26.09.2013

GKS Bełchatów - Arka 0:1. Lider padł przed Arką!

Ogromny sukces Arki! Gdynianie wygrywają w Bełchatowie wbrew wszelkim przeciwnościom losu! Zespół Pawła Sikory wraca do gry!

10. kolejka I ligi

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 0:1 (0:0)

Bramki: Jarzębowski 71'

GKS: Malarz - Basta, Wilusz, Baranowski, Flis, Ma.Mak, Sawala, Baran (81' Bartoszek), Prokić (73' Gonzalez), Wacławczyk, Mi.Mak.

Arka: Szromnik - Kubowicz, Marcjanik (46' Juraszek), Jarzębowski, Tomasik - Budka (46' da Silva), Rzuchowski, Pruchnik, Radzewicz - Szubert (81' Jamróz),  Aleksander.

Żółte kartki: Flis, Basta, Baranowski, Gonzalez, Sawala - Juraszek, Kubowicz, Szromnik

Czerwone kartki: Baranowski (85' za dwie żółte), Malarz (po meczu)

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 1520

0 min - dziś mecz na ławce rozpocznie Marcus da Silva. Decyzja trenera może zaskakiwać, ale kto przeanalizuje ostatnie mecze żółto-niebieskich, raczej ją zrozumie.

2 min - faul Rzuchowskiego na Michale Maku. Najskuteczniejszy zawodnik GKS-u potrzebował pomocy służb medycznych, ale po chwili wrócił do gry.

5 min - dwa rzuty rożne wykonywali gospodarze, ale po żadnym z nich nie było większego zagrożenia dla bramki Szromnika

6 min - dośrdkowanie Prokićapewnie chwyta bramkarz Arki. Na razie wyraźna przewaga GKS-u.

7 min - pierwsza akcja gdynian zakończyła się nieudaną próbą strzału Radzewicza.

8 min - dobra akcja Arki. Dośrodkowanie w pole karne o mały włos nie pada łupem nadciągających gdynian. Odrobina szczęścia mogłaby dać okazję do groźnego strzału!

10 min - bardzo groźny strzał Flisa po niefrasobliwej stracie Budki! Piłka o kilka centymetrów mija słupek naszej bramki!

12 min - kapitalne podanie Radzewicza do Aleksandra! Niestety nasz napastnik nie zdołał opanować piłki, a przed sobą miał tylko Malarza!

15 min - zdecydowanie lepszy okres gry żółto-niebieskich. Nie pozwalamy rozgrywać piłki gospodarzom i to teraz Arka stara się skonstruować akcje ofensywne.

18 min - błąd w defensywie GKS-u daje nam rzut rożny. Po jego rozegraniu niedużo zabrakło Rzuchowskiemu, aby oddać strzał.

19 min - duże szczęście Arki! Michał Mak poszarżował prawym skrzydłem, ściął do środka i oddał strzał, który po rykoszecie od nogi obrońcy minimalnie mija bramkę!

24 min - dobra kontra Arki, do płaskiej centry Radzewicza mógł dojść Aleksander, ale skutecznie napierał na niego defensor GKS-u.

27 min - rzut rożny bełchatowian bez czystego uderzenia w kierunki bramki Szromnika i grę  wznawiać będzie młodzieżowy reprezentant Polski.

30 min - nadarzyła się okazja Aleksandrowi do uderzenia zza pola karnego i z niej skorzystał. Niestety piłkę zablokował obrońca gospodarzy. Dobrze od początku meczu prezentuje się napastnik z Gdyni.

32 min - Prokić zdecydował się na strzał z 30 metrów, ale fatalnie spudłował.

36 min - gospodarze znaleźli się niebezpiecznie blisko pola karnego gdynian. Po dwóch nieudanych zagraniach, Mateusz Mak doszedł do pozycji strzeleckiej, ale w ostatniej chwili został zablokowany!

38 min - wielkie szczęście Arki! Michał Mak z 14 metrów posyła piłkę w poprzeczkę, która odbija się przed bramką, a potem bezpiecznie już ląduje w rękach Szromnika!

41 min - kolejny rzut rożny dla GKS-u. Dośrodkowywał Wacławczyk, ale dobrze zorganizowani byli obrońcy żółto-niebieskich. Trochę za łatwo jednak zdobywają stałe fragmenty gry bełchatowianie.

