23.10.2015

Arka - Stomil Olsztyn 0:1. Przerwana passa.

Nic dziś Arce się nei ukladało w meczu ze Stomilem. Najpierw kontuzja Pawła Abbotta, kilka niewykorzystanych sytuacji, gol rywali i w końcu czerwona kartka dla Sobieraja. W efekcie zakończyła się passa spotkań Arki bez porażki i komplet punktów wyjechał do Olsztyna.

14. kolejka I ligi

Arka Gdynia  - Stomil Olsztyn 0:1 (0:1)

Bramki: Ratajczak 35'

Arka: Jałocha - Stolc (79' Tomasiewicz), Sobieraj, Marcjanik, Warcholak - da Silva, Łukasiewicz (66' Renusz), Nalepa, Bożok - Siemaszko, Abbott (40' Yussuff)

Stomil: Skiba - Bucholc, Czarnecki, Ratajczak, Wełna - Szymonowicz, Lech - Suchocki, Meskhiia (84' Nishi), Głowacki (70' Żwir) - Kujawa.

Żółte kartki: Nalepa, Sobieraj (x2) , Marcjanik, Siemaszko - Czarnecki, Wełna, Głowacki
Czerwona kartka: Sobieraj (88' za dwie żółte)

Sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń)

Widzów: 4256

0 min - piątkową wieczorową porą przyszło dziś Arce mierzyć się o ligowe punkty. Wieczór chłodny, ale przyjmeny do gry w piłkę, więc liczymy na dobre widowisko przy Olimpijskiej

0 min - z powodu kontuzji z zespołem Stomilu nie przyjechali do Gdyni Rafał Remisz i Paweł Głowacki

0 min - przed tygodniem pauzował za kartki, ale dziś jest już gotowy, abyspróbować pokrzyżować plany Arce - Grzegorz Lech w zeszłym sezonie zakładał żółto-niebieski trykot, ale odszedł z łatką rozczarowania. Teraz będzie chciał zapewne pokazać, że w piłkę grać potrafi świetnie.

0 min - na prawej stronie obrony miejsce znów stracił Tadeusz Socha. W jego miejsce do składu wraca oczywiście Przemek Stolc.

1 min - Arka rozpoczęła mecz. Gramy oczywiście w żółto-niebieskich pasiakach, rywale w kostiumach biało-błękitnych

4 min - pierwsza doskonała okazja dla Arki! da Silva posłał płaskie dośrodkowanie w szesnastkę gości, ale z piłka minęli się zarówno Siemaszko, jak i Abbott.

6 min - efektowna akcja Abbotta z prawej strony pola karnego Stomilu. Założył klasyczną siatkę obrońcy i był bliski minięcia Grzegorza Lecha, ale były zawodnik żółto-niebieskich nie dał się oszukać.

7 min - Michał Nalepa o włos od zdobycia gola! W polu karnym przyjął doskonałą piłkę najprawopodobniej od Warcholaka i z ostrego kąta oddał strzał! Górą Skiba!

9 min - w odpowiedzi kapitalna akcja Stomilu! Grzegorz Lech w ostatniej chwili uprzedzony przez naszych obrońców!

10 min - dwa rzuty rożne z rzędu wykonali olsztynianie. Za każdym razem świetnie radzili sobie zawodnicy Grzegorza Nicińskiego.

13 min - dobra propadła piłka od Pawła Abbotta w pole karne Stomilu nie dociera do Siemaszki, szybszy był Czarnecki.

18 min - dobre dośrodkowanie Nalepy z rzutu rożnego. W ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę był Antek Łukasiewicz, piłka trafia na 18 metr, gdzie do uderzenia przymierzył się Miro Bożok! W ostatniej chwili strzał został zablokowany, a nam wydawało się, że Słowak został sfaulowany.

21 min - Marcus sfaulowany został z prawej strony pola karnego. Rzut wolny wykonał Bożok, lecz niestety nie udało się zagrozić bramce Skiby.

23 min - dwa dośrodkowania Meskhii w pole karne Arki dwukrotnie lądują na głowie... Pawła Abbotta.

27 min - trzeba docenić dobrą grę defensywną Stomilu. Arka ma spory problem, aby przebić się przez drugą linię gości

28 min - doskonałe podanie od Nalepy do wbiegającego między obrońców Siemaszki! Siemaszko pada w polu karnym, ale gwizdek arbitra milczy!

29 min - znów Siemaszko! Sytuacja sam na sam z bramkarzem naszego napastnika, w której fantastycznie broni uderzenie Piotr Skiba!

31 min - rzut wolny dla Stomilu z odległości 22 metrów wykonał Głowacki. Ponad bramką!

32 min - fantastycznie do uderzenia sprzed linii pola karnego złożył się Paweł Abbott! Szczęście przy gościach, że piłka trafia w nogi jednego z obrońców!

35 min - gol dla Stomilu! Świetna akcja przy linii końcowej Ratajczaka, który niemal z zerowego kąta pokonał Jałochę!

36 min - Czarnecki ostro fauluje Abbotta i dostaje żółtą kartkę. Gorzej, że nasz napastnik długo się nie podnosi z murawy...

40 min - niestety Abbott nie jest w stanie kontynuować gry. W jego miejsce na boisku pojawia się Rashid Yussuff

41 min - Kujawa trochę zabawił się z naszymi obrońcami, wyłożył piłkę na 20 metr Lechowi, ten uderza i jest zablokowany!

