TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

19.03.2015

Jakub Miszczuk: Liczy się drużyna!

Rywalizują nie tylko zawodnicy z pola, ale także w przerwie zimowej trwała walka o miejsce w bramce. Wszyscy trzej bramkarze otrzymali swoje szanse podczas sparingów. W lidze trenerzy od początku rundy postawili na Jakuba Miszczuka.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/129A7682_dd4bc82b07ece0c6ced7f5fbc2f67279.jpg

 

Wygrałeś zimą rywalizację o miano nr 1 w bramce Arki.

 

Wszyscy pracowaliśmy ciężko w okresie przygotowawczym. W bramce nie może stać trzech, może być tylko jeden. Trenerzy postawili na mnie  i pozostaje mi spłacać ten kredyt zaufania, jaki dostałem.  Oczywiście wciąż trzeba ostro trenować, tak jak miało to miejsce w okresie przygotowawczym . Tylko to może zaprocentować jeszcze lepszą dyspozycją i podnoszeniem swoich umiejętności.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/129A8017_3f0788595958112bc61866524b198b4f.jpg

 

Trenerzy określili zasady rywalizacji i miejsca w składzie? Często mówi się, że bramkarz jest jak saper – broni do pierwszego poważnego błędu.

 

Nie zastanawiam się nad tym. Pracuję solidnie co tydzień , aby jak najlepiej przygotować się do kolejnego meczu tak samo dobrze. Nie w głowie mi to, że będę popełniał błędy tylko, że będę bronił dobrze, moja forma będzie wzrastała, a drużyna będzie wygrywała kolejny mecz.

 

Wystartowaliście bardzo dobrze , a więc także i Ty nie masz powodów do zmartwień.

 

Cały blok defensywny, gra obronna drużyny zasługuję na pochwałę . Graliśmy bardzo dobrze, straciliśmy jedną bramkę. Zarówno Tychy , jak i Stomil nie stwarzały sobie wielu groźnych sytuacji pod naszą bramką.  Nic tylko to dalej powielać i będą powody do radości.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/129A4037_261ae1c6a06119e4e3ac676fde97ff9b.jpg

 

W przypadku bramkarza ważna jest komunikacja z kolegami z obrony. Różne były ustawienia podczas sparingów. Jak to wygląda z Twojej perspektywy?

 

Wiadomo,że trenerzy mają komfort wyboru do jedenastki. Jest rywalizacja na każdej pozycji. Niezależnie od tego kto gra, myślę, że zawodnicy z obrony są na tyle długo w klubie i się na tyle znamy, że nie ma żadnych problemów z komunikacją. Są elementy, które kształtujemy podczas treningów, a wyniki pokazały, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Kolegów mogę więc tylko pochwalić. 

 

Ta jedna stracona bramka zabolała Cię? Zawsze „zero” z tyłu cieszy bramkarzy.

 

Wiadomo, zawsze jest miło odliczać minuty bez puszczonych goli , ale najważniejsza jest drużyna. Czy wygrywać będziemy 3:1, 3:2 , 4:2 to zawsze  dopisywane będą nam 3 punkty i to się liczy najbardziej.  Najpierw ważny jest sukces zbiorowy, a potem warto analizować indywidualne statystyki, dokonania.  Tak jest podobnie w przypadku napastników. Faktem jest, że  jeśli bramkarz nie puszcza bramki to zespół nie przegrywa.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/129A7355_5962cfa79667b2eb6453637422c25f05.jpg

 

Uważni obserwatorzy zauważyli, że tym razem nie zapominasz o czapce, co jak pamiętamy kiedyś zakończyło się dla Ciebie wpadką i puszczeniem gola. Na waszej pozycji warto dbać o szczegóły.

 

W piłce ważne są detale i szczegóły. Myślę , że wyciągnąłem odpowiednie wnioski ze swoich blędów i nie pominę już żadnych szczegółów.

 

Teraz przed Wami mecz z Widzewem w Byczynie bez publiczności. To będzie inna atmosfera niż podczas dwóch pierwszych spotkań w Gdyni. Jak się gra w takich warunkach?

 

Taka publiczność, jaka jest w Gdyni jest wyjątkowa. Mamy fantastycznych kibiców, którzy dopingują nas w każdym meczu . To jest prawdziwe święto. W Byczynie będzie inaczej, ale to jest tak samo mecz ligowy jak te poprzednie i wszyscy musimy podejść zmobilizowani, skoncentrowani do meczu i go wygrać.

 

Taka seria zaczęłaby działać na wyobraźnię?

 

W każdym meczu gramy o 3 punkty. Mamy teraz misję Widzew i na tym trzeba się skupić.

 

rozmawiał: tryb
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia