02.12.2017

Wisła Płock - Arka 2:0. Mikołajki w Płocku.

Arkowcy wyszli na ten mecz w mikołajkowych czapkach, a później rozdawali prezenty, z których dwukrotnie skorzystali gospodarze. Po golach Kante i Vareli Wisła wygrała 2:0, a przed wyższą porażką uchronił nas Pavels Steinbors, który obronił rzut karny.

18. kolejka Lotto Ekstraklasy

Wisła Płock - Arka Gdynia 2:0 (2:0)
Bramki: Kante 23', Varela 41'

Wisła: Kiełpin - Stefańczyk, Dźwigała, Łasicki (88' Uryga), Reca - Merebashvili, Szymański, Rasak, Varela (90' Biliński) - Stilić (76' Michalak) - Kante.

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Socha (87' Danch) - Łukasiewicz - Zarandia (46' Kun), Krivets (62' Siemaszko), Szwoch, Piesio - Jurado.

Żółte kartki: Merebashvili, Łasicki, Dźwigała - Socha, Piesio, Łukasiewicz

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

0 min - czwarte spotkanie Arki z Wisłą w tym roku, pierwsze w Płocku. W żadnym z nich nie wygraliśmy, ale to nie jest przeszkodą, aby tą serię zakończyć własnie tutaj.

0 min - w zespole Arki w oczy rzuca się jedna zmiana w składzie, który rozbił przed tygodniem Sandecję. Za Marciniaka na lewej stronie obrony zagra Tadek Socha.

0 min - w Wiśle nie zobaczymy jej lidera Dominika Furmana, który w poprzedniej kolejce obejrzał czwartą żółtą kartkę i dziś mecz musi obejrzeć z trybun.

0 min - wizyta w Płocku jest dla trenera Leszka Ojrzyńskiego powrotem po dziewięciu latach na obiekt, gdzie przez rok pracował jako szkoleniowiec Wisły.

0 min - Marcjanik i Zbozień - to dwaj zawodnicy Arki z wyjściowego składu, którzy są zagrożeni pauzą w kolejnym spotkaniu, jeśli otrzymają żółtą kartkę.

0 min - zawody poprowadzi dzisiaj Paweł Gil z Lublina. Ten arbiter dwukrotnie sędziował w meczach Arki w tym sezonie - w Zabrzu przeciwko Górnikowi i w Głogowie z Chrobrym w pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu Polski.

0 min - sędzią VAR jest dzisiaj Szymon Marciniak... z Płocka.

0 min - na lewej obronie Wisły zagra dziś Arkadiusz Reca, który w Gdyni popisał się golem i asystą, ale jeszcze jako pomocnik. Pół roku temu trener Brzęczek znalazł dla niego nową pozycję, bliżej własnej bramki. Z Lechem nie zagrał z powodu urazu, dziś jest w wyjściowym składzie. Z pewnością muszą na niego zwrócić uwagę nasi zawodnicy.

0 min - obie drużyny wyszły na rozgrzewkę. Widzimy, że Arka zagra dziś nietypowo, w jednolitych żółtych kompletach strojów.

0 min - trybunie gości pojawili się kibice z Gdyni. Na 20 minut przed meczem jest ich więcej niż sympatyków gospodarzy na pozostałej części płockiego stadionu.

0 min - drużyny wychodzą na murawę. Wszyscy, łącznie z trójką sędziowską, w okolicznościowych czapkach św. Mikołaja.

1 min - od środka rozpoczęli Arkowcy!

1 min - pierwsze wrzutki Zbozienia z autu w pole karne Wisły. Druga groźniejsza i przynosi nam rzut rożny.

2 min - kornera wykonał Krivets. Wybili piłkę gospodarze, ale chwilę później Białorusin sam stanął przed okazją na oddanie strzału w polu karnym gospodarzy. Niestety tym razem jeszcze się nie udało.

5 min - kolejny rzut rożny dla Arki.

6 min - Krivets z narożnika. Bez strzału nasi zawodnicy, ale mamy jeszcze okazję z autu.

