24.06.2013

Arka wicemistrzem Polski Juniorów Starszych!

Po porażce i remisie nasi juniorzy zajmowali w tabeli finałów Mistrzostw Polski trzecie miejsce. W przypadku wygranej z Cracovią mogli zdobyć tytuł wicemistrzowski. Nie zawiedli i rozgromili Cracovię 5:1.

FOTORELACJA

Finały Mistrzostw Polski Juniorów Starszych - 3 kolejka

Arka Gdynia - Cracovia 5:1  (2:0)

Bramki: Bartlewski 6', Sulewski 20' wolny, Wojowski 65', Szulc 72' , Wardziński 88'-  Dudek 80' karny

Arka JS:  Kędra - Sulewski, Sztandar, Marcjanik, Dampc (65' Szulc) - Kreft (46' Wesołowski), Gałecki (90' Jankowski) , Matys, Wojowski - Nalepa (76' Wardziński) - S.Bartlewski

Cracovia: Drzewiecki - Dudek, Moskal,  Łucarz,  Dobosz - Jaroszyński, Gala,  Kapustka -  Szewczyk, Wdowiak,  Ropski

żółta kartka: Kędra

Tak jak przepowiadaliśmy i jak wróżyliśmy prawu serii po porażce i remisie czas na zwycięstwo. Wzięli to sobie dzisiaj do serca, głów i nóg nasi zawodnicy wychodząc na spotkanie z liderem tabeli Cracovią. Trener Krzysztof Janczak dokonał po 2 pierwszych kolejkach pewnych korekt w składzie. Przyniosło to znakomite efekty. Arka nie popełniała już takich błędów jak w meczach z Legią i Ruchem i tym razem sama zdobywać zaczęła bramki. Już w 6 min. swoja czwartą na tych mistrzostwach zdobył Sebastian Bartlewski. Wykończył strzałem głową dośrodkowanie Roberta Sulewskiego

W 21 min. wynik podwyższył strzałem z 14 metrów w samo okienko Robert Sulewski, po krótkim rozegraniu z wolnego  i otrzymaniu piłki od Bartlewskiego.

Potem nasz zespół miał jeszcze 3 znakomite sytuacje. Nie wykorzystali ich Wojowski, Bartlewski  i Nalepa. Rozkręcająca się Cracovia dwukrotnie zatrudniła Dawida Kędrę ten jednak w kapitalny sposób obronił dwa strzały zawodników z Krakowa.

Jak widać tym razem to Arka znalazła sposób na najmłodszy zespół mistrzostw, który do tej pory radził sobie znakomicie pokonując 5:1 Ruch Chorzów i remisując 1:1 z Legią Warszawa.

W przerwie z powodu prawdopodobnego naderwania mięśni brzucha boisko musiał opuścić Mikołaj Kreft.

Po zmianie stron pierwszy kwadrans nie przyniósł zmiany rezultatu, ale potem w ciągu 7 minut nasz zespół przesądził losy meczu.

Najpierw  Paweł Wojowski w 65 minucie po kontrze znalazł się w odpowiednim miejscu i podwyższył wynik  na 3:0.  W 72 minucie było już 4:0. Znakomitym podaniem od Michała Nalepy  uruchomiony został  wprowadzony  7 minut wcześniej (po zderzeniu Dampca z Kędrą)   Mateusz Szulc i w sytuacji sam  na sam nie dał szans bramkarzowi Cracovii.

„Pasy” odpowiedziały honorowym trafieniem  z rzutu karnego. Ostatnie słowo należało jednak do żółto-niebieskich. Kropkę nad „i” postawił  także rezerwowy Maciej Wardziński, po dwójkowej akcji z Sebastianem Bartlewskim!

Ten ostatni po raz trzeci w turnieju  został zdaniem organizatorów najlepszym zawodnikiem Arki. Dodatkowo wraz z Jakubem Arakiem z Legii, Sebastian zdobyl w turnieju najwięcej bramek (obaj po 4 trafienia).

Arka Gdynia - Cracovia (Nowe) 5:1 (2:0)

Przypominamy, że oficjalnymi sponsorami naszych juniorów w finałach Mistrzostw Polski są Miasto Gdynia oraz firma UniMax SA.