04.08.2014

Rezerwy gromią w ostatnim sparingu.

W rozegranym dziś meczu sparingowym Arka II rozgromiła norweski zespół Smoras IL 11:0 (6:0).

Sparing - rezerwy

Arka II Gdynia - Smoras IL 11:0 (6:0)

Bramki: F.Patok 3 (13', 22', 30'), Koziara 2 (31', 40'), Wojowski 7', Tomczak 47', Wardziński 53', Sztandar 55', Bach 77', Borski 86'

Arka II: Miszczuk (46' Kędra) - Glauber (56' Godula), Szur (56' Lisowski), Alan (56' Wojcinowicz), Stolc (56' Borski) - Nalepa (46' Sztandar), Gałecki (56' Skrzypczak) - Brzuzy (32' Wardziński; 65' Konkolewski), Koziara (56' Bach), Wojowski (46' Tomczak) - Patok (46' Sulewski)

W tym spotkaniu szanse gry dostało wielu zawodników pierwszego zespołu, którzy nie grali lub wystąpili w krótszym wymiarze czasowym we wczorajszym meczu w Ząbkach. Od początku gra toczyła się pod dyktando Arki, a goście tylko sporadycznie byli w stanie przekroczyć połowę boiska.

W 9 min. pierwszą bramkę zdobył głową Paweł Wojowski po podaniu Pawła Brzuzego. Nastepnie w ciągu kilkunastu minut klasyczny hat-trick skompletował Filip Patok. Niemal każda akcja ofensywna żółto-niebieskich powodowała duże zagrożenie pod bramką rywali, czego efektem były dwa kolejne gole zdobyte jeszcze przed przerwą przez Macieja Koziarę

Po przerwie trener Grzegorz Witt przeprowadził wiele zmian, ale w żaden sposób nie wpłynęło to na obraz gry. Już w pierwszych 10 minutach drugiej połowy kolejne trzy bramki dołożyli Dawid Tomczak, Maciej Wardziński i Michał Sztandar.

Arka ciągle atakowała, ale ambitnie spisywał się norweski bramkarz, który kilkukrotnie ratował swój zespół. Jednak w ostatnim kwadransie był już bezradny po uderzeniach Jakuba Bacha i Macieja Borskiego, którzy ustalili końcowy wynik meczu.

Dla rezerw był to ostatni sprawdzian przez startem 3 ligi. W najbliższą sobotę żółto-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z Raselem Dygowo.