22.08.2015

3 liga: Rezerwy bez punktów.

Nie udało się naszym rezerwom zdobyć pierwszych punktów w tym sezonie. W 2 kolejce 3 ligi Grupy Bałtyckiej Arka II przegrała na wyjeździe z GKS-em Przodkowo 1:3 (0:1). Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Maciej Koziara.

2 kolejka 3 ligi

GKS Przodkowo - Arka II Gdynia 3:1 (1:0)

Bramki: F.Patok 28', Stasiak 67', Frankowski 81' - Koziara 57'

Arka II: Kotkowski - Izdebski (76' Wańczuk), Wojcinowicz, Niciński, Borski - Koziara (62' Hebel), Regulski - Lomski, Bach, Czapłygin (58' Tomczak) - Wardziński (58' Szerszeń)

Żółte kartki: Borski, Izdebski

Sędzia: Paweł Nagadowski (Koszalin)

W pierwszej połowie więcej z gry mieli rywale, ale żółto-niebiescy, jeszcze przy stanie 0:0, stworzyli sobie dogodną okazję bramkową. W 19 min. Maciej Wardziński otrzymał podanie od Macieja Borskiego, ale lewą nogą uderzył niecelnie.

W 28 min. gospodarze objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym, piłkę z najbliśzej odległosci skierował do bramki Filip Patok. Jeszcze przed przerwą Arka mogła wyrównać, ale strzał Patrika Lomskiego obronił Patryk Kotłowski.

Co nie udało się w pierwszej połowie, miało miejsce w drugiej. W 58 min. żółto-niebiescy doprowadzili do remisu. Piotr Robakowski zagrywał do bramkarza, ale to podanie przejął Wardziński, dograł do Macieja Koziary, który z bliska dopełnił formalności.

Przy stanie 1:1 gra podopiecznych trenera Roberta  Wilczyńskiego zaczęła wyglądać coraz lepiej  i wydawało się, że mogą oni pokusić się o kolejne bramki. Niestety to jednak rywale trafili dwukrotnie do siatki. W 67 min. nasi piłkarze popełnili błąd przy wyprowadzaniu piłki, który zakończył się stratą, a po chwili dośrodkowaniem w pole karne i celnym strzałem głową Łukasza Stasiaka.

Wynik meczu został ustalony w 81 min. za sprawą Mateusza FrankowskiegoKamil Kotkowski zdołał obronić pierwszy strzał zawodnika z Przodkowa, ale wobec dobitki był już bez szans.

Kolejny mecz nasze rezerwy rozegrają w przyszłą niedzielę (30 sierpnia). W 3 kolejce podejmą na stadionie rugby Bałtyk Koszalin.