11.07.2015

Sparing nr 3: Arka - Gryf 2:2.

W meczu sparingowym rozegranym na boisku A przy ul. Olimpijskiej, Arka zremisowała z Gryfem Wejherowo 2:2.

Lato 2015 - sparing nr 3:

Arka Gdynia -  Gryf Wejherowo 2:2 (1:2)

Bramki: Siemaszko 38', da Silva 69(k)' - Rzepa 34', Jałocha 41 (s)'

Arka: Jałocha - Socha,  Fialho, Marcjanik, Wojowski - Lomski, Mosiejko, Łukasiewicz, Renusz - Siemaszko, Abbott

Arka II połowa:  Miszczuk - Stolc, Sobieraj, Wojcinowicz,  Warcholak - da Silva, Bożok, Nalepa, Yussuff - Tomasiewicz - Szerszeń.

Gryf : Ferra - Kowalski, Kostuch, Szur, Dampc, Kołc, Osłowski, Czapliński, Rzepa, Czychowski, Gicewicz

Gryf II połowa: Wichman - Czapliński, Kostuch (65' Szur), Skwiercz, Koza - Giec, Sosnowski, Wicoń, Klimczak - Rzepa (73' Gicewicz), Czoska

Żółte kartki: Abbott - Giec

0 min - kilku zawodników poza kadrą sparingową ( Koziara, Gałecki, Czapłygin, Kotkowski) o 9.00 zaliczyło trening.

0 min - w składzie Gryfa Maciej Dampc i Przemek Szur, a na ławce  m.in. Paweł Czoska

3 min - zespół z Wejherowa wypracował sobie rzut wolny w bocznej strefie boiska. Dośrodkowanie Gicewicza skutecznie wypiąstkował Jalocha.

5 min - pierwsza próba uderzenia z dystansu gdynian. Mosiejko strzelił jednak niecelnie.

12 min - Jałocha pewnym wyjściem z bramki uprzedził Czychowskiego.

13 min - dwójkowa akcja Abbotta z Lomskim. Wszystko zakończyło się dobrym dośrodkowaniem Fina na głowę napastnika, ale uderzenie Abbotta zostało zablokowane.

18 min - Siemaszko zagrał prostopadle do Lomskiego, ale ten nie uporał się z obrońcą Gryfa i wznowienie gry nastąpi od bramki Ferry.

24 min - niezła próba uderzenia z rzutu wolnego Michała Renusza. Piłka poszybowała tuż nad poprzeczką!

28 min - znów dośrodkowanie Gicewicza w pole karne Arki, po którym z warunków fizycznych skorzystał Jałocha, piąstkując piłke daleko poza swoją szesnastkę.

29 min - Lomski dopadł odbitą piłkę przed polem karnym i zdecydował się na strzał, który jednak był wyraźnie niecelny.

33 min - Wojowski po niezłej akcji z Renuszem posłał piłkę w pole karne, gdzie Ferra pewnie chwycił piłkę

34 min - gol dla Gryfa! Arkowcy nie uchronili się błędów w obronie, z czego skrzętnie skorzystał Rzepa, sprytnie posyłając piłkę pod nadbiegającym Jałochą!

37 min - Abbott zdecydowanie za ostro zaatakował nogi Rzepy i obejrzał żółtą kartkę.

38 min - mamy remis! Znów skutecznością popisuje się Siemaszko, ale główne zasługi za gola należą się Abbottowi, który po wejściu z piłką w pole karne, przytomnie odegrał do Siemaszki piłkę, a ten miał już przed sobą tylko pustą bramkę.

41 min - i znów Gryf na prowadzeniu! Kuriozalna bramka, bo Jałocha tak niefortunnie piąstkował przy rzucie rożnym wejherowian, że wpakował piłkę do własnej siatki!

PRZERWA

54 min - pierwsza niezła akcja Arki po zmianie stron. Tomasiewicz pograł na jeden kontakt z da Silvą, Brazylijczyk zagrał spod linii końcowej przed bramkę Gryfa, ale piłka niue dotarła do żadnego zawodnika w żółto-niebieskiej koszulce.

62 min - Miszczuk wyjściem z bramki uprzedził nadbiegajacego Sosnowskiego

67 min - rzut wolny Bożoka w pole karne, ale poradzili sobie z tym zagraniem zawodnicy z Wejherowa

68 min - świetna próba da Silvy z rzutu wolnego z 25 metrów. Wichman zmierzającą pod poprzeczkę piłkę wybił na rzut rozny.

69 min - Klimczak sfaulował da Silvę w polu karnym i mamy jedenastkę dla Arki!

69 min - sam poszkodowany pewnie wymierzył sprawiedliwość i mamy remis 2:2!

72 min - mocny płaski strzał Bożoka zza pola karnego, ale jednak niecelny

80 min - Nalepa zacentrował z rzutu wolnego wprost na głowę Wojcinowicza, który jednak nie trafił w bramkę Wichmana.

82 min - szybka akcja Arki. Szerszeń pomknął prawym skrzydłem, ograł obrońcę pod linią końcową i wyłożył piłkę Yussuffowi, a ten uderzył potężnie z 10 metrów, ale został zablokowany!

84 min - znów dobra akcja da Silvy. Marcus zagrał pod bramkę Gryfa, ale tam nie zaspali zawodnicy z Wejherowa.

87 min - Warcholak przedarł się z piłką w pole karne, lecz piłka po strzale z 25 metrów przeszła ponad bramką. Będzie jednak rzut rożny dla żółto-niebieskich.

88 min - skutecznie bronią się gryfici w końcówce spotkania

90+1 min - strzał Gicewicza z rzutu wolnego z 25 metrów pewnie wyłapał Miszczuk