25.09.2020

Bruk-Bet Termalica - Arka Gdynia 0:1! Nieciecza zdobyta!

Pierwsze zwycięstwo Arki w Niecieczy stało się faktem! Zadecydowała o tym bramka zdobyta przez Rafała Wolsztyńskiego w końcówce spotkania. Tym samym Arka pozostaje niepokonana w Fortunie 1 Lidze!

Fortuna 1 Liga - 5. kolejka

Bruk-Bet Termalica - Arka Gdynia 0:1 (0:0)

Bramki: Wolsztyński 89'

Bruk-Bet Termalica: Loska – Grzybek (78' Wasielewski), Putiwcew, de Amo Perez, Grabowski – Stefanik, Wlazło, Misak (63' Zeman), Żyra (63' Jovanović) – Gergel, Orzechowski (71' Snopczyński)

Arka: Kajzer - Kasperkiewicz, Kwiecień, Danch, Wawszczyk - Deja, Drewniak, Letniowski (73' Mazek) - Żebrowski (44' Siemaszko), Młyński,  Jankowski (79' Wolsztyński)

Żółte kartki: Letniowski, Drewniak, Marciniak (na ławce) - Grzybek

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica)

Widzów: 1692

0 min - mecz przeciwko Miedzi określano jako pierwszy trudny test żółto-niebieskich. Jak go przeszliśmy, świadczy wynik. Teraz nie mniej poważne wyzwanie przed podopiecznymi trenera Mamrota. Bruk-Bet Termalica jeszcze w tym sezonie nie stracił ani punktu, ani bramki.

0 min - trener gospodarzy Mariusz Lewandowski utrzymał trzon zespołu z poprzedniego sezonu i efekty tej stabilności widać na boisku. Jak sam podkreśla, chce, aby jego zespół grał nie tylko efektywnie, ale tez przyjemnie dla oka. Na razie jego drużyna nie strzela wielu bramek, ale jeśli kolekcjonuje punkty, nikt na to nie będzie narzekał.

0 min - zwycięskiego składu się nie zmienia - z tej starej prawdy korzystają dziś obaj trenerzy. Desygnowali do gry te same wyjściowe jedenastki, które ograły przed tygodniem swoich rywali.

0 min - na ławce Arki pojawił się Adam Marciniak, który błyskawicznie wraca do pełnej dyspozycji!

0 min - w zespole gospodarzy najlepszymi dokonaniami strzeleckimi mogą pochwalić się Słowak Roman Gergel (3 gole) oraz Ukrainiec Artem Putiwcew (2 gole).

0 min - nad stadionem w Niecieczy zebrały się dziś ciemne chmury. Przez chwilę spadł z nich delikatny deszcz, ale obecnie panują doskonałe warunki do gry. Oby tak pozostało przez pełne 90 minut.

0 min - sędzią spotkania będzie Marek Opaliński z Legnicy. W tym sezonie prowadził spotkanie 1 rundy Pucharu Polski pomiędzy GKS-em Tychy i Wisłą Płock, w którym pokazał 6 żółtych i jedną czerwona kartkę oraz podyktował jeden rzut karny.

0 min - Arkowcy już na murawie. Dziś zagrają w niebieskim komplecie strojów. Gospodarze zaprezentują się na pomarańczowo.

1 min - zespół Bruk-Betu rozpoczął mecz. Do boju, Arkowcy!

2 min - Letniowski próbował prostopadłym podaniem dać szansę Jankowskiemu, lecz to zagranie odczytali obrońcy z Niecieczy.

3 min - pierwsza groźna akcja Arki! Młyński ładnie wszedł z piłką w pole karne, dostrzegł wbiegającego za jego plecami Wawszczyka i do niego skierował piłkę. Nasz obrońca zagrał pod bramkę gospodarzy, ci ją wybili, ale pod nogi Letniowskiego. Strzał Julka z 20 metrów pewnie broni Loska.

6 min - po akcji Stefanika gospodarze będą mieli pierwszy rzut rożny.

7 min - Jankowski wybił dośrodkowanie Gergela z narożnika boiska, a chwilę później strzał Wlazły z dystansu blokują nasi zawodnicy.

