TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

19.04.2018

Marcus, Ojrzyński, Pertkiewicz... Najwięksi wygrani meczu Arki z Koroną.

Strzelec jedynego gola, krytykowany przez kibiców prezes i siedzący na "gorącym stołku" trener Arki - to najwięksi wygrani pucharowego meczu z Koroną Kielce. O tym, jaki ciężar nosili, świadczy lekkość z jaką poruszali się po wtorkowym spotkaniu.


MARCUS DA SILVA

 

Brazylijczyka droga do Gdyni wiodła przez Choszczno, Żagań, Ciechocinek i Rumię. W Arce znalazł piłkarskie spełnienie. Znalazł też osobiste szczęście, założył własną rodzinę i stał się ważną osobistością żółto-niebieskich.

Koronie strzelił swoją 50. bramkę dla Arki. Problemy ze zdrowiem i powrót do formy zajęły mu obszerną część sezonu. W meczu z Koroną wyszedł na boisko w 54 minucie i napędził akcje ofensywne. W 85 minucie osobiście zdecydował o zwycięstwie i awansie. Oddajmy jednak co należne, czyli uznanie, asystentom - Zbozieniowi i Jurado.

 

LUKA ZARANDIA

Gruzin to aktualnie najlepszy piłkarz Arki. Znakomity drybler zostawiający na murawie serce i zdrowie. Poniewierany przez piłkarzy z Kielc trwał na skrzydle. Atakował i bronił. W końcu jednak przeciążony mięsień dwugłowy uniemożliwił bieganie. Duch Gruzina pozostał na murawie i dlatego Arka osiągnęła przewagę

 

KIBICE

Stawiają sprawę po męsku - chcą zwycięstw. Porażki z Lechią pozostawiły blizny na honorze. Balsamem na ból stało się zwycięstwo nad Koroną. W niepamięć poszło wszystko, co działo się od meczu z Legią. Zdolność do wybaczania świadczy o pewnej szlachetności. Gdyby jeszcze stonować emocje względem rywali, to można by na Stadionie Miejskim wprowadzać salonowe obyczaje

 

WOJCIECH PERTKIEWICZ

Prezes ma na pieńku z kibicami. Dokładniej oni z nim. Mediację meczem z Koroną prowadzili piłkarze. Stanęli tak naprawdę po obu stronach. Tak "otwartego" prezesa Arki nie widziałem od roku, kiedy przy Ejsmonta świętowano zdobycie Pucharu Polski. Może i w tym roku będzie sposobność do spotkania integracyjnego z tych samych powodów.

 

LESZEK OJRZYŃSKI

niemocą i porażkami w meczach z Lechią poważnie naraził się kibicom. Nieoficjalnie mówi się, że przekonani do szkoleniowca nie są też właściciele klubu. Niewykluczone, że awans do finału Pucharu Polski przesądzi o przedłużeniu umowy. W razie zdobycia trofeum to będzie nawet lepszy sezon niż poprzedni. Jak jeszcze znajdzie receptę na Lechię, będzie bohaterem. Moim zdaniem Ojrzyński w Arce to wariant optymalny, uwzględniając charakter, potencjał piłkarzy, budżet i realizowane cele.

 

KRZYSZTOF PILARZ

trener Leszek Ojrzyński daje mu szanse w meczach pucharowych. W 22 minucie mógł pucharową przygodę Arki zakończyć. W polu karnym podał piłkę pod nogi Kaczarawy. Gruzin na Stadionie Miejskim prezentował się bardzo nonszalancko i z prezentu nie skorzystał. Potem Pilarz jeszcze dwa razy niepewnie interweniował, ale zachował czyste konto, co dla bramkarza stanowi powód do dumy.

 

Włodzimierz Machnikowski
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia