05.08.2019

Arka II wygrała ostatni sparing

W ostatnim meczu sparingowym przed startem nowego sezonu Arka II wygrała z norweskim Smoras IL 5:0 (1:0).

Arka II - sparing nr 3

Arka II Gdynia - Smoras IL 5:0 (1:0)
Bramki: Wawszczyk 45', Łoś 55' (k.), Wilczyński 60', Urbański 70', Jahn 90'

Arka II: Krzepisz - Talaśka (46' Wiśniewski), Branicki (75' Janczak), Blok, Wawszczyk - Stępień, Szałecki, Lisiecki (60' Urbański), Łoś, Faltyński (60' Goyke) - Wilczyński (70' Jahn)

Nasz drugi zespół pokazał skuteczność i efektownie zakończył letnie sparingi. Pierwsza połowa toczyła się w szybkim tempie, a obie drużyny stworzyły dobre widowisko. Wydawało się, że ta część gry zakończy się bezbramkowym remisem, ale w 45 min. skuteczną akcję lewą stroną przeprowadził duet Łoś - Wawszczyk. Ten pierwszy podał z bocznej strefy, a drugi celnym strzałem otworzył wynik meczu.

Po zmianie stron nasz zespół dominował na boisku i dołożył kolejne cztery gole. W 55 min. bramkę z rzutu karnego zdobył Łoś, który wcześniej sam wywalczył "jedenastkę". Pięć minut później Wilczyński dobrze wykończył podanie z prawego skrzydła, a czwartą bramkę dołożył Urbański po uderzeniu z lewej strony. Tuż przed końcowym gwizdkiem sprytem w polu karnym wykazał się Jahn ustalając rezultat na 5:0.

W przyszłą sobotę żółto-niebieskich czeka pierwszy mecz o punkty w nowym sezonie 4. ligi RWS Investment Group. Podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego zagrają na wyjeździe w "małych derbach" Trójmiasta z Lechią II Gdańsk.