17.10.2015

Drutex-Bytovia - Arka 1:1. Remis w meczu na wodzie

Celem były trzy punkty, ale zadowolić trzeba się jednym. Po celnym trafieniu z rzutu karnego da Silvy Arka prowadziła od 62 minuty, ale juz jedenaście minut później strzał życia oddał Klichowicz i ustalił rezulat spotkania na 1:1. Spotkanie było rozgrywane przy obfitych opadach deszczu i na bardzo grząskim boisku, co miało wydatny wpływ na przebieg wydarzeń w Bytowie.

13. kolejka I ligi

Drutex-Bytovia - Arka Gdynia  1:1 (0:0)

Bramki: Klichowicz 73' - da Silva 62'(k)

Arka: Jałocha - Socha, Sobieraj, Marcjanik, Warcholak - da Silva, Łukasiewicz,  Bożok (77' Renusz), Yussuff (81' Tomasiewicz) - Nalepa - Siemaszko (87' Stolc).

Drutex-Bytovia: Laskowski - Bąk, Wróbel, Wilczyński, Jasiński (72' Mąka), Kort, Mandrysz, Chomiuk (90' Kożans), Lisowski (62' Poczobut), Formela, Klichowicz

Żółte kartki: Jasiński, Wróbel, Chomiuk - Socha (x2), Marcjanik
Czerwona kartka: Socha 84' (za dwie żółte)

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)

0 min - w Bytowie dziś jesień w pełnej krasie. Chłodno, mgliście i mokro. Warunki będą zatem nienajlepsze do gry, ale nasi ligowcy są do takiej aury przyzwyczajeni.

0 min - do składu Arki powraca Michał Nalepa. Pauzującego za kartki Abbotta zastępuje w pierwszej jedenastce bohater z Grudziądza "Rysiek" Rachid Yussuff. Warto też zwrócić uwagę na obecność w składzie Tadeusza Sochy, który tym razem zastąpi Przemka Stolca. To okazja dla Sochy na przypomnienie się kibicom w Bytowie, gdzie grał w ubiegłym sezonie.

0 min - W składzie Bytovii obecny jest Wojciech Wilczyński, doskonale znany w Gdyni z gry w Arce przed kilkoma laty.

0 min - w Arce mamy dwóch zawodników, którzy muszą uważać na żółte kartki, aby w następnym meczu ze Stomilem nie pauzować. Są nimi Marcus da Silva i Antek Łukasiewicz.

0 min - w kadrze Bytovii nie widzimy Janusza Surdykowskiego, który przegrał wyścig z czasem i nie zdążył na tyle zaleczyć swojego urazu, aby być gotowym na grę przeciwko swojemu poprzedniemu klubowi. Surdykowski ma na swoim koncie siedem trafień w dziesięciu meczach w tym sezonie.

0 min - oba zespoły w intensywnej rozgrzewce. Nie zazdrościmy im pogody, bo pada intensywnie. Kibice, którzy zasiedli na otwartych trybunach nie mają zresztą łatwiej...

0 min - obie jedenastki już na boisku. Arka zagra na żółto-niebiesko, gospodarze na czarno.

1 min - rozpoczęli gdynianie!

2 min - zaskakujące ustawienie Arki, bo dziś na szpicy gra Siemaszko, a za jego plecami operować będzie Nalepa. Na lewym skrzydle Yussuff, a Bożok dziś w środku pola.

3 min - Warcholak trochę za głęboko dośrodkował, nie mógł sięgnąć piłki da Silva.

5 min - murawa mocno nasiągnięta. Trzeba będzie mocno uważać, aby piłka nie spłatała jakiegos figla i np. nie stanęla w kałuży.

6 min - pierwszy korner dla gospodarzy. Wybija piłkę z naszego pola karnego Yussuff, ale strzał sprzed pola karnego oddają gospodarze. Na nasze szczęście bardzo nieudany.

8 min - dwa niezłe dośrodkowania Nalepy, ale za każdym razem bronią się dobrze zawodnicy Bytovii. Za trzecim razem zacentrował Socha, lecz piłka wpadła w ręce Laskowskiego.

13 min - Nalepa zagrał dwójkową akcję z Siemaszką i zakończył ją potężnym strzałem z okolic narożnika pola karnego! Piłka poszybowała ok. metra nad poprzeczką.

15 min - dobra centra da Silva w pole karne Bytovii. Siemaszko próbował na wślizgu sięgnąć piłkę i niewiele mu zabrakło do szczęścia!

17 min - Jałocha kapitalnie broni uderzenie Chomiuka! Z lewej strony spod linii końcowej zacentrował Formela, a zawodnik gospodarzy mocno uderzył w światło bramki!

20 min - ładna akcja Arki, zagrał w pole karne Socha, a tam dość rozpaczliwie, ale skutecznie ratują się zawodnicy trenera Kafarskiego.

20 min - żółta kartka dla Sochy za ostry faul na Formeli.

23 min - Siemaszko mógł wyjść za sytuację sam na sam z bramkarzem po podaniu od Nalepy, ale został sfaulowany tuż przed polem karnym przez Jasińskiego! Sędzia wyciąga żółtą kartkę, tylko żółtą kartkę!

24 min - rzut wolny z 18 metrów wykonał Nalepa. Piłka minimalnie przeszła nad poprzeczką bramki Laskowskiego!

30 min - teraz Yussuff przeszedł szpicę, a na lewe skrzydło przesunał się z kolei Bożok. Teraz Siemaszko będzie za plecami Anglika, a Nalepa w środku pola.

35 min - Rafał Siemaszko świetnie powalczył z obrońcami Bytovii i stworzył sobie idealną sytuację do oddania strzału! Uderzenie Rafała poszło jednak w środek bramki i Laskowski mógł złapać piłkę... To była najdogodniejsza okazja dla Arki.

38 min - Kort zacentrował z rzutu wolnego, ale piłka była bita zbyt mocno i opuszcza boisko!

38 min - ależ groźna akcja gospodarzy, zakończona niebezpiecznym strzałem Korta z 15 metrów. Piłka leciała po murawie, ale Jałocha znów spisał się na medal!

39 min - błąd Sochy wykorzystał Wilczyński, który dośrodkował na dalszy słupek. Tam z bliska główkował Klichowicz, ale nie trafił w bramkę, lecz w zewnętrzną stronę słupka! Dużo szczęścia przy Arce.

41 min - Siemaszko znów wyprzedził obrońców i fauluje go Wróbel! Znów tylko żółta kartka dla zawodnika gospodarzy!

42 min - tym razem rzut wolny wykonał da Silva. Piłka uderzona z 19 metrów trafia w mur i będzie tylko rzut rożny.

42 min - niestety korner nie przyniósł nam okazji do zdobycia gola.

43  min - Wróbel znów fauluje Siemaszkę. Igra z ogniem środkowy obrońca z Bytowa.

PRZERWA - do przerwy remis ze wskazaniem na Arkę. Sporo problemów obrońcom gospodarzy przysparza Rafał Siemaszko, co zaowocowało już dwiema żółtymi kartkami dla defensorów Bytovii. Swoje okazje mieli też gospodarze, ale na razie fortuna nie opuszcza gdynian. Czekamy zatem na drugą połowę meczu z nadziejami na trafienia arkowców.

46 min - obie drużyny bez zmian rozpoczęły drugą połowę spotkania

49 min - kapitalna akcja Siemaszki. Minął dwóch rywali i zagrał na lewą stronę do Bożoka. Ten mu odegrał na 12 metr, ale piłka "przelała" się po bucie Siemaszki i zabrakło strzału!

53 min - Socha sfaulowany przy linii bocznej na wysokości pola karnego Bytovii. Zacentrował Bożok, ale górą we własnym polu karnym gospodarze.

55 min - na prawym skrzydle faulowany był Bożok. Dośrodkował Nalepa, ale najwyżej wyskoczył do piłki Laskowski i ją skutecznie wypiąstkował.

59 min -  ależ błąd naszej obrony! Formela pozostawiony sam na piątym metrze przed bramką nie trafił do naszej siatki! Piłka musnęła słupek z zewnętrznej strony!

60 min - znów ogromne zamieszanie w naszym polu karnym. Indolencja strzelecka Bytovii jednak nas ratuje!

62 min - karny dla Arki! Kontra naszego zespołu kończy się faulem na da Silvie!!

62 min - goolllll dla Arki! Marcus pewnie wykonał jedenastkę!

62 min - zmiana w zespole Drutex-Bytovii - Poczobut zastępuje Lisowskiego

68 min - cały czas intensywnie pada, co powoduje, że piłka zachowuje się coraz bardziej nieprzewidywalnie na nasiąkniętej murawie obiektu w Bytowie.

72 min - Mąka zastępuje Jasińskiego. To oznacza, że gospodarze grać będą na trzech obrońców.

73 min - niestety mamy remis. Klichowicz oddał strzał życia z blisko 30 metrów, po którym piłka wpadła w okienko bramki Jałochy!

77 min - Renusz zastępuje Bożoka.

79 min - żółta kartka dla Marcjanika za faul z prawej strony naszego pola karnego. Będzie rzut wolny dla gospodarzy.

80 min - rzut wolny bez zagrożenia. My natomiast wyprowadzamy kontrę, ale Renusz długo musiał czekać, aż wbiegnie w szesnastkę Bytovii Yussuff, a wtedy było już za późno na skuteczne zakończenie akcji.

81 min - Tomasiewicz za Yussuffa

83 min - było groźnie. Silny strzał oddany z pola karnego Chomiuka dobrze zablokował Warcholak.

84 min - druga żółta kartka dla Tadka Sochy, który zatrzymał piłkę ręką. Gramy w dziesiątkę!

86 min - indywidualna akcja i niecelny strzał z 20. metrów Renusza.

87 min - Stolc za Siemaszkę.

88 min - żółta kartka dla Chomiuka za faul na Nalepie

89 min - z rzutu rożnego dośrodkował Tomasiewicz. Piłka po interwencji obrońców spada na 18 metr, gdzie uderzał Nalepa! Niestety ponad bramką!

90 min - Kożans za Chomiuka.

KONIEC - w meczu prowadzonym na przesiąknietej do granic możliwości murawie Arka zremisowała z Drutex-Bytovią 1:1. Po trafieniu Marcusa z rzutu karnego wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki, ale strzał życia Klichowicza przekreślił nasze plany.