TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

21.12.2018

Arka zagra z Wisłą Płock o prezenty (wygraną) pod choinką

- Jeszcze mi się to nie zdarzyło, ale szczególnie proszę o przybycie na stadion i podziękowanie piłkarzom za trudy tej rundy - mobilizował kibiców trener Zbigniew Smółka przed ostatnim w roku meczem z Wisłą Płock. Drużyna jest bardzo zmęczona jesiennymi rozgrywkami i błagalnie oczekuje już przerwy świątecznej.

 

To wszystko spowodowane było grą na dwóch frontach - pucharowym i ligowym oraz urazami które trawiły zespół jesienią. - Czekało nas bardzo dużo wyjazdów i to była pierwsza tak długa runda i tak ciężkie warunki do treningów. Jedziemy na oparach - przyznał trener Arki.

 

ZADOWOLONY Z RUNDY

 Trener pokusił się także  o podsumowania swojego półrocza w Arkce, konsekwentnie broniąc zdania, że drużyna gra coraz lepiej i że zmierza w dobrym kierunku. - Mój plan jest wdrażany stopniowo i rozsądnie, drużyna robi postępy i to naprawdę była solidna runda a  możemy być jeszcze lepsi - powiedział trener. Gdy pytaliśmy kilkanaście dni temu Michała Nalepę czy to jest jego najlepszy czas w karierze, odpowiadał, że miał już lepszy okres. Ale zadowolenie nad jego grą potwierdza także szkoleniowiec żółto-niebieskich. W takich meczach, gdy wirtuozeria odchodzi na dalszy plan, wartością dodaną będzie walka za wszelką cenę.

 

Sternikiem takiego grania w Arce jest właśnie Nalepa. Można więc domniemać, że zobaczymy go w piątek w roli pierwszoplanowej.

 

SŁABA WISŁA

 

Arka powinna wygrać z Wisłą Płock by gołosłownym nie był jej trener. Jeśli można żółto-niebieskim wybaczyć wpadkę z Cracovią, to tej przeciwko coraz słabszej Wiśle wybaczyć będzie trudno. Tym bardziej, że ostatni mecz wygrała ona z Zagłębiem Sosnowiec prawie dwa miesiące temu, a latem u siebie dała sobie wbić Arce trzy bramki. Arka z kolei w ostatnich spotkaniach zdobyła zaledwie punkt, choć na początku grudnia znaleźliby się tacy, którzy wieszczyli gdynianom trzy zwycięstwa do końca roku.

 

Jak będzie w przedświąteczny piątek? Zanosi się na trudne, siermiężne granie. I jak określił to Zbigniew Smółka, będzie to sposobność do "pożegnania roku z honorem". A uzupełnił to pomocnik Adam Deja, któremu "marzą się spokojne, radosne święta". Przegrać oznacza sprawić sobie pod choinką rózgę.

 

pkat
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia