10.08.2017

Arka wygrała ze Śląskiem! Żółto-niebiescy w kolejnej rundzie Pucharu Polski!

Cóż za wieczór, cóż za emocje! Arka przegrywała do przerwy ze Śląskiem 0:2, ale 3 drugiej części meczu odrobiła straty i doprowadziła do dogrywki. W niej bramki Sambei i Siemaszki dały żółto-niebieskim zwycięstwo i awans do kolejnej rundy Pucharu Polski!

Puchar Polski – 1/16 finału

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 4:2 po dogr. (2:2; 0:2)

Bramki: Zbozień 63', Siemaszko 2 (66', 110'), Sambea 102' - Pawelec 42', Piech 43'

Arka: Pilarz - Zbozień, Sobieraj, Helstrup, Socha - Sambea - Kriwiec - Marciniak (58' Nowicki),  Szwoch (71' Nalepa), Jazvić (84' Danch) - Siemaszko

Śląsk: Słowik - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Augusto (75' Jović) - Łyszczarz (70' Robak), Madej, Srnić, Mak (46' Łuczak), Kosecki - Piech

Żółte kartki: Sobieraj, Nalepa, Zbozień - Piech, Łyszczarz, Augusto, Kosecki, Robak, Jović, Madej

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: 6548

0 - wszyscy pamiętamy ostatnią edycję Pucharu Polski, która zakończyła się triumfem żółto-niebieskich. Teraz Arka staje przed szansą na obronę tego trofeum. Już na samym początku drogi nasz zespół czeka trudne zadanie i rywal z Ekstraklasy - Śląsk Wrocław.

0 - będzie to już drugie spotkanie Arki ze Śląskiem w tym sezonie. Obie drużyny mierzyły się już w lipcu w 1 kolejce Ekstraklasy. Mecz zakończył się wygraną Arki 2:0, a bramki zdobyli wówczas  Patryk Kun i Michała Nalepa.

0 - zwycięzca dzisiejszego meczu zagra w kolejnej rundzie Pucharu Polski z 1-ligowym Podbeskidziem Bielsko Biała, które we wtorek wyeliminowało Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

0 - Arka gra w ostatnich tygodniach praktycznie co 3 dni, dlatego trener Ojrzyński musi rozsądnie gospodarować siłami swoich zawodników. Stąd też w kolejnym meczu mamy zmiany w wyjściowym zestawieniu.

0 - w Arce debiutują dziś Frederik Helstrup oraz Krzysztof Pilarz. W pierwszym składzie jest też wypożyczony z Legii Mateusz Szwoch.

0 - w porównaniu do ostatniego meczu między tymi drużynami w Gdyni, zmiany kadrowe nastąpiły także w Śląsku. Do drużyny z Wrocławia dołączyli m.in. Marcin Robak i Boban Jović. Do Pogoni Szczecin odszedł natomiast stoper Lasha Dvali, a Oktawian Skrzecz został wypożyczony do GKS-u Katowice.

0 - obie drużyny wychodzą na boisko. Arka w tradycyjnych żółto-niebieskich strojach. Śląsk w zielonych strojach.

1 - od środka rozpoczęli goście.

3 - pierwsza dobra akcja Arki. Żółto-niebiescy wymienili kilka zagrań bez przyjęcia, jednak Kriwiec nieco za mocno podał do Szwocha i piłkę złapał Słowik.

5 - dobra interwencja Pilarza, który broni mocny strzał Madeja z ok. 18 metrów. Rzut rożny dla Śląska, po którym Arka wybija piłkę z pola karnego.

8 - z rzutu wolnego precyzyjnie dośrodkował Szwoch, a głową uderzał Jazvić. Słowik przeniósł piłkę nad poprzeczką, ale i tak sędzia odgwizdał spalonego. Od rzutu wolnego rozpoczęli goście.

