10.08.2019

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 2:0

Arka przegrała w Lubinie z Zagłębiem 2:0 i pozostaje z dorobkiem jednego punktu w tym sezonie. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, bo już w trzeciej minucie Steinborsa pokonał Sasa Zivec. Po zmianie stron jedno trafienie dołożył Patryk Szysz.

PKO Bank Polski Ekstraklasa - 4. kolejka

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia  2:0 (1:0)

Bramki: Zivec 3', Szysz 65'

Zagłębie: Forenc - Kopacz, Guldan, Oko, Balić - Tosik, Poręba (73' Slisz), Starzyński, Zivec (72' Tuszyński), Czerwiński - Szysz (85' Bohar)

Arka: Steinbors - Zbozień (68' Olczyk), Danch, Helstrup (60' Maghoma), Marciniak - Deja, Busuladzić - Antonik (46' Budziński), Nalepa, Młyński - Serrarens

Żółte kartki: Tosik

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 5125

0 min - przed tygodniem Arka otworzyła swój dorobek punktowy w nowym sezonie. Teraz chcemy pójść za ciosem i po raz pierwszy w rozgrywkach wygrać!

0 min - Zagłębie jest od lat postrzegane jako bardzo solidna marka w polskiej Ekstraklasie. Dlatego brak wygranej w żadnym z trzech pierwszych spotkań jest ocieniane jako jedna z niespodzianek na otwarciu sezonu. My wierzymy, że marzenia o pierwszym zwycięstwie Miedziowi będą musieli odłożyć na kolejny mecz, bo żółto-niebiescy również mają swoje nadzieje i plany związane z tym spotkaniem.

0 min - dziś trener Zieliński postawił na dwóch młodzieżowców w wyjściowej jedenastce. Od początku sezonu miejsce w składzie trzyma Kamil Antonik, dziś od pierwszej minuty zagra również Mateusz Młyński

0 min - nie po raz pierwszy przeciwko swojej dawnej drużynie zagra dziś Damian Zbozień. Z pewnością jednak dla naszego zawodnika wizyta na stadionie w Lubinie zawsze jest czymś wyjątkowym.

0 min - Pavels Steinbors od dawna jest jednym najmocniejszych punktów Arki. Dziś reprezentant Łotwy zagra w naszych barwach po raz setni i będzie chciał ten występ okrasić czystym kontem. My nie mamy nic przeciwko temu...

0 min - obie jedenastki już na murawie. Kibice obu drużyn jak zwykle zgodnie i w świetnej formie witają swoich piłkarzy.

0 min - zawody poprowadzi dziś Tomasz Musiał z Krakowa. W wozie VAR zasiadł z kolei sędzia Jarosław Przybył.

1 min - mecz rozpoczęli gospodarze.

2 min - pierwsza piłka posłana w pole karne Zagłębia. Zagrywał Zbozień, ale lubinianie spokojnie wybili piłkę daleko w pole.

3 min - gol dla Zagłębia! Pierwsze zagranie w pole karne Guldana, Zivec uciekł naszym obrońcom i mając przed sobą tylko Steinborsa spokojnie posłał piłkę do siatki...

7 min - znów strzał na naszą bramkę, lecz tym razem piłka wpadła w ręce Steinborsa. Zivec pognał lewym skrzydłem i zacentrował na szósty metr przed nasza bramkę, gdzie piętą próbował zaskoczyć Pavelsa Szysz.

9 min - Balić głową wybija piłkę, którą w pole karne gospodarzy posłał Adam Marciniak.

11 min - po faulu na Serrarensie rzut wolny z bocznej strefy boiska wykonał Nalepa. Nie udało się stworzyć w tej sytuacji zagrożenia, bo sędzia Musiał dopatrzył się faulu na obrońcy Zagłębia.

16 min - indywidualna akcja Młyńskiego sfinalizowana została jego uderzeniem z dystansu. Niestety wprost w Forenca.

17 min - zderzenie Forenca i Balića, obaj będą potrzebować interwencji medycznej.

