21.08.2013

Arka - Flota 3:0. Aleksander zakończył złą serię

Arkaw doskonałym stylu zakończyła fatalną passę z Flotą. Dzięki kompletowi punktów Arka wraca w górne rejony tabeli i może z optymizmem czekać na kolejne spotkania.  Bohaterem meczu bezdyskusyjnie został Aleksander, który dwukrotnie posłał piłke do siatki i zaliczył asystę, choć na wielkie brawa zapracował też Michał Szromnik kapitalnie interweniując w kluczowych dla meczu momentach.

4. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Flota Świnoujście 3:0 (0:0)
Bramki: Aleksander 56', 76', da Silva 81'

Arka: Szromnik - Glauber (70' Wojowski), Sobieraj, Jarzębowski, Kubowicz - Tomasik, Rzuchowski, Pruchnik, Radzewicz (46' Szwoch) - da Silva, Aleksander (82' Szubert)

Flota: Gąsiński - Zalepa, Jasinski, opałacz, Stasiak, Szałek, Niewiada, Grzelak (70' Arifovic), Bodziony (83' Śpiączka), Wrzesień (60' Mokwa), Nwaogu

Żółte kartki: Sobieraj, Wojowski - Bodziony, Niewiada

Sędzia: Łukasz Szczech

Widzów: 4613

0 min - kibice powoli wypełniają stadion przy ul. Olimpijskiej. Obecnie pogoda do gry idealna, ale czarne chmury nad Gdynią źle wróżą. Oby do ostatniego gwizdka aura nas oszczędziła!

1 min - już w pierwszej minucie Arka mogła stworzyć ogromne zagrożenie pod bramką Floty. da Silva jednak nie zdecydował się na zagranie w kierunku wychodzacych na czyste pozycje Aleksandra lub Radzewicza i chwilę później stracił piłkę

4 min - Niewiada za faul na Tomasiku powinien dostać żółtą kartkę, sędzia jednak nie zdecydował się na karę dla zawodnika Floty

5 min - Nwaogu wygrał pojedynek biegowy z Jarzebowskim, ale na szczęście nasz kapitan był dobrze asekurowany i nie doszło do większego zagrożenia pod bramką Szromnika.

6 min - Jasiński szybko dostał okazję do zademonstrowania swojego wyrzutu z autu. Piłka wpadła na głowę Zalepy, ale ten nie potrafił celnie uderzyć.

7 min - kolejna groxna akcja gości, tym razem zepsuta przez Grzelaka. Brawa za dobre zachowanie w obronie należą się Glauberowi.

8 min - Glauber tym razem bardzo negatywną postacią. Zagrał pilke do Szromnika, a przy nim bardzo blisko bbył Nwaogu! O włos nie doszło do katastrofy!

12 min - arkowcy muszą się otrząsnąć po tym złym początku. Na szczęście wciąż wynik brzmi 0:0, więc trzeba tylko odrobinę spokoju i zagrać to, co się potrafi!

16 min - Arka uciekła się do faulu z boku pola karnego po niepierwszym błędzie Glaubera

17 min - nareszcie składna akcja Arki. Świetne zachowanie da Silvy, który wyłożył piłkę Tomasikowi, a ten z 14 metrów posłał pilkę tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką!

22 min - dość przypadkowo Marcus znalazł się na pozycji strzeleckiej przed polem karnym. Uderzenie na bramkę Gosińskiego było jednak niecelne!

23 min - Zalepa zgrał piłkę w kierunku Bodzionego, ale pierwszy dopadł jej Szromnik. Bodziony jednak wpadł na naszego bramkarza, za co słusznie zobaczł żółtą kartkę!

25 min - Glauber popisał się ładnym, celnym strzałem z 30 metrów, obrononym jednak przez Gąsińskiego!

27 min - piłka powoli zaczyna sie słuchać arkowców. Gdynianie zaczęli grać nieco dokładniej i są coraz bliżsi stworzenia dobrych okazji bramkowych

29 min - Sobieraj przegrał pojedynek z Nwaogu i sfaulował go na żółtą kartkę.

31 min - znow akcja da Silva - Tomasik z prawej strony pola karnego Floty. Tym razem uderzenie Tomasika zablokowane!

35 min - Niewiada łokciem potraktował Rzuchowskiego i obejrzał zaledwie żółtą kartkę!

38 min - Niewiada prosi się o czerwona kartkę. Tym razem od tyłu, taktycznie fauluje Pruchnika, ale sędzianie ukarał zawodnika ze Świnoujścia.

39 min - Zalepa wybił piłkę tuż nad poprzeczką własnej bramki!

41 min - plaskie dosrodkowanie Pruchnika dociera do Jarzebowskiego, który kapitalnie się złożył do strzału, ale szkoda, że niecelnego!

44 min - Tomasik podszedł do piłki ustawionej na 20m od bramki Gąsińskiego. Jego strzał poszybował jednak wysoko nad murem i bramką...

PRZERWA - Arka fatalnie zaczęła ten mecz, ale bramki nie straciła. Później z każdą minutą było coraz lepiej, ale nie udało sięjej  zdobyć jakże ważnej bramki. Flota coraz częściej ucieka się do brutalnych fauli i na dobrą sprawę już powinna grać w osłabieniu, ale podobnie jak w meczu z poprzedniego sezonu przy Olimpijskiej, dużą wyrozumiałością wykazuje się arbiter.
Po przerwie na boisku pojawia się Szwoch, który zastępuje Radzewicza.

47 min - długo Aleksander prowadził piłkę, aż z lewej strony mocno zacentrował i mały włos Pruchnik nie uszczęśliwiłby gdyńskiego stadionu!

48 min - Jarzębowski przecyzyjnie z dystansu, a Gąsiński na rzut rożny!

56 min - Szwoch sam wychodził z kontrą i zdecydował się na strzał prawie z połowy boiska. Celny, ale Gąsiński zdążył wrócić i zlapać piłkę!

56 min - goooollll dla Arki!! Fantastyczna asysta Glaubera, który dośrodkował precyzyjnie na głowę Aleksandra, a ten otworzył wynik meczu!

58 min - tym razem bardzo dobrze centrował w pole karne Kubowicz, ale Gąsiński w ostatniej chwili uprzedził Szwocha!

63 min - seria błędów naszego zespołu doprowadziła do tego, że Mokwa strzelał z 7 metrów, a Szromnik kapitalnie obronił, ratując nasz zespół!

65 min - Jasiński znów wrzucił z autu tak, że Szromnik wypiąstkował piłkę na rzut rożny!

65 min - Szałek zza pola karnego, a zmierzającą tuż przy słupku do bramki piłkę świetnie odbija Szromnik!

68 min - fatalny błąd naszej obrony i wydawało się, że na remis uderzył Bodziony, ale nieprawdopodobną interwencją wykazał się po raz kolejny Szromnik!!

70 min - utykającego Glaubera zmienia Wojowski. We Flocie pojawia się Arifović

72 min - strzał z dystansu Rzuchowskiego mija bramkę

73 min - bład ustawienia naszej defensywy dał akcję Nwaogu - Arifović, ale strzał tego drugiego nieudany!

74 min - Nwaogu wychodził sam na sam ze Szromnikiem, ale przewrócił się mając w pobliżu Rzuchowskiego i nie ma rzutu karnego!

76 min - goooollll dla Arki! Centra Pruchnika sprokurowała błąd Gąsińskiego i obrońców Floty, co kapitalnym strzałem pod poprzeczkę wykorzystał Aleksander! Ależ Aleksander odgrywa się na swoim poprzednim klubie!

81 min - 3:0 dla Arki!!! Doskonale wyprowadzona kontra przez Arkę! Aleksander idealnie zagrał do da Silvy, a Brazylijczyk nie daje szans Gąsińskiemu!

84 min - Szromnik spokojnie łapie piłkę po lekkim strzale głową Jasińskiego

88 min - Szubert z 20m po ziemi tuż obok słupka!

89 min - Arka nie ustaje w poszukiwaniu kolejnych goli, a Flota już rozpaczliwie się broni. 300-tne zwycięstwo Arki w pierwszej lidze staje się faktem!

KONIEC - Arka fantastycznie odegrała się za wiosenną  porażkę w Świnoujsciu 0:3. Doskonały mecz rozegrał Aleksander, który zalicza dziś dwa trafienia i kapitalną asystę. Na słowa uznania zasłużył też Szromnik, który w kluczowych momentach ratował Arkę przed utratą goli.