10.09.2007

Arka wygrywa derby Gdyni juniorów!

Doskonałe występy zanotowały nasze drużyny występujące w Pomorskiej Lidze Juniorów. We wczorajszych derby Gdyni Arka - Bałtyk, obie nasze grupy juniorów okazały się lepsze od sąsiadów zza miedzy. Juniorzy Młodsi trenerów Wilczyńskiego i Podgórniaka wygrali 1:0, a Juniorzy Starsi Jacka Dziubińskiego rozbili biało-niebieskich 5:0.

Pomorska Liga Juniorów Starszych 5. kolejka

Arka Gdynia - Bałtyk Gdynia 5:0 (4:0)

RELACJA

Jacek Dziubiński (trener):
Dzięki temu, że zagraliśmy na trawiastym boisku mogliśmy szybciej operować piłką. Bałtyk postawił twarde warunki, grał ambitnie z ogromną wolą walki i bardzo defensywnie. Jednak do przerwy udało nam się strzelić cztery bramki, co ustawiło mecze. Bałtyk mimo swojej wielkiej ambicji nie był w stanie nic zrobić. Graliśmy skrzydłami, szybko i z polotem. Za pierwszą połowę należą się chłopakom wielkie brawa, ale w drugiej wyraźnie zwolnili czego efektem była tylko jedna bramka.

Pomorska Liga Juniorów Młodszych 5. kolejka

Arka Gdynia - Bałtyk Gdynia 1:0 (0:0)

Zwycięstwo Juniorów Młodszych nie było tak wysokie, jak starszych kolegów, gdyż Bałtyk bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę. Goście zagrali z dużą determinacją i zdecydowanie przewyższali arkowców warunkami fizycznymi. Spotkanie nie obfitowało w groźne sytuacje podbramkowe i wiele strzałów. Zawodnicy walczyli głównie w środkowej strefie boiska, nie przebierając w środkach. W 60. minucie biało-niebiescy byli bliscy sprawienia niespodzianki i wyjścia na prowadzenie. Na całe szczęście, zawodnik gości uderzył w słupek, a dobitka była bardzo niecelna. Dziesięć minut później Arka prowadziła 1:0. Radosław Roeske minął w pełnym biegu trzech przeciwników i posłał piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza Bałtyku. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie, a piłkarze gości stwarzali groźne sytuacje jedynie po stałych fragmentach gry.