25.02.2008

Kolejna porażka Arki Gdynia (Gazeta Wyborcza)

Przebywający na zgrupowaniu w Turcji piłkarze Prokomu Arka Gdynia przegrali w meczu sparingowym z 8. drużyną ukraińskiej ekstraklasy Krywbasem Krzywy Róg 0:2
Podopieczni Wojciecha Stawowego rozegrali niezłe spotkanie i byli równorzędnym rywalem dla ekipy, która niedawno pokonała w meczu sparingowym mistrza Polski Zagłębie Lubin (2:1). Mecz toczył się w dobrym tempie, a oba zespoły zaprezentowały sporo ciekawych akcji. W pierwszej połowie więcej z gry mieli żółto-niebiescy, którzy stworzyli sobie dwie znakomite sytuacje, nie wykorzystane przez Marcina Chmiesta i Olgierda Moskalewicza. Po przerwie Arka straciła dwie bramki (w 55 min i kwadrans przed końcem z wątpliwego karnego) oraz Moskalewicza, który podkręcił staw skokowy. Wczoraj do drużyny dołączyli narzekający wcześniej na urazy Marcin Wachowicz, Piotr Bazler i Tomasz Mazurkiewicz, razem z nimi z jednodniową wizytą przyleciał do Turcji fizjoterapeuta gdyńskiego klubu Zbigniew Pawłowski.

Następne, ostatnie sparingi Arka rozegra w środę. Najpierw jej przeciwnikiem będzie białoruski Szachtior Soligorsk, a następnie ukraińska Stal Auczewsk.

Prokom Arka Gdynia - Krywbas Krzywy Róg 0:2 (0:0). Arka: Bledzewski (46. Witkowski) - Sokołowski (70. Kowalski), Szyndrowski, Weinar (70. Ulanowski), Baster (70. Kalousek) - Łabędzki, Przytuła (70. Nawrocik), Ława - Karwan, Chmiest (70. Niciński), Moskalewicz (80. Weinar).