Juniorzy starsi nie sprostali Lechii a młodsi zremisowali

Pomorska Liga Juniorów Starszych - 23. kolejka:

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 0:4 (0:1)

RELACJA

Niepowodzeniem zakończył się mecz juniorów starszych Arki z liderem PLJA drużyną OSP Lechii Gdańsk. Arkowcy przegrali mecz w stosunku 0:4 (0:1).

Początek spotkania to przewaga naszej drużyny, jednak mimo stworzonych sytuacji, nie udało się udokumentować jej zdobyciem gola. Punktem zwrotnym była bramka z 26 min. po fatalnym błędzie Sebastiana Karnata (strata w środku pola), po której Lechia objęła prowadzenie. Po zmianie stron w 55 minucie bramkę na 2:0 z rzutu wolnego zdobyła Lechia i od tego momentu arkowcy przestali wierzyć w możliwość uzyskania korzystnego wyniku. Dodatkowym osłabieniem w 66 minucie była czerwona kartka dla Łukasza Jaszczyka za brutalny faul na przeciwniku. Grając w osłabieniu Arka straciła jeszcze dwie bramki, nie podejmując walki już do końca meczu.
Mimo osłabienia składu spowodowanego kontuzjami i karami za kartki, zespół zagrał wyraźnie poniżej oczekiwań. Szczególny zawód sprawili pomocnicy, na których spoczywać miał ciężar gry w ataku.

Maciek Cieślik

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 23. kolejka:

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:1 (0:0)

RELACJA

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga gości. Niewykorzystali oni kilku dobrych sytuacji(niecelne uderzenia) bądż dobrze bronił bramkarz Arki Mierzejewski. Arka od czasu do czasu kontrowała, m.in. strzał w słupek Darasza z 2 metrów. W drugiej połowie gra troszkę się wyrównała lecz była prowadzona głównie na połowie Arki. Lechia nie stwarzała już sobie tylu sytuacji do zdobycia bramki. Arkowcy coraz groźniej kontrowali. W 58 min. Sychowski zdobywa przepiękną bramkę z woleja. Lechia wyrównała w dość kontrowersyjnych okolicznościach (nie wiadomo czy piłka po odbiciu się od słupka przekroczyła linię bramkową). W ostatnich sekundach meczu Płażyński nie wykorzystał 100% sytuacji.