01.09.2017

Sparing: Arka wygrywa z Wisłą Płock 2:1.

Arka i Wisła Płock wykorzystały przerwę w lidze, spotykając się dzisiaj towarzysko w Gniewinie. Trener Leszek Ojrzyński przyjrzał się niemal dwóm jedenastkom. Dość szybko kontuzję odniósł Szymon Nowicki. Po bramkach w 2. połowie Arka wygrała 2:1.

Sparing - Gniewino:

Arka Gdynia - Wisła Płock 2:1 (0:0)

Bramki: Sambea 58', Jurado 67' - Kante 66'

Arka (I połowa): Pilarz- Nowicki (14' Zbozień), Marcjanik, Kosut, Warcholak - Sołdecki - Nalepa, Szwoch - Da Silva, Siemaszko, Piesio

Arka (II połowa): Pilarz - Zbozień, Danch, Helstrup, Marciniak - Sambea - Krivets, Rey - Jazvić, Jurado, Żebrakowski

Wisła Płock: Kiełpin - Stępiński, Sielewski, Byrtek, Reca - Truskolaski, Furman (50' Lebedyński) - Łukowski, Kante, Varela - Biliński (50' Piątkowski)

Żółte kartki: Nalepa, Krivets

LINK DO RELACJI TV

0 min -  Obie ekipy zgromadziły do tej pory w lidze po 7 punktów. Wisła wygrała 2 mecze  i zanotowała remis. W ostatnich 2 kolejkach przegrała, mając bilans bramek 0-5.

0 min - Arka po 5 kolejkach w 2 kolejnych także nie zdobyła punktów, przegrywając z Pogonią i Lechem.  Widać więc, że przede wszystkim trenerzy oczekiwać będą dzisiaj odzyskania skuteczności i poprawy gry w defensywie.

0 min - W Arce nie zagrają jeszcze Sobieraj, Socha, Łukasiewicz, Zarandia, a także Kun, który ucierpiał w meczu z Lechem. Pierwsi trzej są z zespołem w Gniewinie i zaliczają trening biegowy.

5 min - Początkowo przewaga Arki, która wyszła wysokim pressingiem. Pierwszy strzał Mateusza Szwocha na bramkę Wisły, wysoko nad poprzeczką.

7 min - interwencja Szymona Nowickiego, który gra dzisiaj na prawej obronie. Szymon ucierpiał w starciu z rywalem. Potrzebna pomoc sztabu medycznego. Szymon opuszcza boisko kulejąc i kieruje się do szatni.

9 min - dośrodkowanie z wolnego na głowę Byrtka. Strzał z bliska Byrtka kapitalnie broni Pilarz!

10 min - świetne podanie  Szwocha do Siemaszki, ten uruchomił Piesia, który przelobował bramkarza, ale piłka przeszła tuż nad bramką.

11 min - gramy cały czas w 10-tkę. Rozgrzewa się Zbozień.

13 min - akcja przeniosła grę na połowę rywala. Strzał nad bramką Nalepy.

14 min - na boisku w miejsce kontuzjowanego Nowickiego Zbozień. Damian tuż po wejściu w pierwszej interwencji wybija piłkę na rzut rożny.

20 min - dobry, żywy mecz. Czekamy na więcej sytuacji podbramkowych.

26 min - żółta kartka dla Michała Nalepy za faul od tyłu na rywalu.

29 min - groźna akcja Wisły. Varela świetnie zgrał głową do znajdującego się tuż przed bramką Kante, ten na szczęście już leżąc strzelił obok słupka.

33 min - po rzucie rożnym uderzenie głową Sołdeckiego, ale bez problemu broni Kiełpin.

38 min - Siemaszko w idealnej sytuacji po minięciu obrońcy Wisły, ale przegrywa pojedynek sam na sam z Kiełpinem!

41 min - dobry rajd Zbozienia prawą stroną, ale dośrodkowanie zablokowali obrońcy Wisły.

42 min - po wrzucie z autu uderzenie Sołdeckiego obok bramki.

44 min - akcja Wisły zakończona niecelnym uderzeniem Vareli.

45 min - koniec pierwszej połowy. W Gniewinie bez bramek.

46 min - w 2. połowie na boisku zostają Pilarz i Zbozień. Reszta zawodników zmieniona.

54 min - dwie dobre dynamiczne Arki lewą stroną. Najpierw dośrodkowanie Żebrakowskiego, a następnie Marciniaka stworzyły zagrożenie w polu karnym, jednak bez efektu.

55 min - indywidualna akcja Reya w polu karnym Wisły, ale obrońca wybija piłkę na róg.

58 min - przewaga Arki od początku drugiej połowy daje efekt w postaci bramki Yannicka Sambei! prowadzimy 1:0!

63 min - po dośrodkowaniu z prawej strony, najpierw nożycami próbował Michał Żebrakowski, a następnie uderzeniem nad bramką akcje zakończył Adam Marciniak.

66 min - Kante po podaniu Łukowskiego z bliska pakuje piłkę do naszej siatki. 1:1.

67 min - szybka odpowiedź Arki. Jurado strzela tuż przy prawym słupku i wracamy na prowadzenie! 2:1.

76 min - żółta kartka dla Siergieja Krivetsa za próbę wymuszenia jedenastki.

80 min - dobra akcja Wisły Kante - Łukowski zakończona uderzeniem tego pierwszego, ale na posterunku Pilarz.

85 min - dośrodkowanie z rzutu wolnego i uderzenie Kante nad bramką.

86 min - faul Reya na linii pola karnego. Będzie groźnie. Dośrodkowanie Stefańczyka i minimalnie niecelne uderzenie głową Kante!

89 min - Jazvić wywalczył po szybkiej kontrze Arki rzut karny. Niestety uderzenie Krivetsa nad bramką... Nadal 2:1.

90 min - koniec  meczu. Wygrywamy sparing z Wisłą Płock 2:1.

BILETY NA WISŁĘ KRAKÓW I ZAGŁĘBIE LUBIN!

Zachęcamy do zakupu biletów w punktach sprzedaży, których pełna lista znajduje się TUTAJ oraz poprzez stronę internetową.