29.01.2014

Sparing: Arka - Olimpia 2:2. Test "młodych" na remis.

Arka rozegrała dziś kolejny sparing. Jej rywalem był 11- sty zespół II ligi grupy wschodniej - Olimpia Elbląg. Dziś nasz sztab szkoleniowy w szczególności dał szansę pokazania się młodym zawodnikom z zespołu rezerw. Do przerwy Arka prowadziła 2:0, lecz w 2 połowie skutecznością wykazali się rywale i mecz zakończył się remisem.

Sparing nr 4:

Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 2:2 (2:0)

Bramka: Szubert 15', 38' - Kolosov 51', 75'

żółte kartki: Wojowski - Nowosielski

w 17 min. Marcus nie wykorzystał rzutu karnego , w 24 min. opuścił boisko z powodu kontuzji

Skrót meczu w ARKA-TV

Arka: Miszczuk (46' Kędra) - Sulewski, Marcjanik, Sobieraj (46' R.Robakowski), Glauber - Nalepa, Szwoch (46' Rzuchowski) - Jankowski (46' Juraszek), da Silva (27' Wardziński), Wojowski - Szubert

Olimpia:  Zoch - Ressel, Ichim, Lewandowski, Sambor,  Nowosielski (41' Piotrowski), Stępień , Pietrewicz,  Graczyk, Kopycki, Kolosov

Olimpia (II połowa):  Imianowski - Czerniewski, Molga, Lewandowski, Zieliński, Piotrowski, Wojtkiewicz, Skierkowski, Stępień (65' Maciążek),  Kamiński,  Kolosov.

W 1 połowie w bramce Arki po długiej przerwie pojawił się Jakub Miszczuk. W pierwszych minutach przy sporym mrozie zespołu poruszały się dość żwawo. Przy szybkich akcjach momentami  zawodnicy mieli jednak problemy z utrzymaniem się na nogach.  Zwłaszcza część płyty stadionu rugby od strony trybuny była zaśnieżona.  Arka dominowała. Pierwszy lecz niecelny strzał oddał w 5 min.  Marcus da Silva, który poprzedni sparing opuścił z powodu przeziębienia. Chwilę później groźnie było po centrze Roberta  Sulewskiego i strzale Pawła Wojowskiego. W 7 min.  w dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Mateusz Szwoch. Jego strzał zablokował jeden z obrońców Olimpii.

W 14 min  z lewej strony podawał da Silva , piłkę przed polem karnym przejął Michał Nalepa, lecz jego strzał był niecelny.

Dwie minuty później padłą pierwsza bramka.  Sulewski z prawej strony podał  do Szwocha, którego strzał obronił Hieronim Zoch.  Czujny w polu karnym był jednak  Szubert, który trafił bez problemu do siatki. Już po minucie powinno być 2:0. Po świetnym zagraniu piętką od Mateusza Szwocha piłkę w polu karnym otrzymał  da Silva, lecz został powalony na ziemię.

Sędzia słusznie podyktował rzut karny, lecz sam poszkodowany strzelił zbyt lekko przy prawym słupku i bramkarz odbił piłkę.  Mecz ten nie okazał się dla Marcusa zbyt udany., W 24 min został sfaulowany  przez Nowosielskiego, który otrzymał żółta kartkę. Niestety Marcus musiał opuścić plac gry przy pomocy naszego sztabu medycznego.

Po rzucie wolnym i dograniu piłki przez Sulewskiego strzał Michała Marcjanika głową po interwencji Zocha zatrzymał się na poprzeczce. Olimpia groźną akcję wyprowadziła w 21 min. gdy strzał Kamila Graczyka świetnie obronił Jakub Miszczuk. Podobnie było w 36 min gdy strzelał Michał Ressel.

Ta okazja zemściła się na gościach w 38 min. Świetnym otwierającym podaniem do Szuberta z głębi pola, popisał się ponownie Sulewski. Szubert minął Zocha i Arka objęła prowadzenie 2:0.

Po przerwie na boisku pojawiło się w naszym zespole 4 nowych zawodników.  Na prawej obronie zagrał Kamil Juraszek, a Sulewski został przesunięty do pomocy. Parę stoperów tworzyli Marcjanik i Radosław Robakowski.

Tuż po zmianie stron groźną akcję przeprowadzili goście.  Z bliska strzelał  Radosław Stępień, lecz Dawid Kędra znakomicie obronił. Niestety w 51 min  Anton Kolosov z bliska zdobył kontaktową bramkę.

W zespole gości w przerwie trener Adam Boros wymienił 7 zawodników. Olimpia zagrała nieco odważniej. Po pierwszym kwadransie Arka przeprowadziła  groźniejszą akcję dopiero w 65 min,  lecz strzał Nalepy był niecelny. W 70 min. zbyt lekki strzał głowa oddał Kamil Juraszek i bramkarz gości nie miał problemu z interwencją.

5 minut później po raz drugi Kędrę pokonał Kolosov. Paweł Wojowski stracił piłkę w polu karnym, a Kolosov strzelił silnie w długi róg bramki żółto-niebieskich.

Ostatni kwadrans meczu nie przyniósł groźniejszych sytuacji.  Arka miała jedną szansę w 85 min, lecz Szubert zamiast podawać do wchodzącego w pole karne Wojowskiego oddał strzał, który został zblokowany.

Kolejny sparing Arka rozegra w sobotę o godz. 15.30. Jej rywalem będzie Gryf Wejherowo.