14.09.2013

Arka - Miedź 0:0. Pierwszy punkt Miedzi wywieziony z Gdyni

Arka remisuje z Miedzią po meczu, w którym przez ponad pół godziny grała w dziesiatkę. Wynik przed meczem byłby rozczarowujący, ale po jego przebiegu trzeba przyjąć go z szacunkiem. Arkę przed porażką uchronił Szromnik, który w kapitalnym stylu bronił strzały gosci w drugiej połowie.

8. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Miedź Legnica  0:0

Arka: Szromnik - Kubowicz, Jarzębowski, Sobieraj, Tomasik - Budka, da Silva (90' Wojowski), Pruchnik, Radzewicz (78' Rzuchowski) - Aleksander (81' Aurelio), Szubert

Miedź: Ptak - Wołczek, Tanżyna, Woźniczka, Zasada, Madejski, Łobodziński, Bartoszewicz (65' Kasperkiewicz), Cierpka (88' Fedyna), Szczepaniak (79'  Garuch), Grzegorzewski

Żółte kartki: Szubert, Sobieraj, Aleksander, Budka - Bartoszewicz, Wołczek, Szczepaniak, Cierpka
Czerwone kartki: Szubert (54' za dwie żółte)

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)

Widzów: 4673
Kulisy meczu w  ARKA-TV

0 min - trochę zmian wprowadził do pierwszej jedenastki trener Sikora. Arka zagra dziś ustawieniem 4-2-3-1, w którym znalazło się miejsce na skrzydle dla Budki oraz dla da Silvy i Szuberta za plecami Aleksandra.

0 min - wbrew wcześniejszym zapowiedziom, arbitrem meczu nie jest pan Lyczmański z Bydgoszczy, lecz Tomasz Wajda z Żywca

0 min - tuż przed pierwszym gwizdkiem pamiatkową koszulkę otrzymał Krzysztof Sobieraj, ktory dziś rozgrywa 150. mecz w barwach Arki

3 min - próba gry na jeden kontakt przez gosci kończy się w rekawicach Michała Szromnika

5 min - nieudana próba uderzenie bez przyjęcia Cierpki, piłka poszybowała daleko od bramki

6 min - dobra akcja dwójkowa Aleksandra i da Silvy, ale obrońca w ostatniej chwili wygarnął piłke spod nogi Arkowi.

10 min - kolejne ostrzeżenie arbitra pod adresem zawodnika Miedzi, ale wciąż bez kartki

13 min - druga próba zza pola karnego Cierpki, tym razem o wiele groźniejsza! Szromnik paruje piłkę na rzut rożny!

20 min - od kilku minut żadna ze stron nie stworzyła większego zagrożenia pod bramką przeciwnika

23 min - próba kontrataku Arki skutecznie powstrzymana przez obrońców z Legnicy.

25 min - Aleksander próbuje schodzić do drugiej linii po piłkę, ale zwykle kończy się to stratą. Podobnie zresztą jak wszystkie inny próby przełamania linii obrony Miedzi.

26 min - da Silva odrobinę za mocno wypuszcza sobie pilkę w swojej akcji lewym skrzydłem i najszybciej dopadł do niej Ptak.

30 min - dobre dośrodkowaniedonieobstawionego Budki w polu karnym, ale chyba niepotrzebnie próbował ją odgrywać do Szuberta, który sfaulował obrońcę i zarobił żółtą kartkę

34 min - uderzenie z dużej odległości Bartoszewicza spokojnie chwyta Szromnik

35 min - próba dosrodkowania Jarzębowskiego w kierunku Szuberta, którego o włos wyprzedził Aleksander Ptak.

37 min - nieco szybsza gra Arki w ataku i od razu mieliśmy ładną akcję, ale coż z tego, skoro nie udało się jej zakończyć strzałem...

45 min - kontra Miedzi. Zasada jednak postanowił sam zakończyć ją strzałem i przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

45+3 min - po rzucie rożnym uderzał da Silva, ale po interwencji obrońcy mamy kolejny korner!

