TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

01.12.2012

Trenerzy Arki pomogli w wygranej ...żużlowców!

Początek grudnia nieodparcie kojarzy się ze Św. Mikołajem i prezentami. Można to było poczuć także i dzisiaj na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyni, gdzie  Fundacja "Sport na zdrowie" zorganizowała przy wsparciu GOSiR  imprezę charytatywną pod hasłem „Pomagamy uwolnić oddech". Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawowali: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

 

Obok konkursów i zabaw dla dzieci, głównym punktem imprezy był mecz Żużlowcy kontra Żeglarze. Nie zabrakło żółto-niebieskiego akcentu jakim był udział w nim w roli bramkarzy obu drużyn Patryka Kamoli oraz trenera Jarosława Krupskiego. Ekipę żużlowców do zwycięstwa poprowadził trener Paweł Sikora.

 

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/m1_f2fc1b4f78c7b3e53fc5f0d16a794490.jpg

 

Na boisku można było zobaczyć w akcji m.in. medalistów Mistrzostw Świata i Europy, a także medalistów olimpijskich. Byli m.in. Leszek Blanik (złoto na Igrzyskach w Pekinie) oraz Przemysław Miarczyński.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/d_582f966ee654fc5c2b20ade027cfce24.jpg

 

Bohaterem meczu został jednak były bramkarz Arki, a obecnie trener bramkarzy Jarosław Krupski.  W serii rzutów karnych obronił dwie "jedenastki" i zadecydował o sukcesie przedstawicieli "czarnego sportu". Wygrał m.in. pojedynek z  brązowym medalistą ostatnich Igrzysk w Londynie Przemysławem Miarczyńskim!

 

Po meczu trener Sikora zastanawiał się, czy w przypadku ewentualnego odejścia Michała Szromnika, nie namówić popularnego "Krupy" do podpisania kontraktu na rundę wiosenną. Trener Krupski potwierdził: "Forma jest, dobrze się czuję...".

 

Odnotujmy, że mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 2:2 (2:1) rzuty karne wygrali Żużlowcy 4:2.

 

Żużlowcy - Żeglarze 2:2 (1:2) rz. karne 4:2

 

Bramki: Buczkowski, Gomólski  - Wójcik, Chamera

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/m5_8da2da7cfc18dc369d62464138a2bf5e.jpg

 

Publiczność, a więc przede wszystkim - dzieci chore na astmę i alergię, podopieczni Szpitala Dziecięcego na Polankach w Gdańsku - Oliwie Fundacji "Sport na Zdrowie", nie zawiodła i zagrzewała uczestników meczu do walki.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/b_fbd28cd4c104df750139d3b35120d11f.jpg

 

Po meczu jego uczestnicy otrzymali pamiątkowe, oprawione w ramach zdjęcia obu drużyn. Z bliska można było zobaczyć żużlowe motory, deski windsurfingowe, łódki i wiele innych gadżetów związanych z żeglarstwem, żużlem czy też nurkowaniem.

 

 tr
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia