12.09.2006

PLJ: Juniorzy młodsi i starsi znów zwycięscy

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 5. kolejka:

W piątej kolejce Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych sezonu 2006/2007 drużyna Arki Gdynia wygrała z drużyną Żuławy Nowy Dwór Gdański 2:0. W dzisiejszym meczu przewaga naszej drużyny nad przeciwnikiem była miażdżąca i bezdyskusyjna. Młodzi arkowcy przeważali na boisku od pierwszego gwizdka sędziego lecz dopiero w 32 minucie spotkania udało się zdobyć pierwszą bramkę. Po faulu na naszym zawodniku, do piłki podszedł Mateusz Sychowski i bezpośrednim uderzeniu z około 20 metrów (nie bez pomocy bramkarza gości) umieścił futbolówkę w bramce. Po przerwie żółto-niebiescy nie zwalniali tempa i wydawać by się mogło, iż kolejne bramki to tylko kwestia czasu. Niestety, dzisiejsze spotkanie nie było najlepszym pod względem skuteczności i w drugiej części gry tylko raz udało się pokonać bramkarza Żuław. Po asyście Płażyńskiego drugą bramkę w 65 minucie zdobył Dawid Kobierzyński. Cieszy dobra gra młodych piłkarzy z Gdyni, którzy w tym sezonie nie zeszli z boiska pokonani i mają najmniejszą liczbę straconych bramek.

RELACJA

Kolejny mecz Juniorzy Młodsi rozegrają w niedzielę 17.09.2006 w Bytowie z tamtejszą Bytovią.

Pomorska Liga Juniorów Starszych - 5. kolejka:

Juniorzy starsi Arka Gdynia SSA pokonali drużynę KP Sopot 4:2 (4:1).
Mecz rozpoczął się od bramki gości, którzy wykorzystali błąd krycia po wyrzucie z autu na pole karne w 5 minucie meczu. Lecz już po 2 minutach było 1:1, podanie Grzegorza Kowalskiego na bramkę zamienił Dominik Karolczuk uderzeniem w długi róg bramki. Żółto – niebiescy już w 20 minucie prowadzili 3:1 , po bramkach Łukasza Jaszczyka w 17 min. i Macieja Wróblewskiego w 20 min. W 28 minucie pierwszej połowy Sebastian Karnat został faulowany w polu karnym i sam podwyższył wynik na 4:1 do przerwy. Druga połowa toczyła się również pod dyktando żółto–niebieskich, jednak w 70 minucie czerwoną kartkę ujrzał Sebastian Karnat, natomiast w 75 minucie opuścił boisko kapitan zespołu Przemysław Kostuch (kontuzja). To pozwoliło przeciwnikowi stworzyć kilka sytuacji bramkowych i jedna z nich zamienili na bramkę w 75 min, ale mądrze broniący wyniku nasz zespół nie pozwolił zdobyć drużynie KP Sopot więcej goli.

RELACJA

W 6 kolejce PLJA Juniorzy Starsi rozegrają mecz 17.09.2006 (niedziela) o godz. 11:00 z Bytovią Bytów.
Kolejny mecz na swoim boisku z Chojniczankja Chojnice 24.09.2006 (niedziela) o godz. 11:00, a mecz odbędzie się na obiektach GOSiRu Gdynia.