11.08.2015

Z Chojniczanką o kolejną rundę Pucharu Polski.

Tuż po wyjazdowym zwycięstwie nad Wisłą Płock, gdynianie rozegrają na własnym stadionie spotkanie w ramach 1/16 Pucharu Polski. Przeciwnikiem Arki będzie Chojniczanka Chojnice, która w pierwszych meczach 1 ligi zdobyła 1 punkt, a w poprzedniej fazie Pucharu Polski wyeliminowała Siarkę Tarnobrzeg wygrywając 4:1.

W przerwie letniej w klubie z Chojnic doszło do sporych zmian. Z drużyny odeszli m.in. Daniel Chyła, Marek Gancarczyk, Paweł Iwanicki, Michał Markowski, Rafał Misztal, Damian Podleśny, Łukasz Suchocki oraz Rafał Siemaszko.

Napastnik, który wrócił do Arki, zdołał już zdobyć bramkę w poprzedniej fazie pucharu.  Drużynę Mariusza Pawlaka wzmocnił m.in. Marcin Biernat, Damian Garbacik, Paul Grischok, Dominik Hładun, Łukasz Kosakiewicz, Tomasz Lisowski, Maciej Rogalski oraz Radosław Bartoszewicz - który ma za sobą występy w Arce.

W obecnym sezonie Chojniczanka zdobyła w 1 lidze jeden punkt.

W pierwszej kolejce podopieczni Mariusza Pawlaka zremisowali 2:2 z Miedzią Legnica. W drugiej kolejce chojniczanie przegrali na wyjeździe z GKS - em Bełchatów 1:2, tracąc obie bramki z rzutów karnych. Zwycięska bramka dla Bełchatowa padała w 90 minucie spotkania.

W poprzedniej fazie Pucharu Polski Chojniczanka zagrała w Tarnobrzegu z tamtejszą Siarką. Drużyna z Chojnic wygrała pewnie i zdecydowanie 4:1, a bramki zdobywali: dwie Łukasz Kosakiewicz, Paweł Zawistowski oraz Rafał Grzelak.

W ubiegłym sezonie Chojniczanka odpadła z Pucharu Polski już w I rundzie, przegrywając z rewelacja tamtych rozgrywek - Błękitnymi Stargard Szczeciński.

Sezon dla żółto - niebieskich rozpoczął się bardzo dobrze, od wygranej w Pucharze Polski, remisu w lidze z Zawiszą oraz zwycięstwem nad Wisłą Płock. W środę Arkowcy postarają się o wyeliminowanie Chojniczanki, która sezon rozpoczęła z trudnymi rywalami na wyjeździe i zawiesiła im poprzeczkę wysoko.

opracował: Sebastian Jędrzejewski