TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
gdyniasport

Aktualności

img

28.05.2012

34 kolejka za nami: Awans Piasta i Pogoni.

Znamy wszystkie odpowiedzi w sezonie 2011/2012. O spadkowiczach wiedzieliśmy już wcześniej, natomiast podczas ostatniej kolejki awans do Ekstraklasy uzyskały: Piast Gliwice i Pogoń Szczecin. Ci pierwsi nie dali szans walczącemu jeszcze o awans Zawiszy wygrywając u siebie 3:0. Drugie miejsce dzięki wygranej w Gdyni zapewnili sobie „Portowcy” i to oni wyprzedzając Zawiszę, jako drudzy awansowali do najwyższej klasy rozgrywkowej.

 

Arka ostatecznie zajęła 7 lokatę z 10 punktami straty do drugiego miejsca. Kilka razy podczas rundy wiosennej żółto-niebiescy byli „tuż tuż” drugiej lokaty – „wystarczyło tylko” wygrać mecze  u siebie… Ten dystans był do zniwelowania, ale niestety seria 6 spotkań bez wygranej przesądziła, iż Arka ostatecznie odpadła z rywalizacji. Nowymi rywalami Arki w przyszłym sezonie będą spadkowicze: ŁKS i Cracovia oraz zespoły, które awansowały: Stomil Olsztyn, Okocimski Brzesko, Miedź Legnica i GKS Tychy.

 

Wyniki 34 kolejki I ligi:

 

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)
0:1 - Noll 41'
0:2 - Budka 89'

 

Relacja i skrót z meczu.

 

Arka: Szromnik - Bochenek, Brodziński, Jarzębowski, Radzewicz, Jędrzejowski (56' Kowalski), Radosavljević (84' Benat), Pruchnik, Kuklis, Tomasik, Nwaogu (72' Flis).

 

Pogoń: Janukiewicz - Hricko, Hernani, Golla, Noll, Kolendowicz (90+4' Pietruszka), Ława, Andradina (74' Budka), Akahoshi, Frączczak, Sotirović.

 

Żółte kartki: Kuklis, Radzewicz (Arka) oraz Andradina, Noll, Akahoshi (Pogoń).

 

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Widzów: 3412 (w tym gości: 700).

 

 

Sandecja Nowy Sącz - GKS Katowice 0:0

 

Sandecja Nowy Sącz: Bieszczad - Makuch, Midzierski, Frohlich (61' Trochim), Fechner, Majkowski (40' Szeliga), Petran, Gawęcki, Janić, Wiśniewski (61' Leśniak) Aleksander.

 

GKS Katowice: Gorczyca - Farkas, Szymura, Cholerzyński, Pietroń (46' Wołkowicz), Chwalibogowski, Beliancin, Hołota, Gierczak, Chmiel (73' Stefański), Zachara (63' Pitry).

 

Żółta kartka: Fechner (Sandecja).

 

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 2000

 

KS Polkowice - Polonia Bytom 0:2 (0:2)
0:1 - Mąka 15'
0:2 - Mąka (k.) 40'

 

KS Polkowice: Kazimierczak - Wacławczyk, Kucharzak, Darda, Bartków, Piotrowski, Ałdaś (50' Sierpina), Bancewicz (59' Peroński), Podstawek, Dąbrowski, Piątkowski.

 

Polonia Bytom: Mika - Wilczyński, Dubra, Kulpaka, Michalak, Kobylik (89' Cioch), Baran, Szkatuła (79' Białkowski), Mąka, Maliszewski (91' Alancewicz), Trytko.

 

Żółte kartki: Darda (KS Polkowice) oraz Kulpaka (Polonia Bytom).

Czerwona kartka: Darda /39' za drugą żółtą/ (KS Polkowice).

 

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice).

Widzów 200.

 

Wisła Płock - Warta Poznań 3:3 (1:1)
1:0 - Ricardinho 3'
1:1 - Mysiak 25'
1:2 - Giel 71'
2:2 - Ricardinho 85'
3:2 - Ricardinho 87'
3:3 - Reiss (k.) 90'

 

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Jakubowski, Wyczałkowski, Bieńkowski, Petasz, Zembrowski, Zagurskas (78' Gueye), Ricardinho, Sekulski (46' Jaroń), Mosart, Biliński (62' Joao Paulo).

 

Warta Poznań: Słowik - Wichtowski, Mysiak, Bartkowiak, Kosznik, Ngamayama, Magdziarz, Grzeszczyk (84' Marciniak), Reiss, Jakóbowski (65' Bereszyński), Giel (77' Piceluk).