10 - ostra walka o piłkę w środku pola zakończona faulem Koseckiego. Po chwili Siemaszko próbował krótko rozegrać piłkę z Kriwcem w polu karnym, ale obrońcy rywali wyjaśnili sytuację.

13 - Mak zakończył akcję dośrodkowaniem z prawej strony, ale Piech, naciskany przez obrońcę, wyraźnie spudłował. Piłka w bezpiecznej odległości minęła bramkę Pilarza.

18 - w ostatnich kilku minutach piłka częściej znajduje się w środkowej strefie boiska. Śląsk próbował przedrzeć się pod bramkę Arki, ale w środku pola nasi zawodnicy odebrali rywalom piłkę. Po chwili Jazvić ambitnie gonił piłkę do linii końcowej, ale ostatecznie nie udało mu się dośrodkować.

22 - Kriwiec przejął piłkę na połowie rywali, "podciągnął" z nią kilka metrów i zdecydował się na strzał lewą nogą. Mocno uderzona piłka przeleciała jednak nad poprzeczką bramki Słowika.

23 - błąd Tarasovsa mógł wykorzystać Jazvić, ale Słowik był czujny i wyjściem z bramki zażegnał niebezpieczeństwo.

26 - szybka akcja Śląska. Piech zagrał na lewą stronę do Koseckiego, ale pomocnik gości kompletnie zepsuł dośrodkowanie. Od bramki grę wznowił Pilarz.

28 - niebezpieczne zagranie Augusto, który próbując wybijać piłkę, trafił w głowę Siemaszki. Sędzia podyktował rzut wolny dla Arki. Szwoch zdecydował się na strzał i prawie zaskoczył Słowika uderzeniem z krótki róg! Chwilę później Siemaszko uderzył zza pola karnego obok bramki.

30 - faul Sobieraja na Piechu i żółta kartka dla naszego kapitana.

34 - dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Śląska. Dobra interwencja Słowika, który wyszedł z bramki i złapał piłkę, uniemożliwiła jednak naszym zawodnikom oddanie strzału.

35 - Kosecki oddał groźny strzał z narożnika pola karnego. Piłka w nieznacznej odległości minęła długi słupek naszej bramki. Wydaje się jednak, że gdyby piłka szła w światło bramki, to Pilarz zdążyłby z interwencją.

39 - ładna akcja Jazvicia prawą stroną. Po jego dograniu uderzał Szwoch, ale po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

40 - indywidualna akcja Siemaszki, zakończona niestety niecelnym strzałem. Od bramki Słowik.

42 - gol dla Śląska. Rzut rożny wykonywał Augusto, a do piłki w polu karnym doszedł Pawelec. Zawodnik Śląska uprzedził naszych obrońców i wślizgiem skierował piłkę do siatki. Futbolówka wpadła w róg bramki Pilarza, który nie miał szans na skuteczną interwencję.

43 - drugi gol dla Śląska. Ależ zła minuta dla Arki! Błąd Pilarza wykorzystał Piech, który przejął piłkę zagrywaną po ziemi przez naszego bramkarza i umieścił ją w pustej bramce.

45 - w ostatniej akcji pierwszej połowy głową uderzył Sobieraj, ale nie trafił w światło bramki.

PRZERWA - mecz w Gdyni był bardzo wyrównany, ale niestety w końcówce pierwszej połowy Śląsk w ciągu minuty zadał dwa ciosy i prowadzi do przerwy 2:0. W drugiej połowie Arkowcy będą walczyć o odrobienie strat. Wierzymy, że drugie 45 minut przyniesie bramki dla żółto-niebieskich.

46 - drugą połowę rozpoczęła Arka. Nasz zespół bez zmian w składzie. Na jedną roszadę zdecydował się natomiast trener Śląska Jan Urban. Daniel Łuczak wszedł w miejsce Michała Maka.

48 - dośrodkowanie Szwocha z rzutu wolnego dotarło do Marciniaka. Jednak nasz zawodnik był w trudnej pozycji i nie zdołał skierować głową piłki w światło bramki.

49 - Srnić próbował zaskoczyć Pilarza strzałem z dystansu. Pomocnik Śląska uczynił to jednak bardzo niecelnie i nasz bramkarz nie musiał interweniować. Piłka przeleciała dobrych kilka metrów nad bramką.

52 - z prawej strony Szwoch wszedł z piłką w pole karne i zagrał do kolegów ustawionych przed bramką. W dużym zamieszaniu żaden z nich nie zdołał jednak oddać celnego strzału. Chwilę wcześniej w polu karnym z piłką przedzierał się Sobieraj, ale został zablokowany.

56 - dzisiejszy mecz w Gdyni na stadionie ogląda 6548 kibiców.

58 - mamy debiut w Arce. Na murawie melduje się Szymon Nowicki, który zmienia Adama Marciniaka. To pierwsza zmiana w naszym zespole.

59 - bardzo ostre wejście Łyszczarza w nogi Sobieraja. Sędzia Jarosław Przybył pokazał żółtą kartkę zawodnikowi Śląska.

62 - przed szansą stanął Siemaszko! Nasz zawodnik doszedł w polu karnym do piłki, jednak będąc po presją obrońców uderzył niecelnie. Warto też odnotować indywidualną akcję, którą wcześniej przeprowadził Nowicki.

63 - gol dla Arki! Po rzucie rożnym Damian Zbozień najwyżej wyskoczył w polu karnym i mocnym strzałem głową pokonał Słowika! Arka ma bramkę kontaktową i od razu ruszyła po wyrównujące trafienie!

66 - Arka doprowadza do wyrównania! Jazvić przeprowadził kapitalną akcję lewą stronę, wygrał pojedynek z Celebanem i zagrał w pole karne do Siemaszki. Rafał zwiódł obrońcę i strzałem po ziemi strzelił drugiego gola dla Arki!

69 - to Arkowcy są teraz stroną dominującą. Kolejne ataki suną na bramkę Śląska. Przed chwilą Siemaszko próbował strzału przewrotką, ale został zablokowany.

70 - druga zmiana w Śląsku. Robak wchodzi w miejsce Łyszczarza.

71 - drugą zmianę przeprowadza też trener Ojrzyński. Schodzi Szwoch, a w jego miejsce na boisku pojawił się Nalepa.

73 - najpierw Augusto fauluje Nowickiego i ogląda żółtą kartkę. Rzut wolny dla Arki z narożnika pola karnego. Potem faul Koseckiego i kolejny stały fragment gry dla naszego zespołu.

75 - trzecia zmiana w Śląsku. Trener Urban dokonuje roszady w formacji obronnej. Jović zastępuje Augusto.

77 - Arka blisko zdobycia trzeciego gola! Siemaszko wygrał pojedynek z obrońcą, wbiegł w pole karne i dograł do Jazvicia, który niewiele się pomylił przy strzale z pierwszej piłki!

79 - kolejna okazja dla Arki! Do dośrodkowania Nalepy z rzutu rożnego doszedł Helstrup i uderzył w róg bramki. Słowik byłby bez szans, ale pomógł mu obrońca, który wybił piłkę z linii bramkowej!

81 - szybki atak Śląska. Madej przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i podał przed polem karnym do Piecha. Napastnik gości uderzył jednak nad bramką.

83 - znowu świetnie na lewej stronie Jazvić. Jego podanie trafiło do Sambei, a ten uderzył na bramkę. Po nodze jednego z rywali piłka wyszła na rzut rożny.

84 - Jazvić opuszcza boisko, a w jego miejsce wszedł Danch. To był bardzo dobry mecz Filipa!

86 - żółta kartka dla Robaka za faul na Nalepie.

89 - dynamiczną akcją popisał się Siemaszko, potem do piłki doszedł jeszcze Sambea. Sędzia dopatrzył się jednak faulu Arkowców i podyktował rzut wolny dla Śląska.