PRZERWA - piłkarze do szatni schodzą z zasłużonym remisem. Naszej drużynie zabrakło sytuacji podbramkowych, aby mysleć o prowadzeniu, choć niewiele zabrakło, aby w doliczonym czasie gry Marcus da Silva umieścił piłkę w bramce. Arkowcy mają na swoim koncie już trzy zółte kartki, więc dodatkowo muszą pilnować się, aby nie sprowokować arbitra do pokazania czerwonego kartonika.

47 min - zakotłowało się w polu karnym Miedzi po wyrzucie z autu Tomasika! Niestety ostatecznie wyjaśnił sytuację Ptak.

49 min - Kubowicz zacentrował minimalnie za wysoko na Szuberta!

51 min - Kubowicz ładnie z 25 metrów! Ptak broni z dużymi problemammi, ale jednak broni!

53 min - Szubert pada w polu karnym, ale zamiast rzutu karnego jest druga żółta kartka dla zawodnika Arki! Trudno pogodzić się z tą decyzją sędziego, bo wyglądało na ewidentny faul obrońcy Miedzi!

58 min - sędzia sypie kartkami jak z rogu obfitości. Tym razem otrzymał ją Budka. Dośrokowanie z rzutu wolnego Łobodzińskiego jednak za mone i od bramki zacznie Szromnik.

60 min - ładna akcja Radzewicza, po której piłkę z nogi Aleksandra zdjął Tanżyna!

61 min - najlepsza okazja Arki! Z prawej strony dośrodkował Budka, a z piłką minęli się najpierw Aleksander, a chwilę później Tomasik!

63 min - wspaniały doping na trybunach! Arka niesiona tym dopingiem coraz blizsza zdobycia gola!

65 min - dośrokowanie Madejskiego spada na głowę Grzegorzewskiego, który jednak uderza nad bramką!

67 min - Fantastycznie Szromnik! Strzał z niewielkiej odległości Grzegorzewskiego kapitalnie obronił nasz bramkarz!

69 min - da Silva uderza po ziemi zza pola karnego, ale w środek bramki i Ptak pewnie ja chwyta!

70 min - i znów doskonale broni Szromnik! tym razem efektownie i skutecznie odbija uderzenie z 20 metrów Szczepaniaka!

71 min - po raz kolejny Michał Szromnik dobrze interweniuje, tym razem po uderzeniu Madejskiego.

73 min - Kubowicz dośrodkował spod linii końcowej, a Aleksander mimo bardzo trudnej sytuacji zdołał dotknąć piłki, lecz nie na tyle precyzyjnie, aby skierować ją do siatki!

74 min - potężny strzał Kasperkiewicza zza pola karnego znów doskonale broni Szromnik!

76 min - i znów Szromnik! Tym razem kapitalnie odbija strzał Łobodzińskiego!

78 min - z rzutu wolnego centrował w pole karne Pruchnik, próbował zgrywać futbolówkę jeszcze da Silva, ale chwycił Ptak.

80 min - tym razem po strzale Łobodzinskiego z 16 metrów Szromnik nie miałby nic do powiedzenia, ale na szczęście piłka minęła bramkę!

81 min - mamy debiut w Arce! Za Aleksandra wchodzi Marco Aurelio!

85 min - Rzuchowski poza boiskiem opatrywany przez masażystow, Arka przez minutę w dziewiątkę.

90+2 min - Aurelio bardzo niecelenie z 30 metrów

90+3 min - dośrodkowanie Pruchnika z rzutu wolnego spada na głowę obrońcy

KONIEC - druga połowa przyniosła sporo emocji, ale niestety nie do końca o takie emocje chodziło. Kluczowa była decyzja arbitra, który usunął po kontrowersyjnej decyzji z boiska Szuberta. Potem bohateremArki został Szromnik, ktory fantastycznie interweniował po strzałach gości.