 

Żółte kartki: Petasz, Jakubowski, Zembrowski, Jaroń (Wisła) oraz Magdziarz (Warta).

 

Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk).

Widzów 500.

 

Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz 3:0 (2:0)
1:0 - Ruben 34'
2:0 - Kędziora 40'
3:0 - Podgórski 48'

Piast Gliwice: Trela - Matras, Krzycki, Klepczyński, Bodzioch - Cicman, Alvaro Jurado, Zganiacz, Podgórski - Ruben Jurado (89' Buryan) - Kędziora (86' Docekal).

Zawisza Bydgoszcz: Witan - Stefańczyk, Drzymont, Skrzyński, Oleksy - Wójcicki (51' Gevorgyan, 65' Kukol), Strąk, Zawistowski, Ekwueme (46' Masłowski), Błąd - Leśniewski.

Żółte kartki: Ruben, Bodzioch, Alvaro, Zganiacz, Matras (Piast) oraz Ekwueme, Drzymont, Zawistowski, Błąd, Skrzyński (Zawisza).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).
Widzów: 9362.

 

Bogdanka Łęczna - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:0


Bogdanka: Prusak - Pielorz, Magdoń, Sołdecki, Borovicanin (72' Nildo) - Zuber, Łuczak, Nikitović, Bartoszewicz, Renusz - Pesir.

 

Termalica Bruk-Bet: Budka - Skołorzyński, Czerwiński, Piątek (46' Metz), Kubowicz - Pawlusiński (89' Martuś), Rybski, Jarecki, Ceglarz, Szałęga - Drozdowicz.

 

Żółte kartki: Borovicanin, Łuczak, Magdoń (Bogdanka) oraz Rybski (Termalica Bruk-Bet).

 

Sędzia: Piotr Siedlecki (Warszawa).

Widzów: 1000.

 

Kolejarz Stróże - Olimpia Elbląg 2:2 (0:1)
0:1 - Kołosow 5'
0:2 - Borsukow 58'
1:2 - Gajtkowski 66'
2:2 - Szufryn 90+2'

Kolejarz: Sobański - Stefanik, Markowski, Cichy, Szufryn, Basta, Niane (34' Gajtkowski), Gryźlak (53' Nitkiewicz), Chrapek, Kowalczyk, Wolański (78' Rupa).

 

Olimpia: Budaković - Banasiak (87' M. Lisiecki), Borsukow, Ichim, Nadijewskij, R. Lisiecki, Tiszkiewicz (46' Matwijów), Scherfchen, Lubenow, Kołosow, Koladko (46' Chałas).

 

Żółte kartki: Budaković, Nadijewskij, Lubenow (Olimpia).

 

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).

widzów: 400.

 

Dolcan Ząbki - Olimpia Grudziądz 0:3 (0:2)
0:1 - Grischok 10'
0:2 - Kościukiewicz 23'
0:3 - Grischok 53'

 

Dolcan Ząbki: Humerski - Korkuć, Dybiec, Grzelak, Ciesierski, Bazler (26' Stańczyk), Chwastek, Pulkowski, Osoliński, Głowacki (55' Wielądek), Zapaśnik.

 

Olimpia Grudziądz: Osiecki - Cieciura, Ratajczak, Staniek, Kościukiewicz, Frańczak (80' Abramowicz), Kłus, Kryszak (63' Białek), Grischok, Sulej (75' Domżalski), Ruszkul.

 

Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice).

widzów: 600.

 

Flota Świnoujście  - Ruch Radzionków  5:1 (1:0)
1:0 - Arifović 38'
2:0 - Śpiączka 67'
3:0 - Kieruzel 73'
3:1 - Muszalik 84'
4:1 - Misan 89'
5:1 - Dziewulski (sam.) 90+2'

Flota Świnoujście: Waśków - Śpiączka, Zalepa, Kieruzel, Opałacz, Ostalczyk (77' Mawo), Chyła, Niewiada, Bodziony, Nnamani (85' Okińczyc), Arifović (82' Misan).

Ruch Radzionków: Kiełpin - Trzcionka, Biernat (75' Wrzesień), Kopacz, Kowalski, Giesa, Dziewulski, Muszalik, Danielewicz (65' Cieluch), Rocki, Cisse.

Żółta kartka: Muszalik (Ruch).

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).
Widzów: 500.

 

tr








Poprzedni Następny

Mapa Strony