30.07.2016

Sparing w Gniewinie: Arka - Al-Nasr 0:1.

Dzień po efektownym zwycięstwie z Ruchem, Arka rozgrywała mecz sparingowy z przebywającym na zgrupowaniu w Gniewinie zespołem Al-Nasr Sports Club. Mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem rywali 1:0 (0:0).

Sparing - Lato 2015/16

Arka Gdynia - Al-Nasr Sports Club 0:1 (0:0)

Bramka: Nilmar 88'

Arka: Steinbors – Zbozień, Stolc, Sobieraj, Wojowski (63' Wawszczyk) – Hiszpański (63' Kłosowski), Vatseba, Marciniak (46' Mosiejko), Błąd (46' Yussuff) – Siemaszko (46' Węsierski) – Lewicki

Al-Nasr (skład wyjściowy): Shombe - Omar, Masaud, Jelal, Mahmud Kamish - Tarek,  Husein - Ahmet Kamish, Barada, Kembo - Musa

Żółte kartki: Siemaszko - Kembo

0 min - nasz dzisiejszy przeciwnik to drużyna ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W swojej historii trzykrotnie zdobyła mistrzostwo kraju (1978, 1979, 1986) oraz cztery razy krajowy puchar (1985, 1986, 1989, 2015). W 2016 roku doszła też do ćwierćfinału Azjatyckiej Ligi Mistrzów.

0 min - Al-Nasr przygotowuje się do nowego sezonu w Gniewinie, stąd też możliwość, by Arka rozegrała z nimi mecz sparingowy na obiektach należących do Hotelu Mistral Sport.

0 min - w zespole żółto-niebieskich szansę gry dostaną zawodnicy, którzy nie grali lub zagrali krócej we wczorajszym meczu z Ruchem Chorzów. Wśród rezerwowych są także zawodnicy drugiego zespołu.

0 min -  trener Niciński po raz kolejny sprawdzi Przemysława Stolca na pozycji środkowego obrońcy.

0 min - drużyna Al-Nasr zagra dziś w biało-czarnych strojach, Arkowcy w niebieskich koszulkach i żółtych spodenkach.

1 min - od środka rozpoczęli żółto-niebiescy.

4 min - rzut wolny dla rywali. Strzał Barady z 25 metrów jednak bardzo niecelny i od bramki rozpoczął Steinbors.

7 min - dośrodkowanie Kamisha nie dotarło do żadnego z jego kolegów i piłkę ostatecznie złapał Steinbors.

9 min - dośrodkowanie z rzutu wolnego Błąda, do piłki doszedł Lewicki i oddał strzał, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Od rzutu wolnego rozpoczęli rywale.

11 min - dobra interwencja Steinborsa. Nasz bramkarz odbił na rzut rożny strzał Kamisha z 6-7 metrów.

16 min - z 17 metrów uderzał aktywny Barada, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

17 min - w odpowiedzi akcja Zbozienia prawą stroną, jednak powstrzymana przez obrońców rywali.

19 min - mocne dośrodkowanie Hiszpańskiego z lewej strony łapie bramkarz Al-Nasr Shombe.

20 min - strzał Zbozienia zza pola karnego. Niestety piłka minęła słupek bramki rywali.

23 min - Arka bliska zdobycia bramki! Shombe zdołał jednak odbić strzał Błąda, a później w zamieszaniu piłkę wybili obrońcy.

28 min - dośrodkowanie Błąda z rzutu wolnego na raty łapie bramkarz rywali.

34 min - kilka ostatnich minut to więcej gry w środku pola. Arkowcy kilka razy próbowali się przedostać w pole karne rywali, ale obrońcy Al-Nasr nie popełnili błędu.

36 min - próba wymuszenia rzutu karnego przez Kembo i żółta kartka dla tego zawodnika. Po chwili sędzia upomniał "żółtkiem" Rafała Siemaszkę za faul.

41 min - świetna okazja Lewickiego! Nasz napastnik uderzał głową po dośrodkowaniu Błąda z rzutu rożnego, ale Shombe popisał się refleksem i dobił piłkę.

43 min - do prostopadłego podania z głębi pola wystartował Hiszpański, ale Shombe wyszedł z bramki i wybił piłkę.

PRZERWA - po 45 minutach w Gniewinie bez bramek. Oba zespoły miały swoje sytuacje, ale żadnemu z piłkarzy nie udało się umieścić piłki w siatce.

46 min - rozpoczęła się druga połowa. W Arce na murawę weszli Mosiejko, Yussuff i Węsierski.

53 min - pierwsze kilka minut pierwszej połowy upłynęło bez klarownych sytuacji podbramkowych.

54 min - dobra interwencja Stolca, który uprzedził wchodzącego w pole karne napastnika rywali.

56 min - szybka kontra Arki, ale Lewicki powstrzymany przez Tareka.

63 min - dwie zmiany w Arce. Kłosowski i Wawszczyk w miejsce Hiszpańskiego i Wojowskiego.

65 min - bliski szczęścia Yussuff, który mógł skorzystać z błędu bramkarza. Jednak po uderzeniu naszego pomocnika, jeden z obrońców zatrzymał piłkę przed linią bramkową.

69 min - Pitroipa wrzucał z prawego skrzydła, ale uczynił to niedokładnie i spokojnie interweniowali nasi obrońcy.

73 min - Lewicki otrzymał prostopadłe podanie i wyszedł "sam na sam" z bramkarzem, jednak uderzył obok słupka bramki strzeżonej przez Mohameda.

75 min - rzut karny dla Arki za przewinienie jednego z obrońców Al-Nasr w polu karnym. Do piłki podszedł Przemysław Stolc, jednak uderzył w słupek. Nadal 0:0.

81 min - strzał zza pola karnego nie sprawił żadnych problemów Steinborsowi.

83 min - Zbozień dośrodkował z prawej strony na głowę Lewickiego, którego uderzenie został zablokowane. Do piłki doszedł jeszcze Yussuff, ale strzelił nad bramką.

86 min - strzał z dystansu Tareka minął naszą bramkę. Steinbors cały czas kontrolował lot piłki.

88 min - gol dla Al-Nasr. Akcja Pitroipy i dośrodkowanie na 5 metr, gdzie czekał Nilmar, który strzałem głową trafił do siatki.

90 min - Arka próbowała jeszcze odrabiać straty, ale obrońcy rywali nie pozwolili na stworzenie zagrożenia pod swoją bramką.

KONIEC - było to wyrównanie spotkanie, które rozstrzygnęła jedna z ostatnich akcji. Dla naszych trenerów to na pewno pożyteczny materiał przed dalszą rywalizacją w lidze i Pucharze Polski.