05.04.2014

Okocimski - Arka 0:0. Apetyty były większe

Arka przywiezie do Gdyni z Brzeska remis. Tym razem zabrakło zwycięskiego gola, który udało się zdobyć w Jaworznie i Świnoujściu. Swoje szanse na trafienia mieli piłkarze obu drużyn, przy czym gospodarze byli bardzo bliscy szczęścia głównie w końcówce meczu. Debiutu w Arce doczekał się Oleksy, ale jego gra w ostatnich trzydziestu minutach nie odwróciła losów rywalizacji.

23. kolejka I ligi

Okocimski Brzesko - Arka Gdynia 0:0

Okocimski: Pączek - Sobotka, Jacek, Ryś, Sosnowski, Żołądź, Nawrot, Stefański (62' Kapsa), Kwiek (84' Tatara), Ślęczka (75' Sosnowski), Grzegorzewski

Arka: Miszczuk - Cienciała (54' Wojowski), Cichocki, Juraszek, Radzewicz - Budka, Pruchnik, Szwoch, Tomasik (60' Oleksy) - Aleksander (88' Kowalski) - Ślusarski

Żółte kartki: Jacek, Sobotka - Tomasik

Sędzia: Michał Zając (Sosnowiec)

0 min - świetna wyjazdowa seria naszej drużyny zaczęła się w Niepołomicach, gdzie Arka wygrała 5:2. Potem przyszły zwycięstwa w Grudziądzu (3:1), w Jaworznie z GKS-em Tychy (1:0) i ostatnio w Świnoujściu (1:0). Dziś jest niemała szansa, aby do tej listy doiliczyć Brzesko.

0 min - zgodnie z przewidywaniami, dziś na środku obrony Arki zagrają Cichocki i Juraszek, bo Sobieraj pauzuje za nadmiar żółtych kartek. Miejsce w składzie utrzymał Jakub Miszczuk, pomimo, że do osiemnastki meczowej powrócił Michał Szromnik. Kibiców musi cieszyć także obecność na ławce Jarzębowskiego i Oleksego.

0 min - Arka dziś zagra w tradycyjnych, żółto-niebieskich strojach. Gospodarze na biało-zielono.

1 min - Arka już w pierwszej akcji wywalczyła rzut rożny. Niestety bez zagrożenia.

3 min - groźnie pod bramką Miszczuka! Grzegorzewski skorzystał z podania Davida Kwieka i oddał strzał bez przyjęcia.! Na szczęście piłka trafia tylko w boczną siatkę!

4 min - pierwsza żółta kartka w tym meczu. Otrzymuje ją środkowy obrońca Okocimskiego, Radosław Jacek.

10 min - pierwszy celny strzał na bramkę Pączka oddał Aleksander. Szkoda, że zbyt lekki, aby myśleć o zagrożeniu bramkarzowi gospodarzy

16 min - rzut wolny dla gdynian z ok. 25 metrów, niestety bez większego zagrożenia dla bramki Pączka

18 min - druga żółta kartka w tym meczu, tym razem dla Tomasika. Sporo fauli od pierwszej minuty. Niestety dla Tomasika to czwarte upomnienie w sezonie i nie zagra przeciwko GKS-owi Katowice.

21 min - Aleksander bliski szczęścia! Pączek jednak w sytuacji "sam na sam" bardzo dobrze broni strzał naszego najskuteczniejszego zawodnika i nie było nikogo, aby doskoczyć do odbitej piłki, która zatańczyła tuż przed linią bramkową!

25 min - zespół Sikory przeważa, ale potrzebuje skuteczności, aby wyjść na prowadzenie. Dobrze też spisuje się defensywa Arki, która na razie dobrze radzi sobie z atakami Okocimskiego

26 min - dobre celne dośrodkowanie Radzewicza do Ślusarskiego, ale strzał byłego zawodnika Lecha Poznań nieudany! A tymczasem GKS Bełchatów objął prowadzenie w Legnicy w meczu z Miedzią.

30 min - skutecznie arkowcy blokują próby uderzeń Ślęczki i Kwieka.

32 min - Miszczuk wyjściem z bramki uprzedza Nawrota, do którego adresowane było podanie z głębi pola. Poturbowany zawodnik Okocimskiego wymaga pomocy masażystów.

37 min - znów Aleksander marnuje idealną okazję do zdobycia bramki! Po przyjęciu piłki świetnie zwiódł rywala i oddał strzałz jedenastu metrów, ale w sam środek bramki, gdzie stał Pączek! Arka powinna powinna w Brzesku prowadzić! Prowadzi natomiast w Katowicach Górnik Łęczna...

42 min - z dobrej strony znów pokazuje się Miszczuk. Złapał piłkę po dośrodkowaniu w pole karne, choć do piłki głową doszedł jeszcze Nawrot.

44 min - po błędzie Pruchnika, przed szansą stanął Grzegorzewski. Jego strzał znów mija słupek w niedużej odległości od słupka!

PRZERWA - zespół Pawła Sikory przeważa i jest groźniejszy od gospodarzy, ale to na razie za mało, aby objąć prowadzenie w tym meczu. Zgodnie z przewidywaniami, Arka toczy ciężki bój o trzy punkty, których broniący się przed degradacją przeciwnik nie ma zamiaru łatwo oddać. Ma o czym myśleć Aleksander, który dwukrotnie mógł i powinien trafić do siatki.

47 min - drużyna Piotra Stacha rozpoczyna od rzutu rożnego, którym niegroźny strzał głową oddał Nawrot. To jednak sygnał ostrzegawczy dla naszej defensywy, bo z animuszem wyszli rywale na drugą część tego spotkania.

50 min - dobrze zapowiadał się atak Arki, w którym kilka szybkich podań wymienili Pruchnik, Ślusarski i Tomasik. Niestety wszystko musiał przerwać arbiter, bo jego asystent zasygnalizował pozycję spaloną arkowca.

53 min - żółto-niebiescy dobrze radzą sobie z kolejnym kornerem Okocimskiego.

54 min - Sikora posyła do boku Pawła Wojowskiego, który zmienia Cienciałę. Do linii obrony przesunięty zatem będzie Adrian Budka.

55 min - przed doskonałą okazją tym razem Ślusarski! Wychodzącego na pojedynek z Pączkiem napastnika powala w polu karnym wracający Ryś... i nie ma rzutu karnego! Tylko korner dla Arki!

58 min - Arka coraz bardziej naciska, ale wciąż nie ma gola dla gdynian. Póki co, żółtą kartkę za faul na wprowadzonym kilka chwil temu Wojowskim ogląda Sobotka.

60 min - debiutu w Arce doczekał się Oleksy, który zmienia Tomasika

62 min - Ślusarski uderza bez przyjęcia wysoko ponad poprzeczką!

67 min - Arka wciąż szuka kolejnych  szans na zdobycie gola, ale czasu jest coraz mniej. Oby cierpliwość gdynian została wreszcie wynagrodzona! Trzeba jednak uważać na stałe fragmenty zespołu trenera Stacha, bo ten często w tym spotkaniu ma okazje z narożnika boiska.

69 min - ładną ofensywną akcją popisał się Budka. Po długim rajdzie podał do Wojowskiego, ale młody arkowiec nie potrafił wykorzystać tej sytuacji.

70 min - mocny strzał Szwocha skutecznie broni Pączek! Tylko rzut rożny dla gości.

72 min - Cichocki świetnie w obronie! Jego skuteczna interwencja uniemozliwia dojście do piłki Grzegorzewskiego i niemal pewnego gola dla Okocimskiego!

74 min - znów piłka zagrana w kierunku Grzegorzewskiego, ale tym razem dobrze z bramki wyszedł Miszczuk i zażegnał niebezpieczeństwo!

78 min - dość niespodziewanie od kilku minut to gospodarze są zdecydowanie groźniejsi. Arka ma problem, aby uporać się z wysokim atakiem Okocimskiego

80 min - błyskawicza kontra Arki, ale kluczowe podanie nie dociera do żadnego zawodnika w koszulce w żółto-niebieskie pasy, lecz do Pączka...

81 min - przebudzili się gdynianie! Szwoch tym razem pociągnął atak Arki i dobrze wypatrzył w polu karnym Aleksandra! Niestety strzał napastnika z Gdyni niecelny!

84 min - dużo szczęścia mieli teraz gdynianie! Kapsa znalazł się w sytuacji sam na sam z Miszczukiem, który świetnie broni bardzo mocny strzał zawodnika z Brzeska!

85 min - Sobotka niecelnie strzela z rzutu wolnego z 20m!

86 min - ponownie Miszczuk ratuje Arkę! Wprowadzony przed minutą Tatara nie wygrał pojedynku z Miszczukiem, a zdążający do dobitki Grzegorzewski - także nieskuteczny! Jego strzał po raz kolejny mija bramkę!

88 min - wprowadzony przed chwilą na boisko Kowalski uderza po ziemi, ale dość lekko i nie sprawia kłopotu Pączkowi

90 min - Miszczuk nie miał problemów z obroną strzału z dużej odległości Sobotki.

90+3 min - seria błedów w obronie szczęśliwie nie kończy się golem dla gospodarzy! Sosnowski mógł zagrać ponad Miszczukiem, jednak zdecydował się na rozwiązanie siłowe, z czym poradził sobie bramkarz Arki!

KONIEC - Okocimski przerywa wyjazdową serię zwycięstw Arki na wyjazdach. W drugiej połowie do zespół z Brzeska mógł kilka razy pokonać Miszczuka, ale szczęśliwie udało się uniknąć najgorszego scenariusza w tym spotkaniu. Skuteczność nie była też atutem gdynian, a zwłaszcza Aleksandra, który miał swoje dogodne okazje do zdobycia gola. Szkoda straconych punktów na boisku przedostatniej drużyny w tabeli. Teraz straty trzeba będzie odrabiać w kolejnym meczu z Katowicami, które urwały dziś 2 punkty liderowi.