10.11.2019

Grali juniorzy. Derby dla Arki!

Nasi juniorzy młodsi odnieśli prestiżowe zwycięstwo, pokonując w derbach Lechię Gdańsk 3:1. Z kolei juniorzy starsi podzielili się punktami z Cracovią.

Centralna Liga Juniorów U18 - 14. kolejka

Arka Gdynia - Cracovia 3:3 (0:0)
Bramki:
Nowicki 2 (55' k., 72'), Aleksiuk 85' - Ziemnik 63', Góralczyk 65', Grzebieluch 84'

Arka:  Skowronek - Chmurzyński, Stec, Skręta, Milachowski - Nowicki, Chojnowski (70' Aleksiuk) - Parulski (82' Dobek), Własny, Przyborowski - Magdziński (68' Kamiński)

Żółta kartka: Przyborowski

W spotkaniu z Cracovią w roli pierwszego trenera naszych juniorów starszych zadebiutował Szymon Hartman. Mecz obfitował w emocje, a wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Przed przerwą najlepsze sytuacje Arkowcy stworzyli sobie między 24 a 26 minutą. Najpierw z trudnej pozycji zbyt lekko uderzał Magdziński, a chwilę później strzał Własnego zza pola karnego bramkarz odbił na rzut rożny. Po tym stałym fragmencie gry główkował Stec, jednak Grzywaczewski złapał piłkę. Cracovia groźnie zaatakowała dopiero w końcówce tej części gry. W 35 min. Skowronek powstrzymał napastnika rywali w sytuacji "1 na 1", a w 38 min. obronił strzał Rakoczego.

Po zmianie stron Arka otworzyła wynik meczu. W 55 min. Nowicki wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Przyborowskim. Cracovia odpowiedziała jednak bardzo skutecznie. W 63 min. wyrównał Ziemnik, a dwie minuty później po rzucie rożnym i strzale Góralczyka było 2:1 dla gości. Żółto-niebiescy doprowadzili do remisu niecałe 10 minut później. Bramkarz rywali wypuścił piłkę z rąk, a z tego prezentu skorzystał Nowicki i spokojnie skierował ją do pustej bramki. W końcówce meczu nadal trwała wymiana ciosów. W 84 min. Cracovia ponownie wyszła na prowadzenie. Grzebieluch doszedł do długiego podania i wykorzystał sytuację "sam na sam". Radość gości nie trwała jednak długo, bo już minutę później było 3:3. Własny popisał się indywidualną akcją, dograł do Aleksiuka, który precyzyjnym strzał ustalił wynik spotkania.

Trener Szymon Hartman po meczu:

- Pierwsza połowa toczyła się pod nasze dyktando, ale byliśmy nieskuteczni i mało cierpliwi w budowaniu akcji. Mimo to, mieliśmy dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Druga połowa to już wymiana ciosów. Nasz brak koncentracji spowodował, że straciliśmy bramki.

Arka zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli z 21 punktami na koncie. W tym roku naszych juniorów starszych czekają jeszcze dwa mecze wyjazdowe - z Escolą Varsovia Warszawa i Pogonią Szczecin.

Centralna Liga Juniorów U17 - 13. kolejka

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 3:1 (0:0)
Bramki: Babś 64', Tandecki 73', Trela 83' - 86'

Arka: Wolny - Zaryczański, Mirończuk, Tandecki, Lipkowski, Bondara, Babś (83' Szafranek), Hebel (58' Matusiak), Soboczyński (39' Trela), Skóra (87' Lipiak), Karbowiak (46' Szynkielewski)

Żółte kartki: Tandecki, Szynkielewski, Skóra, Bondara, Zaryczański, Lipkowski
Czerwona kartka: Lipkowski (za dwie żółte)

Sobotnie derby Trójmiasta pomiędzy Arką Gdynia a Lechią Gdańsk były pełne emocji i nie zabrakło w nich mocnych starć. Prowadzący zawody arbiter rozdał bardzo dużo kartek - 3 czerwone i aż kilkanaście żółtych. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Tą część meczu obie drużyny kończyły już w "10". W 37 min. boisko za drugą żółtą kartkę musiał opuścić zawodnik Lechii, a w 44 min. to samo spotkało Lipkowskiego z Arki.

Druga połowa przyniosła bramki, a co najważniejsze, o dwie więcej zdobyli Arkowcy. Najpierw jednak sędzia ukarał czerwoną kartkę kolejnego zawodnika gości. W 63 min. po składnej akcji piłka trafiła w poprzeczkę, a w zamieszaniu pod bramką skutecznie dobił ją Babś. W 73 min. po rzucie rożnym Arka podwyższyła na 2:0, a na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Tandecki. Trzecia bramka padła natomiast po szybkiej akcji, którą skutecznie sfinalizował Trela. W końcówce gola strzelili gdańszczanie, ale było to trafienie honorowe, które zmniejszyło jedynie rozmiary ich porażki.

Trener Krzysztof Janczak  po meczu:

- Cieszy zwycięstwo w derbach trójmiasta. Na pewno nie był to łatwy mecz. Nie zabrakło walki, determinacji obu zespołów i twardych strać na boisku - takie są wszystkie mecze pomiędzy tymi drużynami w każdej kategorii wiekowej.

Dzięki zwycięstwu w derbach Arka zapewniła sobie drugie miejsce w grupie B CLJ U17 na koniec jesiennej części sezonu. Za tydzień zostanie rozegrana kolejna seria spotkań, w której żółto-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z Wartą Poznań.