42 min - tym razem korner dla Arki. Niezła centra Pruchnika, ale tym razem bezbłędnie zachował się zespół trenera Kieresia.

KONIEC - można Arkę pochwalić za pierwsze 45 minut meczu w Bełchatowie, bo nie dała się stłamsić liderowi. Trzeba jednak też przyznać, że dopisuje nam szczęście, bo niewiele brakowało gospodarzom do zdobycia bramki. Teraz zdecydowanie trudniejsza druga odsłona meczu, która pokaże, jakie ubytki na zdrowiu kosztowała arkowców infekcja sprzed kilku dni.

46 min - Juraszek i da Silva zmieniają Marcjanika i Budkę.

49 min - gdynianie próbuja grać na jeden kontakt na połowie rywala i w ten sposób wywalczyć pozycję do strzału. Bardzo dobrze zorganizowana w obronie drużyna GKS-u jednak do tego nie dopuściła...

55 min - przegrany pojedynek Kubowicza z Prokićem, który zacentrował w pole karne, lecz wprost w ręce Szromnika

57 min - Paweł Baranowski z 10 metrów posłał piłkę wysoko nad poprzeczką po tym, jak nie najlepiej gdynianie zachowali się przy centrze z rzutu rożnego!

58 min - żółta kartka dla debiutanta - Kamila Juraszka

60 min -Arka schowana za podwójną gardą ogranicza się do upatrywania swoich szans na kontrataki.

61 min - Jarzębowski podjął odważną decyzję ekwilibrystyczny strzał z 18 metrów, ale to chyba nie była najlepsza decyzja, bo piłka spokojnie wychodzi za linię końcową.

63 min - świetna centra Pruchnika z rzutu wolnego, ale znów lepsi obrońcy GKS-u! W odpowiedzi kontra Michała Maka, ale kapitalnie skasował tę akcję szybki Juraszek! Brawo!

65 min - tym razem bardzo dobrze Szromnik przy strzale zza pola karnego jednego z braci Maków! Po rzucie rożnym niezbyt groźny strzał głową jednego z zawodników gospodarzy.

69 min - tym razem błąd Juraszka i o mały włos wysoką cenę poniósłby nasz zespół. Tylko rzut rożny po zablokowanym strzale Michała Maka!

70 min - faul w okolicach narożnika pola karnego GKS-u i żółta kartka dla Baranowskiego. Będzie okazja ze stałego fragmentu dla gdynian!

71 min - fantastyczny gol Jarzębowskiego! Fenomenalny strzał kapitana Arki z rzutu wolnego i kołyska dla jego niedawno narodzonego syna!!! Arka prowadzi w Bełchatowie!

77 min - GKS próbuje naciskać, ale w Arkę jakby wstąpiły nowe siły. Na razie bardzo uważnie w defensywie gdynianie!

79 min - mocna centra Basty i nie opanował piłki Flis.

80 min - Rzuchowski minął kilku zawodników i niepotrzebnie pokusił się o strzał z 35 metrów.

82 min - Pruchnik przebiegł kilkadziesiąt metrów i dał się sfaulować przed linią końcową. Sam wykonał rzut wolny, zagrał wzdłuż bramki, gdzie przewracany był Jarzębowski, a Aleksander mając piłkę na nodze spudłował z 5 metrów! Nie ma rzutu karnego, ani bramki dla Arki!

85 min - drugie żółtko dla Baranowskiego! GKS w gra w dziesiątkę!

86 min - Arka wyprowadza kontrę 3 na 2, ale źle rozprowadzona piłka i szansa zaprzepaszczona!

88 min - Aleksander strzela z 20 metrów nad poprzeczką!

89 min - szybka akcja Arki, da SIlva przymierzył z 25 metrów i kapitalnie ratuje zespół Malarz!

89 min - Jarzębowski bliski drugiego gola po strzale głową! Z rzutu rożnego centrował Pruchnik!

90+1 min - ataki rozpaczy GKS-u. rzuty wolne na połowie Arki zaczyna Malarz!

90+3 min - kontra Arki! da Silva marnuje idealną sytuację!!!

KONIEC - kilka fatalnych spotkań, dołowanie w tabeli a na dodatek zatrucie kilka dni wcześniej - w takich okolicznościach Arka pojechała do lidera... i wygrała! Dużo szczęścia w pierwszej połowie, ale mądra gra po przerwie i fantastyczny, złoty strzał Jarzębowskiego daje upragnione, wytęsknione zwycięstwo!