20.02.2017

Zagłębie - Arka 1:0. Zadecydował rzut karny.

Nie mieli szczęścia Arkowcy w Lubinie. Nasz zespół uległ 0:1 Zagłębiu, a decydujący gol padł z rzutu karnego, który pewnie wykonał Starzyński. Arkowcy w drugiej połowie stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia gola, ale nie dopisała im skuteczność.

22. kolejka Lotto Ekstraklasy

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 1:0 (0:0)
Bramki: Starzyński 55'(k)

Zagłębie Lubin: Polaćek - Todorovski, Guldan, Jach, Ćotra - Kubicki, Jagiełło (69' Rakowski) - Woźniak, Starzyński, Janoszka - Buksa (39' Nespor)

Arka: Jałocha - Socha, Marcjanik, Stolc, Marciniak - Łukasiewicz (64' Nalepa), Sambea - Marcus da Silva, Szwoch, Bożok (64' Formella) -  Barisić (71' Trytko).

Żółte kartki: Todorovski - Sambea, Formella, Stolc, Trytko

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

0 min - z podanej przez trenera Nicińskiego kadry meczowej w 18-stce zabrakło z powodu choroby Krzysztofa Sobieraja, a także Marcina Warcholaka i Rafała Siemaszko.

0 min - dziś w środku pola Arki zagrają Łukasiewicz z Sambeą, a przed nimi poruszać się będzie Mateusz Szwoch. To rozwiązanie Grzegorza Nicińskiego pod nieobecność Dominika Hofbauera, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek.

0 min - dzisiejszym meczem Zagłębie rozpoczyna grę o punkty w 2017 roku. Przed tygodniem lubinianie pauzowali z powodu złych warunków na stadionie w Lublinie, gdzie mieli zagrać z Górnikiem Łęczna.

0 min - od początku w składzie Arki Przemysław Stolc. Przemek zastąpi na środku obrony Krzysztofa Sobieraja. Do tej pory ma na koncie jedną minutę w Lotto Ekstraklasie, w ostatnim meczu jesieni, czyli we Wrocławiu ze Śląskiem.

0 min - drużyny wychodzą już na murawę. Arka zagra dziś w jednolitych niebieskich kostiumach, gospodarze na pomarańczowo.

1 min - rozpoczęli zawodnicy trenera Stokowca!

5 min - da Silva był bliski przedarcia się z piłką w pole karne Zagłębia, ale ostatecznie przegrał pojedynek z dwoma obrońcami gospodarzy.

6 min - potężny strzał Starzyńskiego z ponad 30 metrów! Piłka przeleciała pół metra nad bramką Jałochy!

9 min - dwukrotnie z lewej strony dogrywał w nasze pole karne Cotra. Za pierwszym razem piłkę wybijał Marciniak, a przy drugiej próbie piłkę chwycił Jałocha.

15 min - dość spokojny początek meczu. Poza próbą uderzenia z dystansu Starzyńskiego nie widzieliśmy żadnej groźniejszej sytuacji pod którąkolwiek z bramek.

16 min - do centry z narożnika boiska Starzyńskiego najlepiej wyszedł Jałocha, który skutecznie wypiąstkował piłkę.

19 min - odrobinę niedokładnie Sambea zagrywał prostopadle do Barisića. Chorwat nie miał szans dojść do piłki, a mogło być blisko świetnej sytuacji dla naszego zespołu.

21 min - Woźniak posłał piłkę w naszą szesnastkę, gdzie bezbłędnie spisali się znów gdynianie.

22 min - Stolc nie dał się ograć Buksie. Odebrał piłkę napastnikowi Zagłębia i wybił piłkę daleko od naszego pola karnego.

24 min - niedokładne podanie Bożoka, a chwilę później faula kapitana Arki 27 metrów przed naszą bramką.

25 min - z wolnego strzelał Starzyński, ale wyraźnie spudłował.

27 min - Jałocha spokojnie przejął piłkę po zagraniu Janoszki.

28 min - Bożok teraz dobrze wrócił i wyłuskał piłkę spod nóg Starzyńskiemu.

30 min - po rzucie rożnym dla gospodarzy, Arkowcy dobrze zablokowali próbę strzału zza pola karnego.

31 min - doczekaliśmy się składnej akcji gdynian. Z prawej strony da Silva podawał w pole karne do wbiegającego Szwocha, ale Mateusz został wyprzedzony przez Polaćka. Nieco za głęboko zagrywał Brazylijczyk.

33 min - dobry pomysł Szwocha, który podawał prostopadle do Barisića. Odrobinę za mocne to zagranie, Chorwat nie był w stanie przejąć piłki.

37 min - wygląda na to, że zmiany potrzebuje Buksa. Do wejścia na boisko szykuje się Martin Nespor.

38 min - teraz z boiska długo nie podnosi się Jach, ale raczej ten zawodnik będzie w stanie kontynuować grę.

39 min - i mamy zapowiadaną zmianę. Słowak Nespor zastępuje Buksę.

42 min - strata Łukasiewicza w środku pola, akcja lubinian przynosi im rzut rożny.

43 min - egzekutorem stałego fragmentu był jak zwykle Starzyński, a Guldan po odbiciu piłki strzelił wysoko ponad poprzeczką.

