04.04.2015

Termalica Bruk-Bet - Arka 1:1. Arka wciąż niepokonana.

Arka wywozi z bardzo trudnego terenu, jakim jest Nieciecza, jeden cenny punkt. Rywal pokazał, że nieprzypadkowo wciąż liczy się w walce o awans, dlatego tym bardziej trzeba traktować tę zdobycz z szacunkiem. Dodajmy, że to piąty, kolejny mecz Arki na wiosnę bez porażki.

24. kolejka I Ligi

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Arka Gdynia 1:1 (1:1)
Bramki: Plizga 41' - Marcjanik 45'

Termalica: Nowak - Fryc, Kopacz, Jarecki, Biskup (35' Foszmańczyk), Janeczko, Pleva (69' Kaczmarczyk), Sołdecki, Kupczak, Plizga, Paluchowski (77' Drozdowicz)

Arka: Miszczuk - Stolc, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Renusz (46' Wojowski), Rzuchowski (69' Nalepa), Łukasiewicz, Ława - da Silva - Abbott (57' Karłowicz)

Żółte kartki: Pleva, Foszmańczyk, Janeczko - Marcjanik, Sobieraj, Ława

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)

0 min - dziś trener Niciński postanowił dać odpocząć Nalepie i Wojowskiemu, a zamiast nich postawił na Ławę i Rzuchowskiego.

3 min - pierwsza próba wyprowadzenia szybkiego ataku przez Arkę. Ława zagrał na jeden kontakt do Abbotta, ale ten za mocno zagrał na skrzydło i piłka opuściła boisko.

4 min - Renusz faulowany przy linii bocznej i szansa na dobre dośrodkowanie. Piłka posłana przez Rzuchowskiego padła łupem obrońców.

7 min - Jarecki posłał świetną centrę w nasze pole karne i niewiele zabrakło, a Paluchowski z bliska mógł wpakowac piłkę do siatki Miszczuka!

9 min - przerzucone dośrodkowanie w szesnastkę Arki

10 min - to nieprawdopodobne, jak Paluchowski zmarnował szansę swojego zespołu! Błąd Marcjanika wykorzystał Biskup, wpadł w pole karne i zagrał przed bramkę do Paluchowskiego, a ten trafia z kilku metrów w Miszczuka! Brawo Kuba!

11 min - da Silva centruje do Rzuchowskiego, ale ten jednak wyprzedzony przez obrońcę

13 min - Renusz wyprzedza Fryca w polu karnym gospodarzy, ale jego uderzenie głową nie miało odpowiedniej siły by zaskoczyć Nowaka.

18 min - rzut rożny dla Termaliki wykonał Biskup. Niezła próba dośrodkowania skrzydłowego z Niecieczy, ale uporali się z tym arkowcy, choć gospodarze domagali się rzutu karnego, bo uważali, że ręką zagrał Sobieraj.

21 min - świetny rajd Jareckiego, który minął najpierw Stolca, a potem Marcjanika i oddał strzał, ale zbyt lekki, aby zaskoczyć Miszczuka!

22 min - da SIlva potężnie z dystansu! Niecelnie, ale bliski trącenia piłki był Abbott, co mogłoby zmylić Nowaka.

23 min - Pleva oglada żółta kartkę za faul taktyczny na Rzuchowskim

26 min - arkowcy wygrali górny pojedynek z Paluchowskim po centrze Biskupa

34 min - mniej ciekawy fragment tego meczu. Piłka rzadko gości nawet w sąsiedztwie pól karnych.

35 min - kontuzjowanego Biskupa zastępuje Foszmańczyk

39 min - Janeczko posłał piłkę w kierunku Paluchowskiego, ale napastnikowi gospodarzy zabrakło kilkudziesięciu centymetrów, żeby ją sięgnąć tuż przed naszą bramką!

41 min - gol dla Termaliki! Wydawało się, że nieudane dośrodkowanie Fryca, ale Stolc tak odbił tę piłkę, że Plizga zdołał złożyć się do strzału i pokonać Miszczuka!

44 min - Sołdecki z dystansu, ale niecelnie

45+1 min - goooolllll dla Arki! Ława zacentrował z rzutu wolnego w pole karne, błąd obrońców wykorzystał Marcjanik, który przyjął piłkę i mocnym strzałem po ziemi pokonał Nowaka! To drugi gol Marcjanika w tym sezonie.

PRZERWA - gospodarze stwarzali większe zagrożenie w pierwszych 45 minutach, ich upór został nagrodzony golem Plizgi, ale zespół Nicińskiego zagrał do ostatniego gwizdka i w ostatniej, doliczonej minucie za sprawą Marcjanika wyrównał rezultat. Aby jednak wywieźć z Niecieczy punkty, po przerwie trzeba zagrać trochę inaczej, aby rywal zbyt łatwo nie kreował sytuacji pod bramką Miszczuka

46 min - trener Niciński decyduje się zmienić Renusza, wprowadzając na boisko Wojowskiego. A z nieba zaczął padać śnieg...

47 min - Miszczuk spokojnie chwyta piłkę po strzale Plizgi

48 min - tym razem piłka w rękach bramkarza z Niecieczy. Centrował z rzutu wolnego Bartosz Ława.

51 min - "żółtko" dla Marcjanika za faul taktyczny

53 min - taka sama kara dla Sobieraja. W ten sposób obu środkowych obrońców Arki ma na koncie żółte kartki.

54 min - Miszczuk! Kapitalna interwencja naszego bramkarza przy strzale Janeczki!

55 min - główka Kopacza przy rzucie rożnym dla gospodarzy minimalnie mija naszą bramkę!

57 min - będziemy mieli debiut w Arce. Karłowicz zmienia Pawła Abbotta.

58 min - ponownie bardzo dobra interwencja Miszczuka, który odbija strzał z dystansu Foszmańczyka.

61 min - Plizga chciał wykorzystać wyjście z bramki Miszczuka i uderzyć z daleka wprost do siatki, ale nie trafił!

62 min - trudne warunki do gry zapanowały w Niecieczy. Dość silne opady śniegu i mocny wiatr w kierunku bramki Miszczuka nie ułatwiają zadania piłkarzom.

65 min - Karłowicz zgrał przed pole karne do Ławy, który uderzył bez zastanowienia, ale te próbę zablokowalo obrońcy Termaliki.

68 min - strzał ostrego kąta Paluchowskiego dobrze broni Jakub Miszczuk

69 min - w Arce Nalepa zmienia Rzuchowskiego, w Termalice Kaczmarczyk Plevę.

72 min - fantastycznie Miszczuk broni strzał Plizgi! To powinno być 2:1 dla Termailiki! Kapitalnie Janeczko dograł do Plizgi na siódmy metr przed naszą bramkę, ale Kuba wyszedł z tego pojedynku górą! Była jeszcze próba dobitki, ale piłka poszybowała wysoko ponad bramką!

74 min - Ława z rzutu rożnego, ale piłka padła łupem pierwszego obrońcy

74 min - doskonała akcja na lewym skrzydle Marcuda, który zagrał przed bramkę, ale tam jednak górą okzali się zawodnicy z Niecieczy

76 min - rzut wolny dla Arki z 30 metrów. Warcholak, w swoim stylu potężnie, ale trafia w mur.

77 min - Drozdowicz zmienia Paluchowskiego

79 min - Janeczko dopadł bezpańskiej piłki w naszym polu karnym i uderzył potężnie, ale ponad bramką!

83 min - bardzo ładna płynna akcja Arki. Niestety wszystko skończyło się na bardzo nieudanym dośrodkowaniu Warcholaka.

84 min - w odpowiedzi akcja gospodarzy, ale piłka zatrzymuje się w rękach Miszczuka.

85 min - brawa dla Karłowicza, który walczył do końca o piłkę z Kopaczem,w ygrał ten pojedynek i zdołał oddać strzał, aktóry pewnie obronił Nowak.

88 min - Arka wygląda lepiej w końcówce od swojego rywala. Czekamy na skuteczną akcję gdynian!

90 min - Warcholak faulowany przy bocznej linii pola karnego Termaliki. Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył da Silva i będzie rzut rożny dla Arki!

90+2 min - gorąco w polu karnym gospodarzy! Zagotowało się tam bardzo, po chwili centrował jeszcze Sobieraj i bliski szczęścia był Karłowicz. Było jeszcze kilka prób strzałów zza szesnastki, ale za każdym razem uderzenia były blokowane.

90+2 min - po żółtej kartce zgarniają Janeczko i Ława.

KONIEC - Arka zagrała w drugiej połowie zdecydowanie odważniej, ale nie uchroniła się też przed bardzo dobrymi okazjami dla gospodarzy. Szczęśliwie i skutecznie bronił jednak Miszczuk, a kilka śmiałych akcji w ofensywie o mały włos nie dały Arce trzech punktów. Nie zmienia to jednak faktu, że Arka na wiosnę wciąż pozostaje zespołem niepokonanym.