TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

15.05.2013

Janusz Surdykowski przechodzi do historii Arki Gdynia .

Arka wyraźnie jest na fali. Zespół trenera Pawła Sikory wygrał cztery z pięciu ostatnich pojedynków. Po raz ostatnio sztuki tej dokonał w minioną sobotę, kiedy to z kwitkiem odprawił Okocimski Brzesko. W czym zatem tkwi siła gdyńskiego teamu?

 

Szukając odpowiedzi na to pytanie, od razu na myśl przychodzi postać Janusza Surdykowskiego, który w ostatnim czasie jest postrachem obrońców rywali Arki. Wspólnie z Marcusem da Silvą stanowią obecnie o sile rażenia gdyńskiej drużyny.


Surdykowski jest bez wątpienia swego rodzaju objawieniem. Przed sezonem tylko nieliczni wskazywali tego właśnie zawodnika w gronie potencjalnych, przyszłych liderów Arki. W poprzednich rozgrywkach "Surdyk" w 19 spotkaniach strzelił zaledwie trzy bramki.


Teraz ma ich na swoim koncie pięć i w dalszym ciągu może powiększyć ten dorobek.


- Różnie mi się w Arce wiodło, ale teraz pokazuję chyba, że warto na mnie stawiać
- cieszy się piłkarz żółto-niebieskich.

Zadowolony z postawy swojego podopiecznego jest również trener Sikora.

- Janusz zawsze wykazywał się profesjonalizmem. Czasami bywa tak, że zawodnik musi się po prostu przełamać - mówi opiekun gdynian.

Nie dość, że Surdykowski stał się ostatnio zbawieniem ataku Arki, to już teraz na stałe zapisuje się na kartach historii gdyńskiego klubu. Jak wylicza dokumentalista drużyny Maciej Witczak, w kilku poprzednich sezonach żaden z zawodników reprezentujących gdyńską Arkę nie strzelał bramek w pięciu kolejnych spotkaniach. Co więcej, ostatnio sztuki tej dokonali Arkadiusz Glaza i Adam Hering. Było to jednak w latach 90. ubiegłego wieku!

Być może seria napastnika żółto-niebieskich nie jest tak imponująca, jak choćby rezultaty osiągane w ostatnim czasie przez Roberta Lewandowskiego czy Leo Messiego, jednak w kontekście kolejnych spotkań Arki jego postawa napawa optymizmem.

Po ostatnim spotkaniu z udziałem zespołu Pawła Sikory na kartach historii zapisał się nie tylko Janusz Surdykowski. Na listę trafił bowiem także Marcus da Silva, który strzelając Okocimskiemu dwie bramki stał się najskuteczniejszym obcokrajowcem w dziejach klubu. Co więcej, Brazylijczyk wskoczył na trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców I ligi w tym sezonie.

Swoje statystyki i serie Surdykowski i da Silva będą mogli poprawić już w sobotę, w meczu z Olimpią w Grudziądzu.
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia