TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

12.04.2019

Nowa murawa na Stadionie Miejskim.

Zakończyła się całkowita wymiana murawy Stadionu Miejskiego w Gdyni. Prace podzielone były na dwa etapy. Finalny zakładał wyłożenie nowej trawy najwyższej jakości na całej powierzchni do gry. Premiera gdyńskiejuż 13 kwietnia przy okazji meczu 30. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Arką Gdynia a Miedzią Legnica.

 

Decyzja o wymianie nawierzchni zapadła 12 marca br., kiedy to prezydent Gdyni Wojciech Szczurek spotkał się na Stadionie Miejskim z wiceprezydentem Markiem Łucykiem, dyrektorami Gdyńskiego Centrum Sportu: Rafałem Klajnertem, Pawłem Brutelem oraz prezesem Arki Gdynia SSA Wojciechem Pertkiewiczem.

 

- Przez lata gdyńska murawa uchodziła za najlepszą w Polsce. Chcemy, aby te czasy powróciły. Zrobimy wszystko, aby kluczowe dla Arki mecze rozegrane zostały na zdecydowanie lepszym boisku – zadeklarował wówczas Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/D3zaYrlXkAAj8gG.jpg_large_e4fae5f3f7a58b3e928c53e1e5d8d443.jpg

Cel udało się zrealizować w niespełna miesiąc. Warta 821 tysięcy złotych brutto inwestycja zakładała dwa etapy: pierwszy polegał na wymianie newralgicznych, najbardziej zniszczonych fragmentów boiska. Jeszcze w marcu nowymi zastąpione zostały oba pola karne, a pozostałe elementy gdyńskiego podłoża były intensywnie regenerowane. Etap drugi rozpoczął się nazajutrz po spotkaniu Arki Gdynia z Lechią Gdańsk, a zakończył w środę 10 kwietnia.

 

W tym czasie zdemontowano starą murawę, którą zastąpiła świeża trawa wysokiej jakości, przetransportowana do Gdyni z polskiej plantacji.

 

- Prace przebiegły zgodnie z planem. Przez pierwsze trzy dni ciężki sprzęt usuwał starą nawierzchnię. Następnie podłoże przygotowano na przyjęcie nowej murawy. Kilkanaście ciężarówek przywiozło na gdyński obiekt rolki z trawą, które następnie rozwijano przy pomocy specjalistycznego sprzętu – relacjonuje Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. I dodaje:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_1122_289258b2b28db99b2e24e7f0cac3a52e.jpg

- W międzyczasie trawa była intensywnie podlewana. Do środy mieliśmy idealne warunki atmosferyczne. W czwartek przyszło ochłodzenie, jednak nie powinno ono przeszkodzić w przyjęciu się darni na gdyńskim obiekcie. Za nami duże przedsięwzięcie, którego efekt końcowy powinien zadowolić wszystkich: od kibiców po piłkarzy.

 

Siedem lat temu na nawierzchni z tej samej plantacji trenowali reprezentanci Hiszpanii, którzy podczas Euro 2012 stacjonowali w ośrodku Mistral w Gniewinie. Zawodnicy i trenerzy La Furia Roja bardzo chwalili sobie wówczas stan murawy. W najbliższej przyszłości można spodziewać się podobnych reakcji, ponieważ trawa, która wyłożona została w Gdyni, spełnia wszelkie wymagane przez Ekstraklasę SA, FIFA i UEFA parametry dotyczące zadarnienia, twardości i zrywalności darni. W skrócie: jest najwyższej jakości.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/56610450_2693534314020965_3862862971495514112_o_eaaea2c46d1491182f2d03099f065a65.jpg

Wymiany dokonała firma Hein Sp. z o.o. z siedzibą w Miszewie. To autoryzowany dealer marki John Deere oferującej najwyższej jakości sprzęt do pielęgnacji terenów zielonych - sponsor meczu Arki z Miedzią Legnica.

 

Firma została także sponsorem meczu z Miedzią Legnica. Z biletem  z meczu oraz karnetem firma Hein oferuje kibicom 10% zniżki.

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia