27.03.2013

Nasi rywale w liczbach: Kolejarz Stróże.

Zimowa aura nie opuszcza piłkarskiej wiosny. Z tego powodu znowu zostały przełożone kolejne spotkania I ligi. Mimo warunków atmosferycznych żółto- niebiescy rozegrali spotkania tej rundy według harmonogramu. Natomiast spotkanie najbliższego przeciwnika Arki - Kolejarza Stróże z poprzedniej kolejki z Okocimskim Brzesko zostało przełożone.

Drużyna prowadzona przez Przemysława Cecherza w 19 spotkaniach zgromadziła 26 punktów.

Kolejarz w przerwie zimowej niewiele się zmienił. W kadrze zespołu ze Stróży doszło zaledwie do kilku zmian. Z drużyny odeszło dwóch zawodników Krzysztof Gajtkowski oraz Damian Michalik. Na pewno dużo więcej oczekiwano od doświadczonego napastnika m.in. Lecha Poznań i Korony Kielce, w Kolejarzu w tym sezonie trafił zaledwie raz w spotkaniu z Zawiszą Bydgoszcz. Krzysztof Gajtkowski w rundzie wiosennej będzie się starał pomóc Bytovii Bytów w realizacji celu jakim jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Jeżeli chodzi o wzmocnienia to przybyło trzech zawodników, młodzieżowiec Kamil Kurowski z Młodej Ekstraklasy Legii Warszawa, pomocnik Marcin Adamek, oraz pomocnik Szymon Gruca.

Bilans spotkań Kolejarz Stróże w sezonie 2012/2013: 7 zwycięstw  – 5 remisów – 7 porażek

U siebie: 5 zwycięstw – 2 remisy – 2 porażki

Na wyjeździe: 2 zwycięstwa – 3 remisy – 5 porażek

Ten sezon Kolejarza Stróże wygląda nieco inaczej niż poprzedni, w którym formy wyjazdowej Kolejarzowi zazdrościli wszyscy. Na zakończenie rozgrywek zespół miał aż 10 wyjazdowych zwycięstw. W tym sezonie jest jednak pod tym względem gorzej. Stróżanie więcej punktów zdobyli na własnym stadionie gdzie odnieśli pięć zwycięstw oraz zremisowali dwa spotkania. Jednym z tych spotkań był mecz z Arką, który Kolejarz zremisował 1:1. Bramkę na wagę remisu zdobył oczywiście Maciej Kowalczyk w doliczonym czasie gry. Gola dla Arki zdobył wtedy Marcin Radzewicz.

Na wyjeździe natomiast zespół spisuje się słabiej. Do tej pory zgromadził na swoim 9 punktów dzięki dwóm zwycięstwom i trzem remisom. Pierwsza wygrana na obcym boisku przyszła w spotkaniu z Dolcanem Ząbki. Kolejarz wygrał 4:1, a trzy trafienia zaliczył Maciej Kowalczyk. Drugie zwycięstwo 1:0 miało miejsce w Bytomiu z tamtejszą Polonią. Wyjazdowe spotkania podopieczni rozpoczęli od dwóch remisów najpierw z GKS Tychy 1:1, a następnie z Okocimskim-  także 1:1. Trzeci ligowy remis na wyjeździe podopieczni Przemysława Cecherza wywalczyli w spotkaniu z Miedzią Legnica w drugiej kolejce ligowej wiosny.

Bilans bramek: 23 strzelone – 26 straconych

U siebie: 13 strzelonych – 10 straconych

Na wyjeździe: 10 strzelonych – 16 straconych

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 20                                   Bramki stracone z akcji: 21

Bramki zdobyte z rzutów karnych: 3                   Bramki stracone z rzutów karnych: 4

Bramki zdobyte samobójcze: 0                            Bramki stracone samobójcze: 1

Bramki strzelone w 1. połowie: 8                         Bramki stracone w 1. połowie: 13

Bramki strzelone w 2. połowie: 15                       Bramki stracone w 2. połowie: 13

Stróżanie mają ujemny bilans bramkowy głównie za sprawą wyjazdowych spotkań w których stracili 16 bramek. W spotkaniach z Wartą oraz Termalicą stracili aż po 4 bramki co miało główny wpływ na ten bilans. Na własnym stadionie bilans wygląda lepiej, Kolejarz zdobył o trzy bramki więcej niż stracił. Z rzutów karnych zdobyli 3 bramki, natomiast stracili 4 gole. Podopieczni Przemysława Cecherza stracili także jedną bramkę samobójczą.

5

Jeżeli chodzi o czasy zdobywanych bramek to najmniej padło ich w pierwszych kwadransach – zaledwie 1 bramka. Najskuteczniejsi nasi czwartkowi goście są w pierwszych minutach drugich połów – 9 goli. Jeżeli chodzi o bramki tracone to rozkładają się one bardzo podobnie. W końcówkach obu połów podopieczni Przemysława Cecherza tracili o 1 bramkę więcej niż w pozostałych kwadransach.

Statystyki zawodników:

Najwięcej minut na boisku:

Krzysztof Markowski- 1710 minut (19 meczów),

Janusz Wolański - 1665 minut (19 meczów),

Marcin Stefanik - 1548 minut (18 meczów).

Najlepsi strzelcy:

Maciej Kowalczyk – 14 bramek,

Krzysztof Markowski – 3 bramki,

Cheikh Niane – 2 bramki.

Najostrzej grający:

Maciej Kowalczyk, Michał Gryźlak - 5 żółtych kartek (czerwona kartka po dwóch żółtych), Kamil Nitkiewicz – 5 żółtych kartek, Łukasz Bocian, Dariusz Walęciak -  po 4 żółte kartki (czerwona kartka po dwóch żółtych), Marcin Stefanik, Adam Giesa - po 4 żółte kartki.

Najwięcej minut na boisku w tym sezonie rozegrał Krzysztof Markowski, 19 spotkań w pełnym wymiarze czasowym. Na drugim miejscu uplasował się Janusz Wolański, a na trzecim Marcin Stefanik. Jeżeli chodzi o trafianie do siatki to najlepszy jest Maciej Kowalczyk, który jest nie tylko liderem w Kolejarzu, ale w całej lidze z 14 bramkami na koncie. Co ciekawe pierwszych 6 goli zdobytych w lidze przez Stróżan było autorstwa tego doświadczonego napastnika. Były napastnik Arsenału Kijów jest graczem znanym ze swej ambicji i agresywnej gry, czego efektem jest 5 żółtych kartek. Podobny wynik ma Michał Gryźlak oraz Kamil Nitkiewicz. W Gdyni nie wystąpi Łukasz Bocian który przekroczył dozwolony limit w poprzednim spotkaniu.

„Arkowcy” mają za sobą na pewno mało przyjemną podróż z Łęcznej do Gdyni. Tam po bardzo dobrej grze ulegli Bogdance, w czwartek okazją do rehabilitacji będzie mecz z Kolejarzem. Liczymy, że zobaczymy zespół tak samo nastawiony ofensywnie, oraz skutecznie radzący sobie z najlepszym strzelcem drużyny gości. Wierzymy także w skuteczny rewanż, za pechowy remis z rundy jesiennej.

Do tej pory w 3 meczach między tymi zespołami: 2 remisy po 1:1 w Stróżach i wygrana Kolejarza w Gdyni 1:0.