90 - sędzia doliczył przynajmniej 3 minuty do drugiej części gry. Już w pierwszej doliczonej minucie Arka zagroziła bramce rywali, ale obrońcy gości zdołali uniemożliwić Nalepie oddanie strzału w polu karnym!

90+3 - świetna i niezwykle ważna interwencja Sobieraja, który powstrzymał wślizgiem Koseckiego.

KONIEC DRUGIEJ POŁOWY - Arka musiała w drugiej połowie odrobić dwie bramki i to uczyniła! Po 90 minutach jest remis 2:2, więc czeka nas dogrywka.

91 - dogrywkę rozpoczęła od środka drużyna gości. Na samym początku dodatkowego czasu gry żółta kartka dla Jovicia.

94 - Kosecki upadł przed polem karnym Arki. Zawodnik Śląska domagał się rzutu wolnego, ale sędzia Przybył był zupełnie innego zdania i nie dopatrzył się faulu naszego obrońcy.

96 - świetna interwencja Pilarza, który nogami zatrzymał strzał Koseckiego! Brawa dla naszego bramkarza, bo była to naprawdę groźna sytuacja.

97 - po chwili akcja Arki i mamy rzut rożny. Wrzutka Nalepy i niecelny strzał głową Rafała Siemaszki.

98 - żółta kartka dla Nalepy.

101 - tym razem żółta kartka dla Zbozienia.

102 - gol dla Arki! Nasz zespół przejął piłkę na połowie Śląska i ruszył na bramkę. Na ok. 25 metrze przed bramką Sambea minął rywala i kapitalnym strzałem dał żółto-niebieskim prowadzenie! Teraz to Arka jest bliżej kolejnej rundy Pucharu Polski!

105 - uderzenie Kriwca łapie Słowik. Po chwili sędzia zakończył pierwszą część dogrywki. Chwila przerwy na zmianę stron i uzupełnienie płynów, a po niej gramy dalej!

106 - tym razem od środka rozpoczęli żółto-niebiescy. A na trybunach cały czas gorący doping dla Arki!

108 - ależ było blisko czwartej bramki dla Arki! Siemaszko otrzymał piłkę w polu karnym i uderzył bez przyjęcia. Słowik zdołał jednak odbić nogami to uderzenie. Śląsk od razu wyszedł z kontrą, którą minimalnie niecelnym strzałem zakończył Kosecki.

110 - 4:2 d!a Arki! Rafał Siemaszko! Akcję lewą stroną przeprowadził Nalepa, zagrał precyzyjnie w pole karne, a tam niepilnowany Siemaszko głową skierował piłkę do siatki! Arka coraz bliżej awansu!

114 - Arkowcy bardzo dobrze oddalają grę od swojej bramki. Śląsk wymienia dużo podań między obrońcami, ale nie ma pomysłu jak przedostać się pod pole karne Arki. Wszystko to kończy się stratą gości.

116 - groźnie uderzał Sambea! Yannick jednym zwodem oszukał dwóch rywali i huknął z 20 metrów. Słowik z problemami złapał piłkę.

117 - żółta kartka dla Madeja.

119 - Arka spokojnie rozgrywa piłkę i nie dopuszcza do jakiegokolwiek zagrożenia pod swoją bramką. Z dystansu strzelał Kriwiec, ale obok bramki.

KONIEC - to był wieczór pełen emocji w Gdyni! Arka odrobiła dwubramkową stratę w meczu ze Śląskiem i po dogrywce wywalczyła awans do kolejnej rundy Pucharu Polski! Żółto-niebiescy byli stroną dominującą, o czym świadczą aż 33 oddane strzały. Cztery z nich znalazły drogę do bramki rywali i dały nam końcowe zwycięstwo! Kolejnym przeciwnikiem Arki w rozgrywkach pucharowych będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała.