29.05.2013

Arka - Stomil 0:1. Koncert zmarnowanych okazji kończy passę Arki

Mecz ze Stomilem okazał się pokazem zmarnowanych okazji gdynian. Arkowcy mogli zdobyć pół tuzina bramek, a nie zdobyli żadnej. Raz trafili goście z Olsztyna i w ten sposób zakończyli piękną passę  meczów Arki bez porażki.

29. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 0:1 (0:1)
Bramki: Niewulis 30'

Arka: Szromnik - Kubowicz, Sobieraj, Jarzębowski, Dettlaff (73' Wojowski) - Pruchnik, Kuklis (65' Gałecki) - da Silva,  Szwoch, Radzewicz (81' Zwoliński)  - Surdykowski.

Stomil: Skiba - Niewulis, Remisz, Baranowski, Dziemidowicz (80' Glanowski) - Łysiak (86' Szymonowicz), Głowacki, D.Kun, Kaczmarek - Lech - Kaźmierowski (71' Piceluk)

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

Żółte kartki: Jarzębowski, Sobieraj - Piceluk, Niewulis

Widzów: 4650

Zapraszamy na materiał przedstawiający kulisy meczu w ARKA-TV

POCZĄTEK MECZU!

2 min - bardzo dobre dośrodkowanie Pruchnika w pole karne. Niewiele brakowało, a Radzewicz sięgnąłby tą piłkę!

4 min - piekna akcja Arki! Zaczęło się wszystko od doskonalego zagrania Pruchnika do da Silvy, ale kluczowe było dosrodkowanie Radzewicza, po którym przed szansą stanął Kuklis. Piotrek uderzył, ale niestety w miejsce gdzie stał Skiba!

7 min - rzut wolny dla Arki z ok. 22 metrów. Skiba pewnie wyłapał strzał Radzewicza.

8 min - ależ okazja gdynian! Dettlaff posłał płaskie dośrodkowanie z lewej strony, do którego kilku centymetrów zabrakło Surdykowskiemu, aby skierować piłkę do siatki!

13 min - Stomil na razie ogranicza się do dość nieudolnych prób zbliżenia się w okolice 20 metrów od bramki Szromnika. Nieudolnych, bo dobrze spisują się obrońcy Arki

16 min - pierwszy rzut rożny dla gości kończy się na pewnym chwycie piłki przez Szromnika.

19 min - Szromnik ratuje Arkę! Świetne prostopadłe podanie Łysiaka do Kaźmierowskiego wyprowadziło napastnika Stomilu na sytuację sam na sam z bramkarzem Arki. Nasz bramkarz jednak fantastycznie wyczuł intencje rywala!

22 min - bardzo ładna akcja Radzewicza lewą stroną, ale nikt z kolegów nie podążył za naszym skrzydłowym i piłka stała się latwym łupem dla Skiby.

25 min - Skiba szybciej dotarł do piłki, którą w kierunku Surdykowskiego zagrał da Silva

26 min - teraz Szromnik uprzedził Lecha

28 min - sprytny strzał Kuna dobrze wylapał Szromnik. Piłka zmierzała w kierunku okienka bramki, ale na szczęście w tym uderzeniu brakowało siły!

30 min - gol dla Stomilu! Dośrodkowanie w kierunku bramki z rzutu wolnego posłał Kaczmarek, najprawdopodobniej Niewulis trącił piłkę głową, co zmyliło Szromnika! Ten gol to jednak zasługa bardzo dobrej gry gości od kilku minut i coraz bardziej zazębiających się akcji olsztynian.

34 min - Piotr Kuklis nieznacznie się pomylił oddając strzał z ok. 25 metrów!

37 min - fatalny błąd przytrafił się Jarzębowskiemu i tylko Sobierajowi zawdzięczamy, że nie przegrywamy już 2:0! Nasz środkowy obrońca świetnie przeciął podanie Kaczmarka do stojącego już tylko przed Szromnikiem Lecha!

41 min - co za okazję zmarnował Szwoch! Surdykowski dokładnym podaniem wyprowadził Mateusza na czystą pozycję na 10 metrze, a nasz mlody pomocnik przegrał pojedynek za Skibą!

