12.09.2006

Arka II Gdynia - Jantar Ustka 4:0 (3:0)

Wczoraj, na bocznym boisku GOSiR, rezerwy Arki rozgromiły Jantar Ustka 4:0 (3:0). Spotkanie rozegrano w ramach 8. kolejki IV ligi Pomorze. Żółto - niebiescy rzucili się na przeciwnika od pierwszego gwizdka czego efektem były trzy bramki, strzelone jeszcze w pierwszym kwadransie gry. Pierwszą bramkę, po składnej akcji zdobył Sebastian Gorząd w 3 minucie. Zanim zawodnicy Jantara zdążyli dojść do siebie musieli przyjąć drugi cios. Zadał go w 9 minucie, bardzo aktywny Andrij Griszczenko. Gdyby ukraiński napastnik miał więcej szczęścia, z pewnością ustrzeliłby hattrick. Raz trafił w poprzeczkę, a drugi raz minimalnie przestrzelił. Kolegę z ataku postanowił wyręczyć Damian Nawrocik, który w 14 minucie podwyższył wynik na 3:0, wykorzystując dokładne podanie na 10 metr. Knockout.
Kibice już zacierali ręce na myśl o kolejnych golach, jednak coś się zacięło i do przerwy wynik nie zmienił się, mimo doskonałych sytuacji.
Po przerwie Arkowcy dalej napierali na bramkę gości, ale akcje często kończyły się na linii pola karnego lub były dławione w zarodku. Mimo to, zawodnicy gości nie byli w stanie stworzyć sobie sytuacji bramkowych. Udokumentowaniem przewagi Arki był gol Dariusza Ulanowskiego w 79 minucie. Wykorzystał on rzut karny podyktowany za faul na Piotrze Zawadzkim.