9 min - Młyński nie podnosi się z murawy po tym, jak jego podanie w środkowej strefie boiska zablokował jeden z rywali.

11 min - Młyński już gotowy do gry!

11 min groźnie uderzał Misak, ale blokujemy tę próbę!

11 min - centruje z rzutu rożnego Gergel, ale wybijamy to zagranie! Będzie jeszcze jeden korner.

12 min - było groźnie, bo centra spadła pod nogi zawodników w naszym polu karnym, szczęśliwie to były nogi gdynian!

17 min - Żebrowski ładnie poprowadził akcję prawym skrzydłem, lecz próba dogrania w pole karne opuściła plac gry.

17 min - do zagrania za plecy naszych obrońców wyszedł Gergel, po czym próbował zagrać na szósty metr, co skutecznie zablokowali nasi obrońcy!

20 min - za faul na środku boiska żółtą kartkę otrzymuje Letniowski.

21 min - znów Żebrowski prowadząc piłkę wyprzedził obrońców z Niecieczy, ale ofiarna interwencja Grabowskiego powstrzymała jego podanie pod bramkę.

26 min - Żebrowski długo utrzymywał się przy piłce na granicy pola karnego Niecieczy, lecz ostatecznie przegrał z potrojoną defensywą Słoni.

28 min - rzut wolny dla Arki z 35 metra wykonał Drewniak. Posłał trochę zbyt mocną piłkę w pole karne gospodarzy i w efekcie nikt z Arkowców nie miał szans dojść do tego zagrania.

29 min- znów czujnie nasi obrońcy - przecięli podanie wzdłuż linii końcowej Misaka.

31 min - Stefanik spróbował swoich sił przy strzale z 30 metrów. Wyraźnie się pomylił.

32 min - Młyński oddał strzał z 18 metrów, lecz Loska był na to przygotowany i spokojnie złapał piłkę.

35 min - Wawszczyk dobrze przypilnował Stefanika, do którego górą podawać próbował Orzechowski.

38 min - ależ niewiele zabrakło Jankowskiemu, aby doszedł do sprytnego podania od Kasperkiewicza i stanął oko w oko z Loską!

42 min - szybka akcja Żebrowskiego skończyła się chyba urazem naszego zawodnika! Bez kontaktu z rywalem Mateusz Żebrowski stracił równowagę i już jest jasne, że dla niego mecz dobiegł końca.

44 min - za Żebrowskiego wchodzi Siemaszko.

45+1 min - Stefanik zbyt mocno dogrywał do Żyry, który chciał dogonić piłkę przed linia końcową i móc dośrodkować przed nasza bramkę.

PRZERWA - nieznaczną przewagę w tym meczu posiadają gospodarze, ale Arka potrafi skonstruować akcje pod bramką Bruk-Betu. Warto z pewnością odnotować strzały Letniowskiego i Młyńskiego oraz sytuację, w której minimalnie z piłką rozminął się Jankowski. W naszym zespole wyróżniał się Żebrowski, ale niestety jedna z jego akcji na skrzydle skończyła się kontuzją i Mateusz musiał opuścić plac gry. Gospodarze z kolei najgroźniejsi byli po zagraniach w pole karne z bocznych stref boiska, także ze stałych fragmentów gry. Nasza defensywa jednak spisuje się bardzo dobrze i uchroniła się stratą gola oraz dogodnymi sytuacjami strzeleckimi Słoni.

46 min - gramy!

46 min - od razu niezła akcja Arki, ale zabrakło dokładności w dośrodkowaniu Siemaszki.

48 min - po faulu na Siemaszce będziemy mieli okazję na dośrodkowanie w pole karne ze stałego fragmentu.

49 min - do centry Drewaniaka bliscy byli dojścia Jankowski i Kwiecień, ale bez powodzenia.

50 min - zablokowany strzał Żyry i Kajzer spokojnie przejął futbolówkę.

51 min - rzut z autu na wysokości pola karnego gospodarzy wykonał Kasperkiewicz. Po chwili piłka wróciła pod jego nogi i zagrał na 20 metr, gdzie nabiegał Młyński. Niecelny strzał "Młynka".