44 min - Kun jednym zwodem oszukał Detlaffa i oddał strzał z 16 metrów tuż nad poprzeczką!

PRZERWA - niespodziewanie to Stomil prowadzi w Gdyni. Ten wynik to jednak efekt odważnej ofensywnej gry gości i braku skuteczności arkowców. Zespołowi Pawla Sikory jednak nie brakuje okazji do zdobycia bramek, więc można mieć nadzieję, że podobnie jak to było w meczu z Okocimskim, gospodarze znajdą sposób w drugiej części gry na pokonanie bramkarza rywali.

48 min - kolejną okazję zaprzepaściła Arka! Kubowicz dobrze dograł do Szwocha, ale jego strzał zablokowali obrońcy. Po chwili piłkę na 16 metrze dostał da Silva, którego uderzenie nieznacznie ominęło bramke Skiby!

50 min - dośrodkowanie Kaczmarka z rzutu wolnego spada na głowę Jarzębowskiego. Kontrę Arki skutecznie zatrzymują defensorzy z Olsztyna.

52 min - dwa dobre dosrodkowania da Silvy szczęścliwie bronią olsztynianie!

53 min - da Silva sam na sam ze Skibą! Brazylijczyk był z prawej strony bramki Stomilu i zamiast podawać do Szwocha, zdecydował się na strzał, który dobrze wybronił Skiba!

55 min - strzał Kaczmarka z dystansu mija bramkę Szromnika w bezpiecznej odległości

62 min - za nami pierwsze kilka minut w tym meczu, w którym niewiele się dzieje ciekawego. Dostrzegł to tez trener Sikora, który przygotowuje do wejścia Gałeckiego

63 min - Radzewicz podał w pole karne do Surdykowskiego, który sprytnym strzałem chciał zaskoczyć Skibę. Niestety jego zamiar odczytał Remisz.

65 min - Gałecki zmienia Kuklisa

69 min - celny strzał Kaźmierowskiego spokojnie obronił Szromnik.

71 min - groźny strzał oddał Pruchnik z rzutu wolnego z 30 metrów! Dobrze broni Skiba!

73 min - Mamy debiut w Arce! Wojowski zmienia Dettlaffa.

75 min - niestety mnożą się niedokladności w grze Arki...

77 min - Piceluk od tyłu sfaulował Sobieraja i zasłużenie zobaczył żółtą kartkę

79 min - na murawę padł Dziemidowicz, choć nie było kontaktu z żadnym z pilkarzy Arki. Wygląda na to, że konieczna będzie zmiana. Wszedł za niego Glanowski.

81 min - ostatnia zmiana w Arce. Zwoliński zastąpił Radzewicza. Trener Sikora stawia już wszystko na jedną kartę.

84 min - żółta kartka dla Jarzębowski. Znów sędzia raczej nie popełnił błędu.

87 min - bardzo dobra centra Szwocha z rzutu rożnego trafia do Zwolińskiego, który fatalnie pudłuje z kilku metrów!

88 min - kolejna kapitalna szansa Arki zmarnowana! Zwoliński dobrze zagrywa w pole karne, a Wojowski pomylił się o kilka centymetrów!

89 min - Zwoliński miał dwie okazje do wpakowania piłki do siatki, ale obie w niewiarygodny sposób zmarnował!

90+3 - Kaczmarek mógł dobić Arkę, ale fatalnie przestrzelił!

KONIEC - Piękna seria Arka zakończyła się w najmniej spodziewanym momenci. Stomil zaprezentował się z bardzo dobrej strony, ale gdyby nasz zespół wykorzystał choćby jedną z wielu doskonałych okazji, spotkania by nie przegrał. Szkoda, że w ten sposób kończy się sezon w Gdyni.

Przy okazji meczu dziękujemy za liczny udział w akcji z okazji Dnia Dziecka.  Partnerami Dnia Dziecka na stadionie byli: Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki, Restauracja Olimpijska 5 oraz GOSiR, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie!