26.07.2014

Arka wygrywa w ostatnim sparingu!

Oczekiwania w Gdyni i Grudziądzu przed nowym sezonem są wysokie. Tydzień przed ligą Arka i Olimpia rozegrały sparing, który wygrali żółto-niebiescy 1:0 (1:0). Jedyną bramkę zdobył w pierwszym kwadransie gry Łukasz Kowalski.

Sparing nr 8 - Lato 2014

Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia  0:1 (0:1)

Bramka: Kowalski 11'

Olimpia: Wróbel (46' Sapela) - Bielawski (85' Fafiński), Piter-Bućko (46' Łabędzki), Andelković, Jaroch (78' Jaroch) - Rogalski (64' Suchocki), Kłus (64' Żołądź), Smoliński (60' Cieśliński), Kaczmarek (64' Szczot) - Popović, Aleksander

Arka: Miszczuk (46' Kędra) - Kowalski, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Jagiełło (58' Wojowski), Łukasiewicz, Ława, Calderon - Lech (70' Nalepa), Abbott

Żółta kartka: Popović

0 min - dzisiejszy mecz jest ostatnim sprawdzianem, zarówno dla Arki i Olimpii, przed rozpoczęciem nowego sezonu.

0 min - trener Dariusz Dźwigała od pierwszej minuty stawia na tych samych piłkarzy, którzy rozpoczęli środowe spotkanie z Olimpią Elbląg. W zespole dzisiejszego rywala mamy "znajome twarze". W wyjściowym składzie Arkadiusz Aleksander, a na ławce Michał Łabędzki.

2 min - nasi zawodnicy mieli szansę stworzyć groźną akcję, ale skuteczną interwencją w środku boisku popisał się Dariusz Kłus, który zatrzymał atak Arki.

3 min - zagranie Bielawskiego do Aleksandra, który znalazł się w sytuacji "sam na sam" z Miszczukiem. Sędzia odgwizdał jednak spalonego i przerwał akcję.

5 min - dobrą akcję przeprowadzili Ława i Jagiełło. Wymienili oni piłkę na jeden kontakt, po czym ten drugi dośrodował w pole karne. Tam jednak Piter-Bucko zdołał powstrzymać Abbotta.

7 min - Abbott uderzył na bramkę Olimpii, lecz uczynił to niedokładnie i piłka przeleciała nad poprzeczką.

9 min - z dystansu próbował Ława, ale piłka po rykoszecie minęła bramkę.

11 min - gol dla Arki!!! Łukasz Kowalski wykorzystał dośrodkowanie Marcina Warcholaka i strzałem w "okienko" pokonał Michała Wróbla! 1:0 dla żółto-niebieskich!

15 min - Olimpia blisko wyrównania! Strzał głową Aleksandra z ok. 6 metrów nieznacznie minął jednak bramkę strzeżoną przez Miszczuka.

19 min - Arka dąży do podwyższenia wyniku. Wrzutka Calderona nie znalazła jednak adresata w polu karnym, a po chwili Jagiełło przedarł się prawą stroną, lecz jego dośrodkowanie było za mocne.

22 min - dużo pracy mają dziś obrońcy Olimpii. Tym razem Andelković musiał interweniować po kolejnym dośrodkowaniu aktywnego Olka Jagiełło.

29 min - w ostatnich kilku minutach ciężar gry przeniósł się bardziej do środka pola. Mniej jest sytuacji pod obiema bramkami.

31 min - akcja prawą stroną Marcina Kaczmarka, ale Krzysztof Sobieraj pewną interwencją powstrzymał zawodnika Olimpii.

35 min - dobrze zachował się Miszczuk, który interweniował poza polem karnym i ubiegł próbującego dojść do długiego podania Aleksandra.

38 min - tym razem w obronie dobrze Kowalski. Strzelec bramki przechwycił zagranie kierowane do Rogalskiego.

41 min - groźne uderzenie Rogalskiego! Na szczęście dla Arki, pomocnik gospodarzy nie trafił w światło bramki.

42 min - Arka blisko zdobycia drugiego gola! Calderon świetnie podał do Abbota, jednak strzał naszego zawodnika doskonale obronił Wróbel! Wciąż 1:0 dla Arki. Po chwili Marcjanik nie dał się oszukać Rogalskiemu.

PRZERWA - koniec pierwszej połowy. Arka prowadzi w Grudziądzu z Olimpią 1:0, a jedyną bramkę zdobył Łukasz Kowalski.

46 min - początek drugiej połowy. Tym razem od środka gdynianie.

49 min - Warcholak przedzierał się lewym skrzydłem, ale Kłus zdołał powstrzymać naszego obrońcę. Po chwili pod drugą bramką Sobieraj zablokował dośrodkowanie Kaczmarka.

51 min - na bramkę Arki strzelał Aleksander, ale dobrze interweniował Dawid Kędra, który w przerwie zmienił Miszczuka.

53 min - dośrodkowanie Jarocha w pole karne, ale tam obrońcy Arki skutecznie uniemożliwili Rogalskiemu oddanie strzału.

57 min - starcie Warcholaka z Kaczmarkiem. Ostatecznie sędzia dopatrzył się zagrania ręką zawodnika gospodarzy.

62 min - Kędra na posterunku. Nasz bramkarz najpierw wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Jarocha, a po chwili uprzedził Rogalskiego.

69 min - doskonała sytuacja Arki! Abbott przegrał jednak pojedynek z Sapelą!

75 min - Suchocki ograł dwóch zawodników na prawej stronie boiska, ale dobra asekuracja naszych obrońców pozwoliła zablokować dośrodkowanie zawodnika Olimpii.

80 min - pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu. Otrzymał ją pomocnik Olimpii Denis Popović. W międzyczasie dobre zagranie do Szczota, któego jednak powstrzymał Warcholak.

82 min - Popović chciał dograc piłkę Suchockiemu w polu karnym, jednak po raz kolejny czujna była obrona Arki. Ten mecz zdecydowanie na plus dla naszej formacji defensywnej.

86 min - sprytne zagranie Cieślińskiego do Aleksandra. Piłka ostatecznie ląduje jednak w rękach Kędry.

88 min - Abbott próbował swoich sił w indywidualnej akcji, ale Śmietanko zdążył czysto wybić piłkę naszemu napastnikowi.

KONIEC MECZU - Arka wygrywa w swoim ostatnim sparingu przed startem ligi. Próbę generalną należy ocenić pozytywnie, gdyż nasz zespół pokazał się w Grudziądzu z dobrej strony.