TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

12.03.2019

Murawa Stadionu Miejskiego zostanie wymieniona

To już pewne: nawierzchnia Stadionu Miejskiego w Gdyni zostanie wymieniona. – Przez lata gdyńska murawa uchodziła za najlepszą w Polsce. Chcemy, aby te czasy powróciły. Nie czekamy na związany z mistrzostwami świata U20 raport FIFA, tylko już dziś podejmujemy decyzję o wymianie – deklaruje prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który – wraz z wiceprezydentem Markiem Łucykiem – spotkał się na stadionie z dyrektorami Gdyńskiego Centrum Sportu Rafałem Klajnertem i Pawłem Brutelem oraz prezesem Arki Gdynia SSA Wojciechem Pertkiewiczem.
 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/murawaSMdowymiany_41d84ada5c44fc69577c5ad4b14da2c5.jpg

Już podczas pierwszego tegorocznego meczu murawa nie wyglądała dobrze. Minął miesiąc, a jej dawny blask, którym nie tak dawno zachwycała się piłkarska Polska, wciąż pozostaje wspomnieniem.


Głównymi powodami takiego stanu murawy są przede wszystkim: złe rozlokowanie wilgotności w profilu glebowym oraz bardzo niski poziom odporności na rozrywanie, co oznacza, że system korzeniowy wadliwie się rozwija, nie rośnie głębiej niż na trzy-cztery centymetry. Mimo wszelkich starań, w takich warunkach trawa po prostu nie urośnie – wyjaśnia Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

 

Doświadczenie gdyńskich greenkeeperów pozwalało wierzyć, że możemy pokonać wszelkie przeciwności. Spróbowaliśmy wszystkich możliwych metod regeneracji murawy. Niestety w konfrontacji z kapryśną, zimową aurą nie zareagowała ona zgodnie z oczekiwaniami. W takim przypadku trzeba podjąć radykalne kroki – dodaje.

 

Robimy wszystko, aby kluczowe dla Arki mecze rozegrane zostały na zdecydowanie lepszej nawierzchni niż obecna. Wspólnie z przedstawicielami klubu rozważamy kilka wariantów i analizujemy możliwe terminy wymiany. Pewne jest, że już wkrótce piłkarze będą grać na nowej murawie – zapowiada wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/murawa005_56416b7ad9ba9a5cfe5f24991a50e80e.jpg

Radości z dzisiejszej decyzji nie ukrywa prezes Arki.


Od tygodni obserwuję starania pracowników Gdyńskiego Centrum Sportu i jestem przekonany, że zrobili wszystko, co w ich mocy. Cieszę się z osobistego zaangażowania panów prezydentów oraz z decyzji, którą wspólnie podjęliśmy. Reszta w nogach piłkarzy – mówi Wojciech Pertkiewicz.

 

Najbliższy mecz na Stadionie Miejskim w Gdyni zaplanowano na 30 marca. O godzinie 18:00 Arka podejmie Śląsk Wrocław.

 

źródło: gdyniasport.pl








Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia