TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

21.03.2014

Radosław Pruchnik: Z Flotą jak z każdym.

W poprzednich sezonach ze względu na wcześniejsza pracę w Świnoujściu, trenerów Nemca i Sikory, mecze z Flotą miały dodatkowy „smaczek”.  Mobilizacja i  tzw. „poodbijanie” bębenka nie wychodziło wtedy Arce „na zdrowie” gdyż „Wyspiarze” okazywali się lepsi.  Po jesiennej wygranej 3:0 „klątwa” została zniesiona, a w tej rundzie dla Arki celem jest nie tylko pokonanie Floty, ale jak najlepsze wyniki we wszystkich spotkaniach, stąd do meczu w Świnoujściu należy podejść jak do każdego kolejnego w drodze po upragniony awans do Ekstraklasy.

 

Po obu stronach jak zwykle kilku zawodników mających za sobą występy w obu klubach. Jednym z nich jest Radosław Pruchnik, który sprawę sobotniego pojedynku z Flotą widzi podobnie:

 

- Jedziemy z nastawieniem, aby wygrać to spotkanie. Musimy wygrywać kolejne spotkania w lidze, aby realnie myśleć o awansie. Dla nas to kolejny ważny mecz, jak każdy inny. Gonimy czołowe zespoły i dla nas najlepszym osiągnięciem będą  3 punkty.

 

- Nie ma już jednak żadnych „podtekstów”. To ani mniej, ani bardziej ważny mecz, niż z każdym innym rywalem w lidze.

 

- Odczuwamy  spotkanie z Miedzią. To było rzeczywiście niemal 50 minut gry w osłabieniu. Każdy jednak odczuwa to indywidualnie. Mamy jeszcze dobę do tego, aby dojść do siebie i w Świnoujściu walczyć na maksa.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_4993_kopia_9c7d135e4bb32d6d2ff500c3f57de341.jpg

 

Nasz pomocnik odniósł się także do obecnej roli zawodnika wchodzącego z ławki. Przypomnijmy, że jego świetne dośrodkowania dały bramki Arce w meczach z Tychami i Miedzią ("współudział" Cichockiego).

 

- Z taką sytuacją, jaka jest muszę się pogodzić.  Cieszę się, że miałem swoje akcenty podczas tych spotkań. Dzięki temu pokazuję, że można na mnie liczyć.

 

- Dzisiaj mamy szerszą kadrę do grania i to bardzo cieszy , a taka większa rywalizacja wyłącznie pomaga , a nie szkodzi drużynie. Dzięki rywalizacji każdy z nas może się  dalej rozwijać, a  także musi umieć poradzić sobie z taką sytuacją.

 

- Na tym polega profesjonalizm. Nie widzę w tym nic złego. Jest tak, a nie inaczej . To dotyczy wszystkich zawodników . Cieszę się z każdej minuty spędzonej na boisku i staram się dawać  150 procent tego, co mam.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_0437_kopia_0b4bc07d3138766a49c320c202a7dfea.jpg

 

Życzymy więc Radkowi kolejnej asysty bramkowej lub zdobycia pierwszej bramki w żółto-niebieskich barwach.  Nie da się ukryć, że na boisku Floty miałaby swój dodatkowy "smaczek"!

 

Rozmawiał: tryb

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia