06.09.2014

3 liga: Rezerwy bez punktów.

Nie był to dobry dzień dla żółto-niebieskich, gdyż także naszym rezerwom nie udało się zdobyć punktów. W meczu 5 kolejki 3 ligi Arka II przegrała na wyjeździe z GKS Leśnikiem Manowo 0:1 (0:1).

5 kolejka 3 ligi

GKS Leśnik Manowo – Arka II Gdynia 1:0 (1:0)

Bramka: Fijołek 17’

Arka II: Kotkowski – Sztandar (75’ Skrzypczak), R.Robakowski (46’ Borski), Wojcinowicz, Stolc – Mosiejko, Szur – Brzuzy, Gałecki (82’ K.Patok), Bach (80’ Bartlewski) –Wardziński

Żółte kartki: Borski

Sędzia: Robert Strzelecki (Gdańsk)

Praktycznie przez całe spotkanie w Manowie przewagę miała drużyna Arki. Gospodarze po raz pierwszy zagrozili naszej bramce dopiero w 17 min. i od razu zdobyli, jak się potem okazało, zwycięskiego gola. W zamieszaniu po rzucie wolnym najsprytniejszy okazał się Seweryn Fijołek i z 5 metrów trafił do siatki.

Przed przerwą wynik meczu mogli zmienić m.in. Paweł Brzuzy, którego strzał poszybował minimalnie nad poprzeczką. Później nieznacznie pomylili się także Damian Mosiejko i Michał Gałecki po uderzeniu głową.

Po przerwie nasza drużyna stworzyła sobie kolejne okazje do zdobycia bramki. Uderzenie Przemka Stolca było jednak niecelne, a po strzale Michała Sztandara piłka trafiła w słupek. Niestety żaden z zawodników nie zdołał wówczas dojść do dobitki.

Najlepszą sytuację do wyrównania miał w 65 min. Brzuzy, który jednak zdecydował się w ostatnim momencie na zagranie do Gałeckiego, a ten został ostatecznie zablokowany przez obrońców.

Arka II w dalszym ciągu ma więc 7 punktów  w swoim dorobku. Szansa na poprawienie bilansu już w przyszłą niedzielę, kiedy to podejmiemy drużynę Chemika Police.