20.05.2015

Arka - Zagłebie 0:1. Lider nie zmienił kursu w Gdyni

Nie było niespodzianki w starciu Arki z liderem z Lubina. Zagłębie wygrało 1:0, choć spotkanie mogło mieć zupełnie inny przebieg, gdyby arbiter zdecydował się uznać trafienie Marcusa da Silvy z 7. minuty.

31 kolejka 1 ligi:

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)

Bramki: Guldan 40'(k)

Arka: Miszczuk - Stolc, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Lomski (46' Szubert), Ława (75' Wardziński), Nalepa,Wojowski - Lech (60' Gałecki) - Da Silva

Zagłębie: Forenc - Todorovski, Guldan, Dąbrowski, Cotra - Janoszka (64' Rakowski), Ł. Piątek, Tosik, K. Piątek (85' Papadopulos), Woźniak - Przybecki (82' Bonecki)

Żółte kartki: Ława, da Silva, Stolc - Dąbrowski, Cotra, Tosik, Papadopulos

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Widzów: 3087

0 min - dawno w Gdyni nie było meczu w strugach deszczu, a dziś się na to zapowiada.

0 min - w pierwszym składzie Arki pojawił się Grzegorz Lech, to pierwsza taka sytuacja na wiosnę.

0 min - Problemy kadrowe dosięgnęły dziś zespół Grzegorza Nicińskiego. Urazy nie pozwalają na grę Renuszowi i Abbottowi, a kartki eliminują Antoniego Łukasiewicza.

0 min - wspaniała oprawa na powitanie obu zespołów na murawie. Zapewnili ją młodzi piłkarze Arki!

1 min - rozpoczęła Arka

2 min - pierwsza akcja gospodarzy. Lech zagrał prostopadłą piłkę do wchodzącego w pole karne Zagłębia Wojowskiego, ale próba zagrania przed bramkę skrzydłowego Arki nieudana.

5 min - Ława zacentrował z rzutu rożnego, a Warcholak uderzył głową na bramkę! Niecelnie, a to była naprawdę szansa na gola!

7 min - nieprawdopodobna sytuacja! Marcus posłał piłkę do siatki Zagłębia i wszyscy już radowali się z gola! Tuż przed wznowieniem gry ze środka boiska przez gości sędzia zdecydował się gola nie uznać, bo na pozycji spalonej znajdował się Nalepa!

12 min - świetnie wychodzili goście z kontratakiem, w pewnym momencie było już 2 na 1, ale Piątek zepsuł podanie do Przybeckiego!

14 min - Miszczuk! Bramkarz Arki świetnie obronił uderzenie głową Janoszki, po którym piłka zmierzała tuż pod poprzeczkę!

15 min - Dąbrowski fauluje da Silvę, który wyprowadzał kontrę Arki. Żółta kartka.

16 min - Warcholak uderzył z wolnego prosto w mur lubinian!

18 min - potrzebna interwencja lekarzy, po przy dośrodkowaniu Stolca w pole karne, głowami zderzyli się da Silvai Guldan.

19 min - już wszystko w porządku, gramy dalej!

23 min - niezla kombinacja Arki, która pozwoliła Wojowskiemu na centrę w pole karne. Poradzili sobie z tym zagraniem zawodnicy Zagłębia.

24 min - Ława przerywa kontrę gości i ogląda żółtą kartkę

26 min - ależ nieporozumienie w naszej obronie! Woźniak zdołał trącić lekko piłkę i spowodować, że Miszczuk się z nią rozminął! Na szczęście nie zabrakło asekuracji w naszym polu karnym.

33 min - od kilku minut niewiele ciekawego dzieje się na boisku. Przy piłce utrzymują się zawodnicy trenera Stokowca, ale nie są w stanie podejść bliżej niż na 25 metr.

34 min - Cotra dośrodkował z rzutu wolnego, ale w polu karnym Dąbrowski faulował Sobieraja i sędzia przerwał akcję.

36 min - tym razem Nalepa centruje z rzutu wolnego, ale to nie było udane zagranie pomocnika Arki.

36 min - Woźniak uderzył z 18 metrów, ale metr ponad bramką Miszczuka!

