TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan


Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
LV Bet
Gdynia Sport
gdyniasport
gdyniasport
bo2020

Aktualności

img

13.03.2020

Trener Krzysztof Sobieraj: Nie ma żartów

Nowy trener Arki Krzysztof Sobieraj objął ją w wyjątkowo trudnym momencie. Drużyna znajduje się w strefie spadkowej Ekstraklasy, a jej rozgrywki zostały zawieszone przez epidemię koronawirusa i nie wiadomo czy i kiedy zostaną wznowione.

 

Sobieraj udzielił wywiadu klubowej telewizji Arki. Głównym tematem było oczywiście zdrowie zawodników gdyńskiego klubu. - Zapadły decyzje, które musimy uszanować. Ciężka sytuacja jest nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Ogromna tragedia, z którą nie ma żartów - powiedział szkoleniowiec.

 

Najpierw zawieszono rozgrywki niższych lig. Ekstraklasę zawieszono dopiero w późniejszym terminie.

 

- Wszyscy jesteśmy ludźmi, nie ma co różnicować. To na pewno trudny czas. Musimy się zastanowić, co musimy zrobić. Te decyzje muszą być przemyślane i bezpieczne. Życie i zdrowie ludzi jest najważniejsze - przyznał Krzysztof Sobieraj, który wcześniej był asystentem trenera Aleksandara Rogicia.

 

- To jest moje szczęście, że miałem przyjemność pracować z tymi zawodnikami codziennie przez pięć poprzednich miesięcy. Mam swój plan jako trener co można zmienić w tym zespole, powoli go wdrażam. Zakomunikowałem drużynie na jakich zasadach będziemy funkcjonować. Wiele rzeczy się zmieni i zawodnicy są tego świadomi - stwierdził szkoleniowiec.

 

Jakie są najbliższe plany trenera Arki, który wcześniej, jako zawodnik, rozegrał w żółto-niebieskich barwach 265 spotkań, przyczyniając się do jej awansów do Ekstraklasy oraz zdobycia Pucharu Polski i Superpucharu?

 

- Z punktu widzenia szkoleniowego chciałbym mieć zespół na co dzień, widzieć go i monitorować. Mam swój pomysł i chcę go w spokoju realizować. Tak naprawdę nie wiem co będzie. Mamy dziś nadzwyczajne spotkanie w klubie. Wspólnie podejmiemy decyzję co dalej - zakończył Sobieraj.

 

MSPoprzedni Następny

Mapa Strony