20 min - Balić centruje, a Czerwiński sięga piłkę głową w naszej szesnastce. Na szczęście piłkarz Zagłębia nie uderzył celnie.

22 min - nie udało się uzyskać okazji do strzału po wrzutce z autu Zbozienia w pole karne gospodarzy. Gdy chwilę później z lewej strony centrował Marciniak, obrońcy z Lubina wybili piłkę daleko poza szesnastkę.

25 min - Balić blokuje centrę Zbozienia i w efekcie będziemy mieli rzut rożny.

26 min - Zbozień doszedł do dośrodkowania Nalepy, lecz jego trącenie piłki głową nie było celne. Damian domagał się jeszcze decyzji o kolejnym rzucie rożnym, ale sędzia Musiał miał inne zdanie w tej kwestii.

29 min - Danch w ostatniej chwili wyprzedził Ziveca w naszym polu bramkowym i w ten sposób zapobiegł utracie drugiej bramki!

30 min - Czerwiński doszedł do podania od Balića w naszym polu karnym. Spokojnie przyjął piłkę, ułożył ją na strzał lewą nogą i... spudłował! Duże szczęście naszej drużyny, że wciąż przegrywamy tylko jedna bramką!

31 min - próba uderzenia z dystansu Starzyńskiego mocno nieudana.

33 min - rzut rożny dla Arki. Po dośrodkowaniu Nalepy Serrarens wyłożył piłkę Antonikowi na strzał z 20 metrów. Kamil uderzył potężnie, ale też niecelnie.

39 min - Szysz trafia w nogi naszych obrońców i wywalczył w ten sposób rzut rożny dla swojej drużyny.

40 min - centra Starzyńskiego przeszyła nasze pole bramkowe! Na szczęście nie doszedł do piłki żaden z lubińskich piłkarzy.

41 min - Czerwiński dośrodkował z prawej strony, a Ziveć uderzał głową, na nasze szczęście niecelnie.

44 min - Antonik stanął przed szansą na dokładne dośrodkowanie z prawego skrzydła, lecz obrońcy Zagłębia bardzo dobrze ustawieni i nie przepuścili podania naszego młodzieżowca.

45+1 min - ładna akcja Nalepy, który uruchomił na lewym skrzydle Marciniaka. Nasz kapitan nieźle dośrodkował, lecz Guldan znów bezbłędnie ustawiony we własnym polu karnym i oddalił zagrożenie.

PRZERWA - Zagłębie szybko objęło prowadzenie w tym meczu, a nasz zespół nie miał pomysłu, jak ten stan rzeczy naprawić. Niewiele zagrożenia pod bramką Forenca, dośrodkowania z bocznych stref boiska umiejętnie są wybijane przez zawodników gospodarzy. Potrzeba odmiany w grze Arki, aby móc myśleć o wywiezieniu dziś punktów z Dolnego Śląska i nie pozwolić Zagłębiu na przerwanie naszej passy bez porażki na ich obiekcie.

46 min - gra wznowiona. Marcin Budziński podniósł się z ławki i zmienił Kamila Antonika. Mamy powrót do gry "Budzika" w Arce po ośmiu latach!

46 min - mecz rozpoczął się od groźnej akcji Balića do linii końcowej i jego strzału w boczną siatkę!

48 min - nie po raz pierwszy Guldan faulem przerywa akcję Arki, ale podobnie jak w poprzednich sytuacjach, tak i teraz nie ogląda żółtej kartki.

52 min - Adam Danch dogonił Patryka Szysza, który biegł sam z piłką na bramkę Steinborsa! Dogonił i wybił mu piłkę spod nóg!

53 min - żółta kartka dla Tosika za faul na Nalepie.

54 min - dośrodkowanie Michała z rzutu wolnego znów przecinają obrońcy z Lubina.

55 min - Młyński wdał się w drybling w polu karnym z Kopaczem i dwukrotnie się wydawało, że nasz zawodnik będzie górą, lecz ostatecznie to zawodnik Zagłębia wybił piłkę.