39 min - Krzysztof Piątek tuż sprzed szesnastki, rykoszet i rzut rożny!

40 min - gol z rzutu karnego dla Zagłębia! Egzekutorem jedenastki był Guldan! W polu karnym faulowany był Dąbrowski, co nie umknęło uwadze arbitra! Miszczuk był bliski obrony tego uderzenia, ale szczęście było przy gościach...

41 min - da Silva mocno zdenerwowany na arbitra, który pokazuje mu zółtą kartkę!

PRZERWA - mają prawo być mocno niepocieszeni zawodnicy i kibice Arki. W siódmej minucie cieszyliśmy się z gola, ale sędzia po prawie minucie zmienił zdanie i nie zaliczył trafienia da Silvy. Pięć minut przed końcem arbiter dostrzegł faul Sobieraja w pole karnym, po przewinieniu jakich wiele i które rzadko są odgwizdywane, tym razem było inaczej. Miszczukowi też niewiele zabrakło, aby piłkę odbić. Oby fortuna w drugiej części meczu była przy Arce!

46 min - Lomski został zmieniony w przerwie przez Michała Szuberta

47 min - Ława niedokładnie zacentrował z rzutu wolnego z prawej strony pola karnego Zagłębia

48 min - brzydki faul Cotry na da Silvie i żółta kartka

51 min - płaski strzał Krzysztofa Piątka pewnie broni Miszczuk!

53 min - da Silva centruje z rzutu wolnego z lewej strony pola karnego. Głową zgrał piłkę Marcjanik, w kierunku bramki zagrał ją Szubert, a Lech minimalnie spóźniony przy Forencu i piłka w rękach bramkarza z Lubina!

55 min - dużo szczęścia przy Miszczuku, który odbił piłkę uderzoną z dwóch metrów przez Przybeckiego! Piłka odbiła się jeszcze od spojenia słupka z poprzeczką i po nodze Miszczuka wychodzi na korner!

58 min - Wojowski uderza metr nad poprzeczką bramki Forenca!

60 min - Gałecki zmienia Lecha

61 min - fantastyczny zwód Marcusa na 20. metrze i uderzenie pod poprzeczkę, które kapitalnie broni Forenc!

62 min - żólta kartka dla Stolca za faul na Janoszce

64 min - Rakowski zmienia Janoszkę.

64 min - Wojowski w trudnej sytuacji oddaje zbyt lekki strzał by zaskoczyć bramkarza z Lubina

67 min - ładna akcja przy linii końcowej Nalepy. Minął obrońcę i zagrał na bliższy słupek do Szuberta, którego strzał głową na rzut rozny odbił Dąbrowski

69 min - Przybecki wyprzedził Warcholaka, ale nasz obrońca zdążył dogonić zawodnika Zagłębia i utrudnić mu dokładne podanie w pole karne

75 min - ależ przyśpieszeniem popisał się Przybecki, który wydawało się, że pomknie sam na bramkę Miszczuka. Jednak świetnie zachował się Marcjanik, który wyłuskał piłkę spod nóg zawodnika Zagłębia!

75 min - Wardziński zmienia Ławę

78 min - Szubert dostał piłkę w polu karnym i oddał strzał z kilku metrów, ale prosto w bramkarza!

81 min - Warcholak dostał świetną piłkę w polu karnym lubinian, minął obrońcę i uderzył mocno, lecz niecelnie!

82 min - Przybeckiego zmienia Bonecki

89 min - błąd Stolca, z kontrą pognał Woźniak, którego w polu karnym dopiero powstrzymał Marcjanik!

90 min - Nalepa uderzył zza pola karnego, piłka odbija sie od nogi Marcusa i spada tuż przed Marcjanikiem. Ten strzela, ale bardzo niecelnie!

90+2 min - Marcjanik świetnie przeczytał zamiary rywali i przerwał groźnie zapowiadającą sie kontrę rywala.

KONIEC - Zagłębie pokazało dziś w Gdyni, że nie przypadkowo jest liderem zaplecza Ekstraklasy i niemal murowanym kandydatem do awansu. Jednak Arka może czuć się nieco rozczarowana, bo decyzje arbitra i fortuna nie były dziś ich sprzymierzeńcami.