25.10.2020

IV liga: Arka wygrywa derby 5:1. Relacja

Arkowcy w przekonującym stylu pokonali w derbowym spotkaniu RWS Investment Group 4. ligi Lechię II Gdańsk 5:1. Gole dla żółto-niebieskich zdobywali Wolsztyński (4) i Faltyński.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP - 13. kolejka

Lechia II Gdańsk - Arka II Gdynia 1:5 (1:2)
Bramki: Sadło 16' - Wolsztyński (32' (k.), 34', 48', 90'+2), Faltyński 70'

Arka: Krzepisz - Chmurzyński (75' Blok), Stec, Tandecki, Tomczak - Soboczyński (65' Stępień), Soszyński (75' Nowicki), Łabojko, Boniecki (68' Faltyński) - Wolsztyński, Siemaszko (82' Przyborowski)

Żółte kartki: Landowski, Tuleja - Soszyński, Tandecki, Stec, Łabojko

Spotkanie w Kolbudach rozpoczęło się szczęśliwie dla gospodarzy. Już w 16 min. na listę strzelców wpisał się Sadło. Było to jednk wszystko, na co gdynianie pozwolili Lechii w tym meczu. Drużyna Roberta Wilczyńskiego wzmocniona piłkarzami z pierwszego składu skutecznie odpowiedziała już w w 32. min., kiedy to Wolsztyński wykorzystał rzut karny. Dwie minuty później ten sam zawodnik podwyższył wynik "z gry".  Prowadzenie gości utrzymało się do przerwy.

W drugiej połowie Arkowcy podkręcili tempo. Wolsztyński skompletował hattricka 3 min. po wznowieniu gry. W 70 min. żółto-niebiescy prowadzili już 3 trafieniami. Autorem gola był Faltyński, który na murawie pojawił się 2 min. wcześniej. Dzieło zwieńczył Wolsztyński, który po raz czwarty pokonał bramkarza biało-zielonych w doliczonych czasie gry.

Zwycięstwo pozwoliło Arkowcom awansować o jedną pozycję w tabeli i przeskoczyć Cartusię, która przegrała w Kowalach z GKS-em 0:1.