12.08.2015

1/8 Pucharu Polski: Chojniczanka lepsza w karnych.

Po wygranej w Płocku w lidze, tym razem w środowy wieczór przyszło nam oglądać pucharowe 120 minut i rzuty karne. Lepsi w tym elemencie gry okazali się goście wygrywając 3:2.

1/16 Pucharu Polski:

Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice  1:1  (1:0, 1:1) k.2:3

Bramka: Renusz 45' - Mikołajczak 79'

Arka: Miszczuk - Stolc, Marcjanik, Filaho, Wojowski - Lomski (46' Yussuff), Łukasiewicz, Mosiejko, Renusz-  Tomasiewicz  (75' Siemaszko )-  Abbott (68' Szerszeń)

Chojniczanka: Hładun - Garbacik, Biernat, Kieruzel, Lisowski (12' Kosakiewicz), Grischok (46' Mikołajczak) , Bartoszewicz (55' Rogalski), Zawistowski, Grzelak, Niedziela, Rybski

żółta kartka: Yussuff, Renusz - Zawistowski, Grzelak

Sędzia:  Artur Aluszyk (Szczecin).

Widzów: 3796

0 min - zgodnie z zapowiedziami trenerzy dają szansę gry dotychczasowym zmiennikom. W bramce Kuba Miszczuk, w obronie Przemek Stolc, Alan Fialho, a  także Paweł Wojowski . Szanse  dostają Patrik Lomski, Damian Mosiejko i ponownie Grzegorz Tomasiewicz.

0 min - Wciąż urazy leczą Marcus i Miro Bożok.

0 min - w składzie Chojniczanki 4 zawodników z przeszłością w Arce: Zawistowski, Bartoszewicz, Grzelak i Niedziela.

1 min - od środka zaczęła Chojniczanka.

4 min - lewą stroną ponał Wojowski, lecz próba dośrodkowania zablokowana i piłka odbita od jego nóg wyszła poza linię boczną.

5 min - przed polem karnym gości zderzyli się Mosiejko z Lisowskim. Wolny dla Chojniczanki.

7 min - przerwa w grze. Renusz wybija piłkę poza boisko. Na murawie leży  zawodnik gości.

9 min - rekordu frekwencji nie będzie, ale od początku głośny doping kibiców dla Arki. W sektorze także grupa ok 60 kibiców Chojniczanki.

10 min - Renusz uderzył mocno  zza pola karnego i bramkarz gości na róg.

12 min - wymuszona kontuzją zmiana w drużynie gości. Za Lisowskiego Kosakiewicz.

12 min - po dośrodkowaniu Tomasiewicza z rzutu rożnego strzał głową Alana Filho w boczną siatkę.

20 min - Zawistowski nieprzepisowo powstrzymał szarżę Tomasiewicza i otrzymał żółtą kartkę.

22 min - Renusz z wolnego  z 30 metrów wysoko w trybuny.

23 min - Stolc z autu do Abbotta i nieudana próba strzału.

26 min - Lomski strzelił zbyt lekko i bez problemu broni bramkarz Chojniczanki .

30 min - dominuje na razie gra od pola karnego do pola karnego. Pojedyńcze próby dośrodkowań nie stwarzają zagrożenia pod bramkami obu drużyn.

36 min - zmiana decyzji przez Kubę Miszczuka i naszego obrońcę i do bezpańskiej  piłki w polu karnym doszedł Grischok, który jednak strzelił obok słupka.

38 min - najlepsza akcja Arki. Tomasiewicz wypuścił w pole karne Wojowskiego, a ten z kąta strzelił minimalnie obok lewego słupka bramki gości.

40 min - wolny dla Chojniczanki z 30 metra, ale Zawistowski po ziemi prosto w nogi zawodnika Arki.

42 min - zgranie Abbotta klatką piersiową przed polem karnym i silny lecz niecelny strzał Mosiejki.

44 min - Abbott z daleka nad bramką.

45 mn - sędzia dolicza 2 minuty.

45 min + 1 - GOL!  Arka zamknęła Chojniczankę i w polu karnym lewą stroną  przedarł się Renusz pokonując Hładuna, który mimo interewencji nie sięgnął piłki. 1:0.

KONIEC 1 połowy

46 min - Zaczynamy 2 połowę.  W 2 połowie debiut Rashida Yussuffa który zmienia Lomskiego.

46 min- Yussuff dostał piłkę w polu karnym i z obrotu uderzył piłkę , którą odbił bramkarz.

49 min - żółta kartka dla Yussuffa za faul na zawodniku  gości.

52 min - Mosiejko zza pola karnego lecz nad poprzeczką.

55 min - trzecia zmiana w Chojniczance. Po rzucie rożnym w idealnej sytuacji Biernat, lecz fatalnie trafił piłkę głową.

58 min - zakotłowało się w polu karnym gości. Abbott piętką do Tomasiewicza lecz ten zablokowany przez obrońców Chojniczanki.

63 min - było groźnie po płaskiej centrze rywali, ale Stolc uprzedził Mikołajczaka i wybił na róg.

68 min - kolejny debiut dzisiaj w Arce.  Szerszeń za Abbotta.

70 min - lekki napór gości, którzy dwa razy zagrozili bramce Arki, lecz zabrakło wykończenia.

75 min - kolejna zmiana w Arce. Siemaszko za Tomasiewicza.

77 min - strzał niecelny Niedzieli.

79 min- Wyrównanie dla gości Tomasz Mikołajczak. Wykorzystuje podanie po przechwycie piłki po błędzie jednego z naszych zawodników.

82 min - po interwencji Alana Miszczuk odija piłkę na róg.

85 min - dwójkowa kontra Arki. Siemaszko wyłożył Szerszeniowi sam na sam, a temu odskoczyła piłka i padła łupem bramkarza gości... Powinno być 2:1.

90 min - dobry mocny , ale minimalnie niecelny strzał Siemaszki.

90 min -  sędzia doliczył 3 minuty gry. Szykuje się nam dogrywka.

KONIEC REGULAMINOWEGO CZASU GRY. PRZED NAMI DOGRYWKA.

93 min - dośrodkowanie Wojowskiego i strzał głową Renusza.

97 min - po kolejnej centrze lekki strzał Yussuffa głową.

99 min - Szerszeń z daleka zbyt lekko.

105 min - KONIEC 1 części dogrywki

110 min - akcja i strzał Michała Renusza. Zabrakło jednak sił i mocy.

112 min - próba koronkowej akcji Grzelaka z Niedzielą w polu karnym Arki, lecz zabrakło precyzji.

114 min - Niedziela trafia do siatki, lecz po konsultacji sędziego głównego z liniowym odgwizdany spalony.

115 min - Yussuff z ostrego kąta nad bramką.

119 min - Arka pod polem karnym gości. Yussuff zgrał do Stolca , lecz jego dosordkowanie zablokowane.

120 min - poza boiskiem Fialho, którego zlapał skurcz. na szczęście po chwili wraca.

120 min - żółta kartka dla Renusza.

KONIEC DOGRYWKI. PRZED NAMI KARNE.

Strzelamy na bramkę od strony "Górki". Jako pierwsi Arkowcy i Antek Łukasiewicz.

0:0 Łukasiewicz - nad bramką...

0:0 Rybski - broni Miszczuk, tak się wydawało z wysokości trybun. Strzał w poprzeczkę.

1:0 Stolc - w prawy róg

1:1 Mikołajczak  - w prawy róg

2:1 Fialho - pewnie myli bramkarza

2:2 Grzelak - w lewy róg obok Miszczuka

2:2 Siemaszko - mocno ale na spojenie i piłka nad bramką...

2:2 Zawistowski - nad bramką!

2:2 Szerszeń - prosto w bramkarza i zbyt lekko...

2:3 Rogalski  - w górny prawy róg obok Miszczuka.

KONIEC MECZU: Chojniczanka przechodzi dalej.

Bilety na  GKS Katowice w sprzedaży!

Możliwość zakupu biletów przez Internet zostanie wyłączona na 3 godziny przed rozpoczęciem danego meczu.