01.05.2008

Arka zmiotła Tura. Trzy bramki Wachowicza (Gazeta Wyborcza)

Piłkarze Prokom Arki Gdynia wygrali trzeci kolejny mecz i znów zdobyli cztery bramki! Tym razem pokonali na wyjeździe Tura Turek 4:1, a hat-trickiem popisał się Marcin Wachowicz.
Dla snajpera Arki były to bramki numer 15, 16 i 17 w obecnym sezonie, dzięki czemu zrównał się on w tabeli strzelców z prowadzącym do tej pory Robertem Lewandowskim ze Znicza Pruszków. Dla piłkarzy z Gdyni najważniejsze jest jednak kolejne zwycięstwo, dzięki czemu wciąż utrzymują się oni w czołówce II-ligowej tabeli.

W Turku festiwal strzelecki rozpoczął w 14. minucie Grzegorz Niciński (strzałem głową po dośrodkowaniu Piotra Bazlera). Kiedy między 25, a 27 minutą Marcin Wachowicz wykorzystał błędy pomocnika gospodarzy Rafała Piętki i podwyższył na 3:0 było praktycznie po meczu. Tak wysokie prowadzenie ekipa żółto-niebieskich przyjęła z ulgą mając w pamięci niemoc strzelecką z września ubiegłego roku, kiedy to arkowcy na stadionie w Gdyni zaledwie zremisowali z Turem 1:1. Wtedy oddali na bramkę gosci ponad 30 strzałów, ale drogę do bramki znalazł tylko strzał Marcina Wachowicza.

W drugiej połowie środowego spotkania piłkarze Arki zdobyli już tylko jednego gola, ale wyraźnie oszczędzali siły przed czekającym ich niezwykle ważnym meczem z wiceliderem tabeli Piastem Gliwice.

To spotkanie odbędzie się w niedzielę w Gdyni (stadion GOSiR przy ul. Olimpijskiej, bilety: 39, 20, 16 i 15zł), a jego początek zaplanowano na godz. 14.40 (transmisja w TVP Info). Jeśli żółto-niebiescy marzą o awansie muszą z Piastem koniecznie wygrać.