44 min - dobra odpowiedź Arki. Bożok szybko przeniósł grę pod pole karne gospodarzy i zacentrował w kierunku da Silvy. Do piłki najszybciej wyszedł Polaćek, który z dużymi problemami chwycił piłkę.

45 min - żółta kartka dla Sambei za faul na Cotrze.

45+2 - dośrodkowanie Starzyńskiego wpada w rękawice Jałochy.

PRZERWA - żadna z drużyn nie potrafiła poważniej zagrozić przeciwnikowi. Arka zagrała bardzo skutecznie w destrukcji, nie pozwoliła gospodarzom na przeprowadzanie składnych akcji, ale to ograniczyło też jej poczynania w ofensywie. Po zmianie stron liczymy, że Zagłębie nadal będzie miało problemy z zagrożeniem naszej bramce, ale może to gdynianie pokuszą się o skuteczny atak?

46 min - gramy!

49 min - faul na Barisiću w odległowści ok. 32-33 metrów od bramki Polaćka.

50 min - kapitalny strzał z rzutu wolnego Szwocha! Z wielkim trudem, ale skutecznie wybija piłkę bramkarz Zagłębia! Futbolówka zmierzała pod poprzeczkę!

51 min - tym razem Barisić fauluje Starzyńskiego i będzie rzut wolny z prawej strony naszego pola karnego.

52 min - centrował oczywiście Starzyński, a Woźniak uderzył głową wysoko ponad naszą bramką.

53 min - rzut karny dla Zagłębia! Sędzia uznał, że Socha faulował Nespora w polu karnym!

55 min - Starzyński pewnie pokonuje Jałochę, choć ten wyczuł intencje strzelca. 1:0 dla Zagłębia.

56 min - dyskusyjna decyzja arbitra o jedenastce dla gospodarzy. To już jednak za nami i liczymy na odpowiedź podopiecznych trenera Nicińskiego!

56 min - tymczasem żółta kartka dla protestującego zza linii bocznej Darka Formelli.

58 min - niecelna próba uderzenia z dystansu Sambei.

60 min - Woźniak przejął idealne podanie od Cotry i wyszedł sam przed Jałochę! Świetnie spisiał się nasz bramkarz odbijając strzał zawodnika Zagłębia!

64 min - podwójna zmiana w Arce. Na boisko wchodzą Formella i Nalepa, schodzą Bożok i Łukasiewicz.

66 min - składna akcja od lewego skrzydła Arkowców, piłka dociera do Barisića, ale ten odwrócony tyłem do bramki nie mógł złożyć się do strzału!

67 min - Marciniak dośrodkowuje z lewej strony na siódmy metr, lecz tam Polaćek nie pozwala dojść do piłki żadnemu z gdynian.

69 min - druga roszada w Zagłębiu. Rakowski zmienia Jagiełłę.

71 min - od straty bramki to Arka dłużej utrzymuje się przy piłce, prowadzi grę, ale wycofane Zagłębie skutecznie na razie zaryglowało dostęp pod własną bramkę.

72 min - i ostatnia zmiana trenera Nicińskiego. Trytko za Barisića.

73 min - rzut rożny dla gospodarzy. Źle jednak rozegrali go zawodnicy Zagłębia.

77 min - bardzo ładna, indywidualna akcja Stolca. Przemek został zatrzymany faulem Todorovskiego i Macedończyk ogląda żółtą kartkę.

78 min - rzut wolny wykonał tym razem da Silva. Piłka znów jednak spadła na głowę zawodnika gospodarzy.

80 min - Szwoch w ciągu minuty dwukrotnie centrował z lewego skrzydła. Groźniejsze było pierwsze dośrodkowanie, do którego bliscy dojścia byli zawodnicy w niebieskich strojach.

83 min - brakuje dokładności w zagraniach Arkowców w pole karne gospodarzy. Najpierw zablokowane zostało dogranie da Silvy, a później zbyt mocno podawał Yannick Sambea.

85 min - szybka kontra Arki! Piłkę wyprowadził Szwoch i postanowił sam zakończyć akcję strzałem z 17 metrów. Mocny strzał Mateusza odbija Polaćek!

86 min - Stolc fauluje Woźniaka i ogląda żółtą kartkę.

87 min - kolejne żółtko, tym razem dla Trytki za ostre wejście w Guldana.

90 min - kolejny szybki wypad Arki, tym razem z piłką popędził Formella, który po wejściu w pole karne zdecydował się na strzał w kierunku dalszego słupka! Niestety nieznacznie spudłował!

90+2 min - dwójkowa akcji Formelli i Szwocha zakończyła się zablokowanym uderzeniem tego drugiego.

90+3 min - Arka się odkryła, z czego próbuje skorzystać zespół gospodarzy. Bez powodzenia.

KONIEC - Arka wyszła na drugą połowę zmotywowana i od samego jej początku odważnie ruszyła do przodu. Niestety kontrowersyjna decyzja arbitra o faulu w naszym polu karnym przyniosła prowadzenie Zagłębiu. Nasz zespół szukał wyrównania, oddał kilka groźnych strzałów, ale Polaćek nie dał się pokonać. Tym samym w dziesiątym spotkaniu w Lubinie Zagłębie wygrało po raz dziewiąty.