6 min - płocczanie poradzili sobie także z wrzutką Zbozienia. Ale to Arka dominuje w tych pierwszych minutach i to z pewnością cieszy.

8 min - pierwszy celny strzał Arki. Z dystansu uderzył Szwoch, ale skaczącą piłkę po murawie wyłapał Kiełpin.

10 min - Steinbors bez problemów przejął piłkę zagraną w naszą szesnastkę przez Stefańczyka.

11 min - pierwszy korner dla Wisły. Centrę Vareli wypiąstkował Steinbors.

11 min - groźniej teraz pod naszą bramką. Dośrodkowanie Merebashvilego próbował strzałem głową zamknąć Kante, ale przeniósł piłkę wysoko nad naszą bramką!

16 min - ładna akcja Arki. Krivets do Zbozienia na skrzydło, ten zacentrował na głowę Jurado, ale Hiszpan naciskany przez obrońcę nie był w stanie celnie uderzyć.

20 min - Stilić dostaje okazję na dośrodkowanie z rzutu wolnego. Świetnie w powietrzu spisał się Helstrup, lecz sędzia i tak dopatrzył się spalonego.

23 min - coż za sytuacja... Gol dla Wisły! Nieporozumienie między Steinborsem a Marcjanikiem, skorzystał z tego Kante i posłał piłkę do pustej bramki!

24 min - mogliśmy szybko odpowiedzieć, ale Helstrup nie sięgnął piłki pod bramką Kiełpina.

25 min - po akcji Merebashvilego Kante główkuje w kierunku naszej bramki... Piłka w bramce? Nie! Po analizie tylko rzut rożny dla Wisły!

26 min - wybroniliśmy się z tej sytuacji, ale w opałach byliśmy naprawdę dużych.

29 min - znów Merebashvili posyła piłkę w nasze pole karne, Zbozień wybija piłkę.

30 min - rzut karny dla Wisły! Merebashvili faulowany przez Sochę! Żółta kartka dla Tadka.

31 min - Steinbors broni strzał z 11 metrów Vareli!!!

32 min - Arkowcy muszą się otrząsnąć z tej przewagi gospodarzy, bo druga bramka mogłaby nas postawić już w bardzo trudnej sytuacji w tym spotkaniu.

34 min - Piesio doskonale podał prostopadle do Jurado! Ten wyszedł sam przed Kiełpina i przegrał pojedynek z bramkarzem Wisły!

36 min - Steinbors odbija do boku uderzenie z dużej odległości Dźwigały.

38 min - słaba próba uderzenia z dystansu Damiana Szymańskiego.

41 min - 2:0 dla gospodarzy! Błąd Łukasiewicza wykorzystał Kante, zagrał na prawe skrzydło do Merebashvilego, który precyzyjnie zagrał na dalszy słupek do nadbiegającego Vareli, a ten bez kłopotu wpakował ją do naszej siatki...

44 min - Steinbors łapie piłkę po lekkim strzale Kante z 6 metrów. Nie zablokowali go jednak nasi defensorzy.

45 min - to powinna być bramka dla Arki! Jurado z 5 metrów strzelił tak, że Kiełpin zdołał to odbić! Wczesniej kapitalnie podaniami wymienili się Szwoch i Piesio!

PRZERWA - za nami nieudane 45 minut w wykonaniu Arki. Wisła zdobyła w tym czasie dwa gole po podaniach od naszych zawodników. Mogło być jeszcze gorzej, ale Steinbors fantastycznie obronił rzut karny wykonany przez Varelę. Arka też miała swoje okazje, lecz skuteczność zawodzi Jurado, który przegrał dwa pojedynki z Kiełpinem. Liczymy, że po przerwie zobaczymy odmieniony zespół Ojrzyńskiego, zagramy skutecznie i odwrócimy losy tego spotkania.
W przerwie intensywnie rozgrzewa się Patryk Kun, zobaczymy czy wejdzie na boisko od początku drugiej połowy.

46 min - Patryk Kun zmienia Zarandię.

47 min - rzut rożny wykonał Varela. Wybiliśmy piłkę, ale sprzed pola karnego jeszcze uderzył niecelnie Szymański.

50 min - duże szczęście przy Arce. Zakręcił obrońcami Merebashvili, zablokowaliśmy jego strzał, ale po chwili Kante spudłował z kilku metrów!

51 min - Jurado przejął piłkę, ale Reca błyskawicznie go dopadł i uniemożliwił stanięcie Hiszpanowi samemu na wprost Kiełpina!

54 min - inaczej rozegrany korner przez zespół Brzęczka, ale piłka po główce Dźwigały ląduje w rękach Steinborsa.

56 min - Reca do Merebashvilego, ten na pełnej szybkości uderzył z 16 metrów, ale Pavels znów świetnie broni!

58 min - pierwsza próba ataku gdynian skończyła się zbyt mocnym zagraniem Jurado w kierunku Sochy.

59 min - Kun sfaulowany tuż przy narożniku pola karnego Wisły. Będzie szansa przed naszym zespołem!

60 min - Krivets zacentrował, Kiełpin wypiąstkował piłkę. Ta trafiła przed pole karne, potężnie kopnął ją Piesio, ale wprost w Kiełpina!

62 min - druga zmiana w Arce. Za Krivetsa wszedł Siemaszko.

64 min - Merebashvili dostał piłkę z własnej połowy, wpadł w pole karne Arki i przegrał pojedynek ze Steinborsem! Sfaulował przy tym naszego bramkarza, co spotkało się ze zdecydowaną reakcją innych zawodników. Będą kartki.

65 min - kartki dla Merebashvilego i Piesio

73 min - strzał z powietrza z ok. 12 metrów Vareli bardzo niecelny.

75 min - Arkowcy próbują się przedrzeć przez drugą linię Wisły, ale wciąż bez powodzenia. Gospodarze poczynają sobie bardzo pewnie i skutecznie powstrzymują podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego.

76 min - faul Łasickiego na Kunie kończy się żółtą kartką dla zawodnika Wisły.

76 min - zmiana w Wiśle. Schodzi Stilić, wejdzie Michalak.

76 min - centra Szwocha niezła, było zamieszanie pod bramką płocczan, ale wybronili się z tego gospodarze.

78 min - Steinbors chwyta piłkę po płaskim strzale Kante z 20 metrów.

80 min - byliśmy z akcją pod bramką Wisły, ale przerwaną przez sędziego, który dopatrzył się faulu Jurado na obrońcy z Płocka.

81 min - szybka akcja Michalaka, który po wbiegnięciu z piłką w naszą szesnastkę oddał strzał w boczną siatkę!

83 min - żółta kartka dla Łukasiewicza.

84 min - strzał zza pola karnego Piesio Kiełpin odbija na rzut rożny.

84 min - korner wykonał Szwoch, znów piłka zostaje wybita na 20 metr gdzie był Piesio. Uderzenie Grześka zablokowane!

87 min - za Sochę wchodzi Danch.

88 min - zmiana także w Wiśle. Zszedł Łasicki, wszedł Uryga.

90 min - Steinbors! Fantastycznie odbija uderzenie z ostrego kąta Michalaka!

90+1 min - ostatnia zmiana w Wiśle. Schodzi Varela, a za niego Biliński.

90+2 min - i znów Steinbors świetnie broni, tym razem strzał merebashvilego z dystansu!

90+3 min - i jeszcze żółta kartka dla Dźwigały.

KONIEC - to był słabszy mecz Arki, która dziś sprezentowała Wiśle kilka okazji na strzelenia bramek. Gospodarze z dwóch skorzystali, a kilkakrotnie zmusili Steinborsa do zademonstrowania swoich umiejętności. Nie udało się z Wisłą wygrać żadnego z czterech tegorocznych spotkań, a kolejne na szczęście dopiero w przyszłym roku.

Najlepszy prezent? - Karnet na mecze Arki!