42 min - indywidualna akcja Nalepy, ktory wpada z piłką w pole karne i uderza w kierunku dalszego słupka. niestety chybia, a żaden z nadbiegających gdynian nie ma szans sięgnąć tej piłki

44 min - mamy zamieszanie za bramką Stomilu, czekamy na wznowienie gry. Są żółte kartki dla Nalepy i Wełny.

45+1 min - Siemaszko niecelnie uderza z 18 metrów

45+3 min - Yussuff oddaje strzał z dystansu, a Skiba ma z nim sporo problemów! Jednak do odbitej piłki najbliżej mają obrońcy gości.

45+5 min - Piotr Głowacki zdecydował się na strzał z 25 metrów. Mierzone uderzenie przy słupku z trudem odbija Jałocha!

KONIEC - do przerwy prowadzą goście, choć przebieg gry w ogóle za tym wynikiem nie przemawia. Arka stwarza sytuacje, jest zdecydowanie groźniejsza, ale brakuje jej skutecności, jak chociażby w sytuacji Siemaszki. Stomil jednak nie czeka za podwójną gardą i prowokuje błędy naszych obrońców. Po jednym z nich zdobył bramkę. Zadanie przed Arką bardzo trudne, tym bardziej, że z powodu kontuzji grać już nie może Paweł Abbott.

46 min - gramy!

46 min - od razu zagotowało się w polu karnym Stomilu. Nerwowo zachowali się obrońcy z Olsztyna, ale nie udało się tego wykorzystać. Może następnym razem?

49 min - Rafał Siemaszko sprytnie podaje do Michała Nalepy w polu karnym, ten mija obrońcę, ale przy próbie strzału jest skutecznie blokowany!

51 min - po faulu Warcholaka z lewej strony naszej szesnastki, rzut wolny wykonał Piotr Głowacki. To nie było jednak udane zagranie pomocnika z Olsztyna.

56 min - niezła kombinacyjna akcja Arki, lecz po zagraniu da Silvy na pozycji spalonej znalazł się Siemaszko.

58 min - było groźnie w polu karnym Stomilu! Piłkę na 11 metrze przyjął Yussuff i chyba niepotrzebnie chciał jeszcze podawać do Siemaszki, bo zamiast strzału straciliśmy piłkę

59 min - zza pola karnego uderzył Głowacki, a piłka mija słupek bramki Jałochy w odległosci ok. 2 metrów

63 min - efektowne zagranie Nalepy i piłka dociera na 14 metr do Siemaszki, ale ten przy próbie oddania strzału się poślizgnął...

65 min - Warcholak uderzył z rzutu wolnego podyktowanego w odległości ok. 35 metrów od bramki Skiby, ale słabo i niecelnie

66 min - Renusz zmienia Łukasiewicza. Roszady w ustawieniu arkowców - Bożok zszedł do środka pola.

69 min - Głowacki ma zostać zmieniony, ale za kilkuminutową zwłoke otrzymuje żółtą kartkę. W końcu zastpuje go Karol Żwir

72 min - Suchocki zacentrował w pole karne, a na piatym metrze główkuje Kujawa! Na szczęście "nie miał z czego" uderzyć i Jałocha spokojnie chwyta piłkę. Było jednak bardzo groźnie!

74 min - nie klei się na razie gra Arce. Przeważamy, długo rozgrywamy piłkę, ale brakuje dokładności w podaniach tuż przed polem karnym Stomilu.

76 min - indywidualna akcja Renusza zakończona celnym strzałem. Szkoda tylko, że zbyt lekkim by zaskoczyć Skibę.

77 min - Marcjanik przerywa akcję Stomilu i ogląda żółtą kartkę.

79 min - Niciński stawia wszystko na jedną kartę. Tomasiewicz zmienia Stolca.

80 min - Siemaszko straił piłkę i sfaulował rywala. Żółta kartka.

82 min - idealna akcja Arki, ale bez szczęśliwego zakończenia! renusz zagrał na jeden kontakt z Tomasiewiczem i znalazł się sam przed bramkarzem! Oddał strzał,który odbija sie jeszcze od nogi obrońcy, ale broni go Skiba. Po chwili Renusz znów ma okazję do strzału i ponownie Skiba świetnie broni!

85 min - Żwir mocno uderza z wolnego, a Jałocha skutecznie piąstkuje!

86 min - strzał z dystansu Tomasiewicza, ale piłka mija światło bramki w niedużej odległości!

87 min - ależ znów gorąco pod bramką Stomilu. Niewiarygodne, jak dużo szczęścia mają dziś zawodnicy Jabłońskiego!

88 min - Sobieraj spóźniony w swojej interwencji i ogląda drugą zółtą kartkę...

89 min - nieudana próba strzału z rzutu wolnego Ratajczaka.

90 min - idealna okazja dla Suchockiego na "zamknięcie" tego meczu, ale pudłuje w idealnej okazji!

90+4 min - Nishi trafia w słupek! Nic to jednak nie zmienia...

KONIEC - brak skuteczności, ale też skumulowana ilość pecha nie pozwoliła Arce sięgnąć choćby po jeden punkt. Nie wolno też nie docenić Stomilu, który wykorzystał słabość gdynian i przerwał naszą passę gier bez porażki. Wielka szkoda, bo w ten sposób nieco oddala się ścisła czołówka ligowej tabeli.