Po wygranej ze Śląskiem zawodnicy Arki trafili do 11-stek kolejki.

Jedenastka weekendu w tygodniku "Piłka Nożna"

Jedenastka portalu Gol24.pl

Jedenastka 1. kolejki LOTTO Ekstraklasy według GOL24 [GALERIA]

Patryk Kun - W zeszłym sezonie jako skrzydłowy Stomilu Olsztyn regularnie trafiał do naszej jedenastki kolejki 1 ligi. Wygląda na to, że i w Ekstraklasie przynajmniej kilka razy go wyróżnimy, skoro zaliczył taki debiut. Niski, ale skoczny zawodnik uderzeniem głową otworzył wynik spotkania ze Śląskiem Wrocław.

Michał Nalepa - Przez kontuzje stracił mnóstwo czasu. W meczu ze Śląskiem Wrocław dostał okazję gry w drugiej połowie. Wykorzystał ją najlepiej jak się dało; przebiegł z piłką 50 metrów, następnie położył bramkarza na murawie, by na koniec wpisać się na listę strzelców. Długo ukrywał twarz w dłoniach, nie mogąc uwierzyć co się wydarzyło, ale też odczuwając ból w czułym miejscu (akcja zaczęła się od tego, że został nabity piłką przez rywala).

ŁAWKA REZERWOWYCH: Marcin Warcholak (Arka Gdynia), Grzegorz Piesio (Arka Gdynia).

Portal sportowefakty.pl:

Patryk Kun (Arka Gdynia): Kolejny piłkarz, dla którego przeskok z I ligi do ekstraklasy okazał się bezbolesny. Występ przeciwko Śląskowi Wrocław (2:0) był dla niego debiutem w elicie, ale nie było tego po nim widać. Grał bez kompleksów, odważnie, skutecznie, a do tego dał Arce prowadzenie 1:0. Gola strzelił głową, choć ma tylko 165 cm wzrostu.

Michał Nalepa (Arka Gdynia): Przed startem poprzedniego sezonu był typowany na jedno z odkryć ekstraklasy, ale jego rozwój na jakiś czas zahamowała choroba. Dopiero teraz wrócił do formy, pozbył się zbędnych kilogramów i znów jest tym samym zawodnikiem, który kilkanaście miesięcy temu prowadził Arkę do awansu do ekstraklasy. Spotkanie ze Śląskiem Wrocław (2:0) zaczął na ławce rezerwowych i do gry wszedł w przerwie, a w 78. minucie przeprowadził rajd przez pół boiska, po którym minął Jakuba Wrąbla i posłał piłkę do pustej bramki

Piłkarz meczu w Canal+Sport - nominowany na zawodnika kolejki! Patryk Kun!