TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

28.04.2016

3 liga: Małe derby Gdyni już w piątek.

W 24 kolejce 3 ligi czekają nas „małe derby” Gdyni. W piątek o godz. 18.00 na Narodowym Stadionie Rugby Arka II zmierzy się z Bałtykiem. Formalnym gospodarzem tego meczu będą nasi rywale.

 

Po 23 seriach spotkań Bałtyk zajmuje 3 miejsce w tabeli z 40 pkt. (bilans: 15-4-4, bramki 40-14). Z kolei nasz drugi zespół zajmuje 12 lokatę, mając w dorobku 25 pkt. (bilans 6-7-10, bramki 39-40).

 

W ostatniej kolejce podopieczni trenera Marcina Martyniuka pokonali na wyjeździe Wierzycę Pelplin 2:0. Z kolei Arka II w minioną niedzielę pechowo zremisowała z Drawą Drawsko Pomorskie 2:2. Bramki dla żółto-niebieskich zdobyli Mateusz Węsierski i Jakub Bach.

 

Mecz 1 ligi Arka - Olimpia Grudziądz został zaplanowany na sobotę o 18.00, dlatego trener Robert Wilczyński nie będzie mógł liczyć na duże wzmocnienia z kadry pierwszego zespołu. Być może będzie mógł skorzystać z zawodników, których trener Grzegorz Niciński nie włączy do „18” meczowej na spotkanie z Olimpią. Wszelkie decyzje kadrowe zostaną podjęte, jak zwykle w drodze konsultacji między szkoleniowcami.

 

Trener Wilczyński w piątkowym meczu nie będzie mógł skorzystać z jednego z czołowych piłkarzy drugiego zespołu w ostatnich tygodniach, wspomnianego już Mateusza Węsierskiego, którego czeka pauza za cztery żółte kartki.

 

Jesienią w meczu Arki II z Bałtykiem padł remis 2:2, a obie bramki dla nas zdobył wówczas Grzegorz Tomasiewicz.

 

Mecze derbowe zawsze wiążą się z dodatkowymi emocjami i wyzwalają w piłkarzach dodatkowe emocje. Nie inaczej będzie zapewne tym razem, więc w piątek należy spodziewać się zaciętej walki o każdy metr boiska.

 

Liczymy, że zwycięsko wyjdą z niej „Arkowcy” i dopiszą na swojej konto niezwykle ważne w kontekście walki o utrzymanie 3 punkty.

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia