TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

21.11.2015

W sobotę mecz benefisowy Janusza Kupcewicza!

Za niecały miesiąc swoje 60-te urodziny obchodzi Janusz Kupcewicz, legenda Arki, piłkarz 80-lecia naszego klubu,  srebrny medalista Mistrzostw Świata w 1982 roku.

 

Mimo ostatnio napiętego harmonogramu zajęć: praca dla klubu, w samorządzie Pan Janusz postanowił, że nieco wcześniej uczci okrągłą rocznicę na boisku. Stąd pomysł zorganizowania meczu , który odbędzie się na Stadionie Miejskim w sobotę 21 listopada o godz. 13.00.

 

W spotkaniu tym zobaczymy na boisku obok legendy Arki Janusza Kupcewicza m.in.  byłych reprezentantów Polski Zdzisława Kapkę, Kazimierza Kmiecika, Marka Kusto, Mirosława Bulzackiego.

 

Mają być także aktorzy Tomasz Karolak, Piotr Zelt, Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, a także nasi obecni trenerzy Grzegorzowie Niciński, Witt oraz Jarosław Krupski, a także Dariusz Ulanowski - zawodnik z największą liczbą występów w Arce!

 

Na boisku powinniśmy zobaczyć także  m.in. Prezesa Arki Wojciecha Pertkiewicza.  Trenerami obu ekip będa duety: Globisz-Klejndinst oraz Geszke-Gładysz. 

 

Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

 

Janusz Kupcewicz urodził się 9 grudnia 1955 w  Gdańsku. Związany był z naszym klubem w okresie jego największych sukcesów. Debiutował w Arce: 10.08.1974 z GKS Tychy 5:0 (gol w debiucie). Ostatni mecz w żółto-niebieskich barwach rozegrał  09.05.1982 z Górnikiem Zabrze 0:1.

 

 

http://www.laststicker.com/i/cards/139/65.jpg

 www.laststicker.com

 

Jego największe osiągnięcia: Zdobywca Pucharu Polski (1979), uczestnik dwumeczu z Beroe w ramach PEZP (1979), także mistrz Polski w barwach Lecha (1983). Król strzelców II ligi 75/76, szósty na klubowej liście wszechczasów wśród najskuteczniejszych. Autor gola nr 100 dla Arki w I lidze. Pierwszy w dziejach „jedenastki” z Ejsmonda reprezentant Polski (20A-5, w tym 15A-2 w barwach Arki) i medalista Mistrzostw Świata w 1982 roku  (zdobywca bramki w meczu o 3 miejsce z Francją!) , także członek kadry na MŚ ’78. Wybrany do jedenastek wszech czasów przez kibiców Arki i Lecha.

 

Ostatnio wybrany na radnego Sejmiku Województwa Pomorskiego. 

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_1326_413b65b2d68cbcf45534da5c3495ea2b.jpg

 

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny! Wejście na stadion głównymi drzwiami od strony ul.Olimpijskiej.

 

tr
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia