22.06.2019

Arka - Elana Toruń 3:1. Udany początek przygotowań

Od zwycięstwa Arka rozpoczęła przygotowania do sezonu 2019/20. Zespół trenera Zielińskiego pokonał Elanę Toruń 3:1, a bramki dla żółto-niebieskich zdobywali Zbozień z karnego oraz Kolev i debiutujący Antonik.

Zima 2017- sparing nr 1:

Arka Gdynia - Elana Toruń 3:1 (1:1)
Bramki:
Zbozień 16', Kolev 68', Antonik 83' - Stryjewski 3'

Arka (1. połowa): Staniszewski - Zbozień, Danch, Helstrup, Marciniak, Zarandia, Nalepa, Aankour, Cvijanović, Młyński, Jankowski.

Arka (2. połowa): Krzepisz - Zbozień (60' Olczyk), Danch (60' Marić), Maghoma, Marciniak (60' Wawszczyk) - Antonik, Nalepa (60' Nowicki), Cvijanović, Aankour (60' Banaszewski), da Silva, Kolev

Elana (1. połowa): Nowak - Górka, Onsorge, Urbański, Dobosz, Procyszyn, Kryszak, Stryjewski, Kościelniak, Boniecki, Kozłowski.

Elana (2. połowa): Nowak (75' Kuchnicki) - Kuśmierczyk, Kruppa, Banach, Krakowiak, Jóźwicki, Urbański, Brzezowski, Pytlik, Dunaj, Mycan.

0 - dzisiaj kibice będą mogli dwukrotnie zobaczyć żółto-niebieskich w akcji. O godz. 11 nasz zespół zmierzy się z Elaną Toruń, a o 14 czeka nas mecz charytatywny z KTS-em Weszło.

0 - Arkowcy wrócili do treningów 18 czerwca. Przeszli w czwartek testy wydolnościowe, wczoraj trenowali dwa razy, a dzisiaj czeka ich pierwszy z serii sparingów zaplanowanych na letnie przygotowania.

0 - Elana występuje w II lidze. W zakończonym niedawno sezonie 2018/19 walczyła do ostatniej kolejki o awans do I ligi. Ostatecznie torunianom nie udało się awansować i zajęli 4. miejsce w tabeli.

3 min - pierwszy groźniejszy atak Elany przynosi jej bramkę. Stryjewski otrzymał podanie z lewej strony od Kozłowskiego i płaskim strzałem z 14 metrów pokonał Staniszewskiego.

6 min - pierwsza próba Zbozienia wrzucenia piłki z autu w pole karne Elany została odczytana przez obrońców z Torunia.

9 min - zagranie z prawego skrzydła dotarło na 16 metr pod nogi Cvijanovića. Słoweniec uderzył bez przyjęcia, ale chybił o ok. metr.

13 min - było groźnie pod naszą bramką, gdy zagranie Kościelniaka z lewego skrzydła przeszyło nasze pole karne. Szczęśliwie nikt z rywali nie zamknął tej akcji.

16 min - krany dla Arki. Szarża Młyńskiego lewą stroną zakończyła się faulem w polu karnym Elany!

16 min - gol! Pewne wykonanie jedenastki przez Damiana Zbozienia!

24 min - nieźle zapowiadała się akcja żółto-niebieskich, lecz przerwał ją gwizdek arbitra, który dostrzegł przewinienie Zarandii z prawej strony szesnastki torunian.

28 min - po akcji Marciniaka, który zdołał zacentrował z okolic narożnika boiska, niecelnie główkował Jankowski.

33 min - Michał Nela pokusił się o mocne uderzenie z 20 metrów. Piłka poszybowała 1,5 metra nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Michała Nowaka.

36 min - goście mieli okazję z rzutu rożnego. Dośrodkowywał Kryszak, a do piłki doszedł Onsorge. Uderzenie głową stopera Elany jednak przeszło nad poprzeczką.

38 min - znów akcja dwójki Marciniak - Jankowski. Dośrodkowanie kapitana Arki spadło na głowę "Jankesa", ale naciskany przez obrońców nie mógł poważniej zagrozić bramce Elany.

40 min - bramkarz Elany skutecznie odbiła uderzenie Cvijanovića z rzutu wolnego, egzekwowanego z lewej strony szesnastki.

41 min - niewiele zabrakło Bonieckiemu, aby Elana zanotowała drugie trafienie w tym spotkaniu. Uderzenie z 16 metrów trafiło w boczną siatkę naszej bramki, ale tuż przy słupku. Był rykoszet, więc goście będą mieli jeszcze szansę z kornera.

42 min - Arka spokojnie wybroniła stały fragment gry.

PRZERWA

46 min - gra wznowiona.

50 min - Ankour mocno wstrzelił piłkę w pole karne, a tam w światło bramki skierował ją Antonik. Dobrze ustawiony był Nowak.

52 min - Brzezowski uderzył mocno z dystansu, ale wyraźnie chybił.

54 min - nieudany strzał Aankoura z ponad 25 metrów.

57 min - Krzepisz efektowna paradą uchronił Arkę przed utratą bramki. Strzał Brzezowskiego z 26 metrów niechybnie zmierzał przy słupku do siatki.

60 min - zmiany w naszej drużynie. Banaszewski, Wawszczyk, Marić, Olczyk, Nowicki zastąpili Marciniaka, Nalepę, Aankoura, Zbozienia i Dancha.

61 min - rzut rożny dla Arki. Nie udało się sfinalizować strzałem stałego fragmentu gry.

63 min - ładnie wyprowadzona akcja przez da Silvę i Koleva. Bułgar starał się dograć na dalszy słupek do wbiegającego tam Antonika, ale efektowną paradą Kamila uprzedził bramkarz Elany.

68 min - Kolev strzela bramkę! Aleksandar skorzystał z podania z lewej strony od debiutującego dziś Antonika i pewnym strzałem po ziemi pokonał Nowaka!

70 min - Brzezowski wykonał rzut wolny, z którego zacentrował w nasze pole karne. Piłka była jednak zbyt mocnai opuściła pole gry.

75 min - Kuchnicki zmienia w bramce Elany Nowaka.

83 min - 3:1 dla Arki. Do asysty Kamil Antonik dorzuca trafienie w debiucie w Arce! Idealną piłkę z lewej strony dograł mu Cvijanović, a dobry, precyzyjny strzał po ziemi pozyskanego z Resovii Antonika okazał się nie do obrony!

84 min - strzał zza pola karnego Dunaja pewnie obronił Krzepisz.

89 min - kolejne świetne zagranie z głębi pola od Cvijanovića dociera do Antonika. Kamil uderzył bez zastanowienia lech tym razem przeniósł piłkę ponad poprzeczką.