13.01.2018

Sparing nr 1: Arka wygrywa z Miedzią Legnica 2:1.

W sobotę Arka rozegrała pierwszy sparing podczas przygotowań przed rundą wiosenną. Jej rywalem był 4 zespół 1 ligi Miedź Legnica. "Arkowcy" walczyli o zwycięstwo do końca i wygrali po bramce w 88 min. 2:1.

Zima 2017- sparing nr 1:

Arka Gdynia - Miedź Legnica  2:1 (1:1)

Bramki: Kun 2', Helstrup 88'- Bożić 28'

Arka I połowa: Więckowicz - Socha, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak - Nalepa - Kun, Bogdanov, Szwoch, da Silva- Jurado

Arka II połowa: Więckowicz – Zbozień, Lengiewicz, Helstrup, Marciniak – Nalepa – Zarandia, Krivets, Piesio, Łoś (76' Ryk) - Żebrakowski

Miedż I połowa: Sapela (30' Kapsa) - Zieliński, Osyra, Bożić, Bartulović - Augustyniak, Garguła, Forsell - Łobodziński, Mystkowski, Vojtus

Miedź II połowa:  Kapsa (60' Smoluch) - Zieliński (62' Pojasek), de Amo Perez, Stasiak, Adu - Purzycki, Santana, Mystkowski (62' Gardzielewicz) - Zatwarnicki, Marquitos, Piasecki.

Oba zespoły mają za sobą solidne dawki treningowe. Kilku zawodników jeszcze przechodzi okres rehabilitacji lub zalicza treningi indywidualne. Stąd ich nieobecność w składzie.

Po raz pierwszy wystąpił w Arce pozyskany niedawno Andrii Bogdanov. Trenerzy podzielili zespół na dwie 11-stki. Szansę gry otrzymali także młodzi zawodnicy przebywający na zgrupowaniu (Lengiewicz, Ryk, Łoś).

Relacja live poprzez Arka.TV TUTAJ

Pierwsze 20 min. spotkania należało do Arki, która szybko objęła prowadzenie. Z dośrodkowania Marcina Warcholaka skorzystał w polu karnym Patryk Kun kierując piłkę głową do bramki.  W 12 min. mocny strzał Rubena Jurado  pewnie wyłapał bramkarz Miedzi. Podobnie dobrą interwencja popisał się w 17 min. Szymon Więckowicz broniąc strzał głową Bożića po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Minutę później Miedź wyrównała, ale zawodnik z Legnicy był na pozycji spalonej. W 25 min. na murawę po faulu padł Mateusz Szwoch. Po interwencji naszego sztabu medycznego wrócił na szczęście do gry.

W 28 min. Miedź wyrównała po strzale Tomislava Bożića. Był to efekt dominacji Miedzi w tym okresie gry. Arka od 35 min. złapała drugi oddech. Dobrą akcje przeprowadził prawym skrzydłem Patryk Kun. Po jego zagraniu Ruben Jurado strzelił silnie nad poprzeczką.

W odpowiedzi Vojtus strzelił obok lewego słupka bramki Więckowicza. W 37 min. po błędzie obrońcy Miedzi Kun przejął piłkę, ale jego uderzenie zostało zablokowane, natomiast dobitka Marcusa była minimalnie niecelna.

Po zmianie stron na placu po stronie Arki zostali jedynie Szymon Więckowicz i Michał Nalepa. Drugą połowę groźnie zaczęła Miedź. Najpierw w 46 min. Santana przegrał pojedynek z Więckowiczem, a w 53 min. bramka nie została uznana ze względu na faul zawodnika Miedzi.  Ze strony Arki rywalom w kolejnych minutach zagroził Grzegorz Piesio. Najpierw w 55 min. będąc w polu karnym nie trafił jednak czysto w piłkę, a  w 57 min. uderzył obok słupka.

W 67 min. strzał Marquitosa pewnie obronił dobrze ustawiony Szymon Więckowicz. W odpowiedzi po minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Michał Żebrakowski, jednak będąc tylko przed bramkarzem Miedzi uderzył prosto w niego.

W 72 min. ponownie z dobrej strony pokazał się Więckowicz broniąc mocny strzał zza pola karnego.

W 76 min. na boisku pojawił się Oskar Ryk w miejsce Janka Łosia. W końcówce dobry strzał zza pola karnego oddał Luka Zarandia, lecz na posterunku był bramkarz Miedzi.

Zwycięską bramkę dwie minuty przed końcem zdobyła Arka. Z rzutu rożnego dośrodkował Sergei Krivets, a bramkę głową strzelił Frederik Helstrup.

Był to dobry sprawdzian, niepozbawiony walki i pozytywnej agresji z obu stron. Widać było, że Miedź miała ochotę na wygranie tego meczu, ale będąca po ciężkich treningach Arka nie dała rywalom tej satysfakcji, zdobywając zwycięską bramkę w końcówce spotkania.