56 min - które to już dośrodkowanie naszych piłkarzy spadające na głowę obrońców Zagłębia Lubin?

57 min - doczekaliśmy się pierwszego mocnego uderzenia Dei z dystansu! Mocno, ale w środek bramki i Forenc mógł chwycić piłkę.

58 min - Forenc wybija piłkę zagraną przez Młyńskiego na rzut rożny.

59 min - i znów górą gospodarze przy naszym stałym fragmencie gry.

60 min - Maghoma szykuje się do wejścia na boisko, bo na kłopoty zdrowotne narzeka Helstrup. To chyba pokłosie interwencji z pierwszej połowy, gdy Duńczyk potrzebował interwencji medyków.

60 min - zmiana Helstrupa na Maghomę stała się faktem.

64 min - dotarła piłka na 8 metr przed nasza bramką, gdzie był Szysz. Piłka trafiła w nogę napastnika Zagłębia i skierowała się w kierunku naszej bramki, lecz leciała zbyt wolno, aby Steinbors nie mógł jej spokojnie chwycić.

65 min - 2:0 dla Zagłębia. Szybkie wyjście Starzyńskiego, który zagrał do wychodzącego na pozycję Szysza, a ten nie dał szans Steinborsowi na skuteczną interwencję.

68 min - ostatnia korekta w naszym składzie. Olczyk zastępuje Zbozienia.

71 min - trwa oblężenie pola karnego Zagłębia, ale niewiele na razie z tego wynika. Brakuje wypracowania pozycji do oddania strzału.

71 min - kontra Zagłębia kończy się mocny strzałem Ziveca, które z problemami odbija przed siebie Steinbors!

72 min - i znów Zagłebie chce nas pokarać szybką kontrą, tym razem jednak finalizacja akcji przez Szysza bardzo nieudana.

73 min - zmiana w Zagłębiu. Za Ziveca wchodzi Tuszyński.

73 min - i druga korekta trenera van Deal'a. Slisz zmienia Porębę.

76 min - Busuladzić próbował wtargnąć z piłką w pole karne Zagłębia, ale nie dał się ograć Kopacz.

78 min - Młyński nie podnosi się z murawy. Wszystkie zmiany wykorzystane, ale mamy nadzieję, że Mateusz da radę grać dalej.

79 min - Mateusz wrócił do gry. A tym czasem Olczyk efektownie powstrzymał szarżę Slisza.

83 min - Arkowcy długo utrzymywali się przy piłce w polu karnym Zagłębia, nie potrafili jednak wypracować sobie pozycji do strzału. Najbliżej tego był Młyński , który otrzymał podanie od Budzińskiego, jednak i tym razem został uprzedzony przez obrońców Zagłębia.

85 min - ostatnia zmiana w Zagłębiu. Szysz opuszca plac gry, w jego miejsce Bohar.

86 min - niecelny strzał Starzyńskiego z 16 metrów.

87 min - Danch stracił piłkę, którą przejął Czerwiński. Zawodnik Zagłębia widząc wysuniętego przed bramkę Steinborsa postanowił to wykorzystać, ale nie trafił z 35 metrów.

90 min - Deja podał do Nalepy, który pokusił się o strzał z 20 metrów. To nie była udana próba Michała.

90+2 min - Młyński w indywidualnej akcji na prawym skrzydle. Ambitna postawa Mateusza, ale bez efektów.

90+4 min - ależ pocisk z 25 metrów posłany przez Budzińskiego! Forenc jednak w ofiarnej interwencji uchronił Zagłębie przed stratą gola!

90+5 min - i znów celny i mocny strzał Budzińskiego z dystansu! I niestety znów Forenc na posterunku.

KONIEC - nie udało się Arce odrobić straty gola po pierwszej połowie. Za to gospodarze dołożyli do swojego dorobku jeszcze jedno trafienie i w efekcie sięgnęli po pierwsze zwycięstwo w sezonie. Arka pozostaje zatem z dorobkiem jednego punktu, a na jego powiększenie liczymy w następnym meczu z Lechem Poznań.