52 min - Młyński tym razem wyłożył piłkę na strzał z dystansu Dei. Adam uderzył mocno po ziemi, ale niecelnie.

54 min - szybka akcja Arki. Siemaszko na skrzydle zablokowany i będzie rzut rożny.

55 min - Drewniak zacentrował, ale piłka po głowie Kwietnia opuściła pole karne. Nasz obrońca sam pogonił za piłką a po chwili próbował z nią nieskutecznie wejść w pole karne.

56 min - znów korner dla Arki.

57 min - Drewniak centruje, a do piłki znów wyskakuje Kwiecień. Nasz obrońca jednak faulował rywala i gospodarze zaczną od rzutu wolnego.

57 min - próba zagrania technicznego Letniowskiego za plecy obrońców efektowne, ale wychodzący do piłki Młyński został skutecznie przyblokowany.

59 min - korner dla gospodarzy.

60 min - Gergel dośrodkował, lecz Kwiecień wybił piłkę daleko poza szesnastkę.

62 min - pomoc udzielana jest Kwietniowi.

63 min - Żyra schodzi, w jego miejsce Jovanović. Zszedł także Misak, którego zastąpił Zeman.

65 min - Grzybek faulem przerywa akcję Młyńskiego i otrzymuje żółtą kartkę, a Arka będzie miała okazję z rzutu wolnego z 22 metrów

67 min - Drewniak... i Loska broni! Korner dla Arki.

67 min - Drewniak tym razem dośrodkował z narożnika boiska, ale wprost w ręce Loski.

68 min - dośrodkowanie Siemaszki przynosi Arce kolejny rzut rożny.

69 min - tym razem inaczej rozegrany stały fragment, ale ostatecznie to znów Drewniak posłał piłkę w pole karne. Wybili ją obrońcy, ale uderzać z dystansu spróbował Letniowski. Nieudanie.

71 min - żółta kartka dla Drewniaka za przerwanie faulem akcji niecieczan.

71 min - Snopczyński za Orzechowskiego.

72 min - niecelny strzał zza pola karnego oddał Jovanović.

73 min - Mazek zmienia Letniowskiego.

77 min - Gergel dośrodkował z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska, a Wawszczyk wybił piłkę za linię końcową.

78 min - Grzybek zszedł z boiska, w jego miejsce Wasielewski.

79 min - Wolsztyński za Jankowskiego

81 min - Wolsztyński walczył z Mazkiem o piłkę w polu karnym Niecieczy, ale przy zagraniu kolegi z drużyny był na pozycji spalonej

83 min - Wasielewski zacentrował w pole karne, gdzie Snopczyński faulował Kajzera.

86 min - dwóch naszych zawodników zderzyło się przy próbie wybicia piłki zagranej w pole karne przez Zemana. Ucierpieli Danch i Kwiecień.

89 min - goooollll dla Arki! Wolsztyński uderzył z 17 metrów nie do obrony dla Loski!!! Przyniósł efekt pressing na 20 metrze od bramki gospodarzy!

90+1 min - ucierpiał Siemaszko i potrzebuje interwencji masażystów. A tymczasem na ławce rezerwowych żółtą kartkę obejrzał Marciniak.

90+3 min - zamieszanie w naszym polu karnym! Było niebezpiecznie, bo nie potrafiliśmy wybić piłki, ale ostatecznie futbolówka wpadła w ręce Kajzera!

90+4 min - to niewiarygodne jak uniknęliśmy straty gola! Piłka trafia w poprzeczkę, potem spada na piąty metr, gdzie było pełno zawodników gospodarzy, ale jakimś cudem nie ma bramki!

KONIEC - od początku drugiej połowy Arka podeszła wyżej pod swojego rywala, zagrała agresywniej i to przyniosło wymierny efekt. Bruk-Bet miał poważne problemy z wyprowadzaniem ataków, a Arka mogła mocno napsuć krwi defensywie gospodarzy. Po jednym z odbiorów okazję otrzymał Wolsztyński i jej nie zaprzepaścił, a Arka może się cieszyć z czwartego kolejnego zwycięstwa!